reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rzeczy niezbędne dla Maluszka

hej
Mi polozna polecila firme weleda sa bardzo naturalne bezzapachowe ...ponoc nie uczulaja ...zobaczymy
widzialam w sklepie mustele i czytalam opis wydaja sie rowniez bardzo dobre
 
reklama
Ja mam dość lakoniczne pytanie dotyczące pościeli... mianowicie kupując lóżeczko powiedzmy o wymiarach 120x60 to czy kupujecie taką samą pościel czy większą??
 
guska35- ja do łóżeczka 120x60 kupiłam pościel 100x120. Zakupy były robione w ikei i tam właśnie na wystawie taką pościel wsadzali do łożeczek.


a ja się zastanawiam do jakiego wieku dziecko może spać w takim małym łożeczku 120x60... wiem że to zależy od jego wzrostu ...ale może wiecie jak to jest w praktyce :confused:
do kiedy Wasze dzieci korzystały z małego łożeczka?
 
witajcie Mamusie:-D wiecie co, z tą pościelą to jakś ściema jest, bo ja już też nakupowałam kołdry, poduszki, poszewki, baldahimy i falbanki, a położna na szkole rodzenia powiedziała, że baldahimy i falbanki to shit bo sie roztocza w nich gnieżdzą, poza tym niemowlak śpi bez poduszki i bez kołdry (ew można go kocykiem lekkim przykryć) :confused: więc te pościele może nam się zimą przydadzą jak młodzież podrośnie i ogrzewanie wysiądzie ;-)
 
sara- moze i tak... ja kupilam cieka kolderke i do tego obicie+ kocyk+ 2 przescieradla frotowe+ jedno z falbanka... a baldzchim jest przeswitujacy bo z firanki wiec dzidzia wszystko bedzie widziec... wszystko to bylo w kaplecie ale nie ma poduszeczki bo jest zbedna dla tak malutkiej dzidzi... a i jeszcze byl spiworek do spania...
 
Princesstopic - gdzie dostałaś taką bajkową pościel? właśnie czegoś takiego fajnego szukam. Co do ilości tych gadzetów do łóżeczka, to chyba rzeczywiście nie ma co przesadzać, bo przecież baldachimek będzie się kurzyć, chyba że co kilka dni pierzemy ...;-) kołderka i podusia na początek nie, bo dzidzia będzie spała w beciku czy kocyku i najważniejsze, na płasko! ale po kilku miesiącach będą jak znalazł i do tego piękna pościel:)) ja kupiłam już taką płaską poduszeczkę.
osłonki jak najbardziej potrzebne, tylko zastanawiam się, z każdej strony?
mam jeszcze pytanie, czy słyszałyście coś na temat materacy gryczano-kokosowych, słyszałam że takie super..wiecie coś?
Ula - na jak długo starczy łózeczko 120..dobre pytanie, na pewno do 2 latek, ale lepiej niech wypowiedzą się bardziej doświadczone mamy :tak:Dobrze mieć to łóżeczko, które zamieniasz na tapczanik, wtedy już się nie martwisz, do kiedy starczy ;-)
 
Ula_28 - ja widziałam i 3 letnie dziecko śpiące w takim łóżeczku. Ale do 2 lat to na pewno starczy.

guska35 - ja nie kupuję kołder na razie w ogóle, bo
a) lato
b) mnie wszyscy naokoło mówią, że lepiej nie przykrywac dziecka-niemowlaka, bo moze sie udusić,
c)_ wszystkie kołdry dla dzieci sa ogromne ( np. 100x135). to nielogiczne przy łóżeczku 120x60 więc narazie nie kupuje nic, pomyślę we wrzesniu.
Sara-jestem tego samego zdania, zbędne ozdoby w niczym dziecku nie pomogą a po co mają szkodzić
 
guska35 - ja mam łóżeczko 120X60 a pościel mam kupioną większą


Ula_28 - moja corcia spała w takim łożeczku do 3 lat, tylko pościel musiałam później dokupic większą :-D
Dlatego teraz od razu kupiłam tą na 140 hehe
 
reklama
My kupiliśmy takie łóżeczko
565925185
 
Do góry