reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rzeczy niezbędne dla Maluszka

Ja pierwsze łożeczko (dla mojej córci) dostałam i ono nie miało wyjmowanych szczebelek :-(
Brak tej funkcji w przypadku mojej córci zaczął byc uciązliwy jak córcia miała ok roczku
Była ciekawa świata i porannym ptaszkiem :-D
Jak zobaczyłam ją gramolącą sie na rame od łóżeczka po drzemce żeby wyjśc z łóżeczka to się wystraszyłam.

Mąż usunął szczebelki - rozszerzył "rame" łóżeczka i 2 szczebelki udało sie wyjąć :-)
Póżniej jak np. nie da się włozyć szczebelek
a łóżeczko jest bez szuflady to można je postawic odwrotnie
i "defekt" nie będzie widoczny :)
 
reklama
Mnie podobają się łóżeczka z dwoma krotkimi bokami zabudowanymi i coś takiego znalazłam...jak Wam się podoba?
BABY VOX sklep internetowy - meble dziecięce, wózki dla dzieci, dodatki do mebli, meble dla dzieci
nie jest drogie (akurat jeszcze w promocji), a ma też wyjmowane szczebelki i funkcję zamiany w przyszłości na tapczanik...
z tym opuszczanym bokiem to różne opinie słyszałam, ale rzeczywiście ja obawialabym się, że w którymś momecie dziecko może wypaść. A z kolei wyjmowane szczebelki będą wybawieniem, ja dzidzia będzie chciała pobrykac po mieszkanku.
Co do karuzeli, ja widziałam u koleżanki tę karuzelę Tiny Love, była bez pilota, ale miała funkcję sciszania muzyki i melodyjki były takie uspokajające...ale osobiście nie jestem przekonana do karuzeli...mam takie obawy, ze to obracające kólko może dziecko na dłuższą metę rozdraznić, a koleżanka twierdzi, że dziecko na parę minut się ucisza a potem zaczyna płakać...nie wiem, czy to reguła, pewnie każde reaguje inaczej, ale dalo mi to do myślenia...
 
Ja tez sie zastanawiałam na łóżeczkiem z zabudowanymi krótszymi bokami ale jakoś stwierdziłam że beda zasłaniać dziecku przestrzeń i może być w tym łóżeczku bardziej duszno :confused: zwłaszcza że dłuższym bokiem łóżeczko bedzie stało przy ścianie wiec widoczność bedzie tylko z 1 strony...Sama nie wiem czy dobrze rozumuje ale chyba wole modele z szczebelkami z 4 stron...
 
Ja zdecydowałam się na zabudowane boki ( te krótkie). Wyglądają solidniej, a i mam wrażenie że mniej będzie szczebelków do zaklinowania nóżki.
Zamówiłam wczoraj u producenta, dodałam swoje poprawki, wymiarowanie i czekam - miesiąc podobno.
Materac zamówiłam i będzie ok. 10 marca - taki PerDormire - Materace BASIC
acha - dziś doczytałam o materacach najnowsze jakieś badania że:
a) u nikać z włosiem - robactwo itd.
b) unikać lateksowych - bo są silnie alergenne
Jak ja bym chciała już żeby był gdzieś kwiecień może - wtedy miałabym usprawiedliwiony popęd do zakupów :-)
 
Ja zdecydowałam się na zabudowane boki ( te krótkie). Wyglądają solidniej, a i mam wrażenie że mniej będzie szczebelków do zaklinowania nóżki.
Zamówiłam wczoraj u producenta, dodałam swoje poprawki, wymiarowanie i czekam - miesiąc podobno.
Materac zamówiłam i będzie ok. 10 marca - taki PerDormire - Materace BASIC
acha - dziś doczytałam o materacach najnowsze jakieś badania że:
a) u nikać z włosiem - robactwo itd.
b) unikać lateksowych - bo są silnie alergenne
Jak ja bym chciała już żeby był gdzieś kwiecień może - wtedy miałabym usprawiedliwiony popęd do zakupów :-)
Misza a ile kosztuje ten materacyk bo nie moge sie nigdzie doczytać...:sorry2:
Kochana, nie czekaj na kwiecień z tymi zakupami... bo juz wtedy możesz nie mieć na nie siły ;-) tak przynajmniej mi znajoma mówiła, że ona zostawiła zakupy na ostatni miesiąc i skończyło sie na tym ze jej mąż wszytko musiał kupować ;-) He he ja tak sobie powtarzam i w związku z tym w ten weekend zamierzam coś kupić dla malucha :-D Juz sie nie moge doczekać!
 
A oto mój drugi wczorajszy zakup
 

Załączniki

  • P2280730.jpg
    P2280730.jpg
    26,9 KB · Wyświetleń: 55
  • P2280731.jpg
    P2280731.jpg
    22,5 KB · Wyświetleń: 50
A my mamy, takie łóżeczko z możliwością przebudowy na tapczanik. Co widac na zdjęciu po prawej stronie...:) niestety nasze jeszcze nie złozone..:(
 

Załączniki

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    13,6 KB · Wyświetleń: 59
Marzena80 - bardzo łądne to łóżeczko. Będę mieć b. podobne tylko w kolorze sosny.

Materacyk PerDormire kosztuje chyba koło 300zł. Sprawdzę cenę w poniedziałek bo nie jestem teraz z w domu.
 
reklama
A my mamy, takie łóżeczko z możliwością przebudowy na tapczanik. Co widac na zdjęciu po prawej stronie...:) niestety nasze jeszcze nie złozone..:(
Moje też można przerobić na tapczanik później. I bardzo fajnie to wygląda. No, a u nas musiało być złożone od razu, bo mój S znowu dziś pojechał w trase na 2 tygodnie, a nie chciałam, żeby mi kartony stały przez ten czas.
 
Do góry