reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Są rodzice, którzy wogóle nie szczepią....

kerna moja teściowa pracuje w przychodni więc jakoś się uda
Zamierzam zaszczepić Igę na polio i tężec bo te choroby są niebezpieczne na maxa i wydaje mi się mniejszym złem szczepienie niż ewentualna choroba.
Ale na tym koniec.

Rozwinę temat ale w poniedziałek bo teraz muszę się odpicować na wesele;-)
Miłego weekendu:-)
 
reklama
nataliak - witam. Moja przychodnia nie wysyła tak jak Twoja. Straszyli że wyślą a nie zrobili tego. Więc może jednak to nie obowiązek? Nie wiem tego na pewno. Ale wiem że karty mojego dziecka nie wysłali ... jeszcze...

Noel z tego co wiem to przedszkola nie robią problemu bo coraz więcej osób nie szczepi. Ale wszystko zależy właśnie od P. Dyrektor danej placówki. Zawsze znajdzie się ktoś kto jest zbyt nadgorliwy. Ale nie jest źle w tym temacie. A co do męża. Faktycznie warto go uświadomić i niech ON również będzie z Twoją decyzją murem.Bo tak w pojedynkę to ciężko Ci będzie..
Zapewne już balujesz na weselichu..

Edit: a co do sanepidu już pisałam że może nas pocałować... bo weszła ustawa w życie że póki co nic nam zrobić już nie może.
 
Ostatnia edycja:
Znam, przypadek, ze całkiem zdrowy chłopiec nagle cofnął się w rozwoju umysłowym. Okazało się, że winna była szczepionka. gdy w tym domu urodiło się kolejne dziecko, lekarz zabronił już podawania owej sczepionki (niestety nie pamiętam na co była :zawstydzona/y:). Takich przypadków nie brakuje. Zwłaszcza wspomniany już autyzm łączy się ze szczepionkami. Niestety dzieci autystycznych przybywa. Nic więc dziwnego, że niektórzy boją się szczepić.
 
"WHO i GAVI forsują na calym swiecie te szczepionki, które są całkowicie nieskuteczne, natomiast wiadomo z VAERS, ze sa bardzo toksyczne i zabójcze. W USA zarejestrowano ponad 1400 zgonów po tej szczepionce, co znaczy ze realnie mogło ich byc od ok. 14 000 do 140 000"

jak takie rzeczy mogą być wogóle dopuszczone do obiegu :szok:. coś co ma pomagać na jedno nie powinno szkodzić na drugie, albo przynajmniej był mało szkodliwe. jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.. :no:
 
reklama
Witam.
Dolaczam do mam nie szczepiacych swoje dzieci.
Z tematem szczepien jestem zadomowiona od dwoch lat, bedac jeszcze (drugiej) w ciazy trafilam na artykul prasowy pewnego lekarza, ktory pisal o swoich badaniach na temat szczepien, po dokladnej analizie multum informacji na temat szczepionek, rozmowach z lekarzami, postanowilam nie szczepic mojego drugiego dziecka. Nie bede opisywac tutaj tego co przeszlam z pierwszym dzieckiem po podaniu z kolei trzeciej szczepionki bo to dluga historia, ale radze kazdej mamie mimo wszystko uzupelnic swoja wiedze na temat ryzyka jakie niesie kazde szczepienie, decyzje jaka podejmiecie bedzie tylko i wylacznie wasza decyzja i naprawde nie ma potrzeby krytyki zarowno rodzicow, ktorzy nie szczepia jak i tych co szczepia. Wkrada mi sie tutaj takie slowo jak tolerancja.
Moja najblizsza rodzina nie robi mi zadnych uwag z tego powodu poki co. Moja decyzje konsultowalam z ojcem dziecka, jak juz wyzej wspomnialam z lekarzami rowniez, nikt mnie skrytykowal i nie straszyl co to bedzie jak nie zaszczepie malucha, przedstawiono mi tylko ogolem powszechna teorie i to wszystko.
Dodam tylko, ze mieszkam w UK i tutaj szczepienia nie sa obowiazkowe a lekarze nie maja prawa stosowac przymusu szczepien czy bron Boze straszyc rodzicow " a jak pani nie zaszczepi to...".
 
Do góry