reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Same pyszności...-------PRZEPISY

  1. Składniki:rafaello



Czekoladę rozpuścić w lekko ciepłej śmietanie, wraz z żelatyną.
Wystudzić dodać dwie śnieżki, dobrze ubić, gdy stwardnieje dodać 10 dag wiórek kokosowych.
Na biszkopty wyłożyć tak masę, aby wystarczyło na wierzch.
Górę posypać wiórkami kokosowymi. I voila..

SMACZNEGO ! :)

wersja 2.rafaello
.Składniki:

Biszkopt: 6 jaj, 6 łyżek mąki, 6 łyżek cukru. Masa: 2 śmietany kremówki, 2 opakowania śnieżki, 1 opakowanie wiórków kokosowych, 1 opakowanie płatków migdałowych, 2 białe czekolady, 8 łyżek mleka.

Jak przyrządzić?
Upiec biszkopt. Czekoladę rozpuścić w ciepłym mleku, dodać pół opakowania wiórków i płatków migdałowych, przestudzić. Śmietanę ubić ze śnieżką, dodając wystudzoną masę czekoladową. Wyłożyć na biszkopt. Posypać resztą wiórków i płatków.

Potrzebne przybory:
mikser, blacha

Uwagi:
Ja przekrawam biszkopt na pół i większą część masy daję do środka, a pozostałą część rozsmarowuję na wierzchu i dopiero posypuję wiórkami i płatkami. Ciasto jest naprawdę pyszne, tylko dość drogie głównie ze względu na kremówkę (duże opakowania) i płatki migdałowe. Biszkopt można upiec z dowolnego przepisu!
 
reklama
a ja mam chęć zrobić na czwartek prawdziwe chrusty bo u nas to są te obrzydliwe- jak dla mnie- puchate faworki drożdzwowe-ale jak pomyślę już że będę miałą mega zgagę to mi się odechciewa.dziś zjadłam miseczkę budyniu i 4 ciastka owsiane oblane czekoladą no i myślałąm że wykituję aż mi niedobrze było do tych kwasów.rennie nawet marnie działało ale żyję-jeszcze.
 
przepis BABECZKI DLA KARMIĄCYCH

kostka margaryny
1 jajko
wszystko utrzeć dodać
1 łyżeczkę proszku do pieczenia
1 duże starte jabłko
6 pokrojonych suszonych śliwek
1,5 szklanki otrębów np. pszennych

wymieszać i nakładać do formy na mufinki one nie rosną więc można do brzegu foremki wstawić do ciepłego piekarnika 220 piec 30 minut.

ciasto sypkie ale pycha słodkie od śliwek i jabłek no i robi się je kwadrans.
 
Do góry