reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

samopoczucie przyszłych mam

nusia no ja tez po 9 h na nogach a moj gp twierdzi ze to normalne , dobrze ze cisnieniem sie zainteresowali i 5 grudnia bede miec ten holter. Tutaj pewnie doktorka bedzie mowic ze na zwolnienie idz.... a kiedy planujesz na macierzyński isc?
NA macierzynski idzie sie zazwyczaj 2 tygodnie przed terminem( u mnie wychodzi jakoś około 18 lutego ), mozna isc wczesniej ale potem z dzidzia siedzi sie krocej. Macierzysnki w irlandii trwa 6 miesiecy:-)
Ale ja bee szła na pewno za zwolnienie, lekarz bez problemu mi da ze wzgleu na stojacą prace. W piątek idę do leakrza , to zobaczy. A w poniedzialek 28 listopada bede juz w polsce to mam wizyte u mojego ginekologa wiec mam nadzieje ze mi poradzi coś...
 
reklama
a ja sobie siedzę na zwolnieniu odkąd się tylko dowiedziałam o ciąży, pracuje w banku, więc moje dzieciaczki z nerwicą by się pewnie urodziły:p
z krążeniem też u mnie niezbyt dobrze, tak jak u Ciebie Ewstra. Wystarczy, że pójde na zakupy do jakiegoś hipermarketu i od razu ręce czerwone, spuchnięte i piecze mnie skóra aż po łokieć i z nogami to samo, puchną, robią się czerwone i aż po kolano mnie piecze. Jak leże w łóżku to też ciągle mi nogi drętwieją. I tak źle i tak nie dobrze, a po weekendzie na uczelni to w poniedziałek mam zakwasy jakbym na siłowni była:p
 
po macierzyńskim raczej... z dniem porodu przechodzi się na urlop macierzyński, chyba że ktoś był na zwolnieniu i już mu się 280dni skończyło wtedy wcześniej na 2 tyg może iść na macierzyński, a urlopy zaległe, bieżące i inne np na opiekę nad dzieckiem odbiera się po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, jakoś tak od zawsze było :sorry:
 
a nie wiedziałam, że na zwolnieniu można "tylko" 280 dni być, aż sobie policzyłam czy nie przekroczę, ale na szczęście nie:p
jest tak jak pisze anula_mm, zaległe urlopy można wziąć po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego, który trwa 20 tygodni + można wnioskować o dodatkowe 4 tygodnie. Mają podobno te urlopy zaległe likwidować, że jak ktoś nie wykorzysta to się marnuje.
Mi na szczęście przysługuje 30tygodni + dodatkowo 6 na bliźniaki, więc jak dodam urlopy to dzieciaczki będą miały prawie rok;]
 
Dziewczyny, czy Was też biodra bolą? Ja nie mogę przekręcić się z boku na bok a jak wstaje np. z fotela to pierwsze kroki jak jakaś połamana stawiam, Masakra!
 
o matko kochana, ale aż tak ? zwariował ten mój organizm, hihihii to moja trzecia ciąża a dwie pierwsze można powiedzieć przebiegłam, nic mi nie było :D
 
reklama
ja po dłuuugiiim spacerze mam regularnie zakwasy, jakbym z siłowni wróciła. Ogólnie ból mięśni to stały 'element towarzyszący' mojej ciąży mimo, iż do niedawna codzienne ćwiczyłam :/
 
Do góry