reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzeczy kupione niepotrzebnie

przypomniało mi się jeszcze niepotrzebnie kupiłam pościel do wózka, wogóle jej nie używałam,
wózka głębokiego używaliśmy przez 3 miesiące (pierwsze 3 tygodnie wogóle nie mieliśmy wózka) a jak miał 4 miesiące przesiedliśmy się do lżejszej spacerówki, do tego mały się urodził pod koniec kwietnia i jak zaczęliśmy wychodzić na spacerki to było za ciepło na kołderkę a podusi nie podkładałam przez pierwsze pół roku. Do wózka jako przykrycie sprawdził się: rożek, kocyk, i cienka pieluszka (w upały). A na zimę kupiłam kombinezon do spacerówki.
 
reklama
Jagoda super ze zaczełaś temat wózka, moja Mrówa urodzi sie w połowie sierpnia i wiem juz że pościeli nie ma co kupować ale w czym to dziecko wozić?, rożek, śpiworek czy sam kocyk?

a tak na marginesie to co sie kładzie na spód wózka, są jakieś materacyki czy coś takiego? bo juz wiem jaki wózek kupimy ale nie wiem co w tej gondoli na spodzie leży a jak nic nie ma to co mam położyć? ::)
 
Moje dziecię urodziło się jesienią, więc było grubo ubrane i opatulone. Nie miałam tego typu problemu. Jak jest ciepło to może wystarczy kocyk i flanelowa pieluszka pod plecki i głowę, żeby było miło?
 
My najpierw mieliśmy wózek głęboki (inglesina magnum) i on był dość niewygodny pod pleckami więc ja kładłam złożony rożek pod spód (mam jeden taki że po złożeniu akurat wymiarami pasował do gondoli) na to pieluszkę flanelową jako prześcieradełko, dzięki temu pod pleckami było miło i równo, Krystian urodził się w kwietniu, najpierw opatulałam go rożkiem i jak było zimno (a było) to przykrywałam kocykiem, potem przyszło lato i wystarczyła pieluszka albo flanelowa albo tetrowa jak było super gorąco.
Jak miał 4 miesiące (w sierpniu :)) przesiedliśmy się do spacerówki (peg perego Atlantico) i ta spacerówka ma tak wygodne siedzisko że od początku nic nie podkładałam, a przykrywałam jesienią lekkim kocykiem (bo było ciepło), potem doszedł ocieplacz na nóżki (dołączony do spacerówki) w ekstremalne mrozy (wychodziłam tak do -8), to dodawałam grubszy kocyk i oczywiście kombinezon, bo ten ocieplacz przy pegperego to taki jesienny jest raczej niż zimowy, ale na szczęście nasza spacerówka jest tak szeroka że spokojnie można opatulić maluszka.
 
tymi76 pisze:
Moje dziecię urodziło się jesienią, więc było grubo ubrane i opatulone. Nie miałam tego typu problemu. Jak jest ciepło to może wystarczy kocyk i flanelowa pieluszka pod plecki i głowę, żeby było miło?

rany boskie jaki kocyk??
ty byś chciała pod kocykiem w upały leżec :)

moja pierwsza córa urodziła sie w czerwcu w upały - na dno wózka kładłam pieluszkę lanelową, a przykrywałam ją (jeżeli już) pieluszką tetrową.. przecież jak jest gorąco to niczym się nie przykrywa, coby dziecka nie przegrzać.. a jak zaśnie (temperatura ciała spada o 2 stopnie) warto przykryś czymś leciutkim - grubsza tetrową lub cienką flanelową poduszką.. ale broń boże zadnych kocyków..
 
Słoneczko agamamaani, czytaj uważnie - nie napisałam, żeby dziecko przykrywać kocykiem i pieluszką, tylko na tym dzieciątko w wózku położyć :-*
 
Dziewczyny a nie ma czegoś takiego jak materacyk do wózka a na to przescieradełko??? pewnie głupie pytanie ale naprawde nie wiem :-[
 
w każdym wózku powinno byc cos takiego jak materacyk - ale to juz firma produkująca wózek za to odpowiada..
 
reklama
Każdy wózek ma tapicerkę, te lepsze gondole chyba mają dodatkowy materacyk, ale pewna nie jestem w naszej inglesinie magnum była tylko tapicerka, wg mnie dość niewygodna zresztą dlatego podkładałam dodatkowo rożek pod plecki. W spacerówce peg perego Atlantico też mam tylko tapicerkę ale jest tak wygodna że nigdy nie musiałam nic dodatkowego podkładać a wożę nią synka odkąd skończył 4 miesiące
 
Do góry