reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Witam
Jestem podwójną mamą a mój drógi synek ma na imię Ryszard.Jak na rzazie reakcja na jego imię jest pozytywna :) A my porostu kochamy to imie :)
 
reklama
wiem, ze zuza to zdrobnienie od zuzanny, ale ja spotkałam sie kiedys, dziewczynka w naszej przychodzi nazywa sie Zuza , nie zazanna .. pierwszy raz slyszalam, ze to moze byc pełne imie ;)
 
Bo wszystkie Ryśki to porządne chłopy, że tak zacytuję "Misia" Barei :-) Od siebie dodam, że dziewczynka mojej koleżanki ma na imię Juanita (czyta się chuanita). A jej mama wcale nie wyszła za jakiegoś Hiszpana, tylko jest plastyczką i ma artystyczną duszę ;-)
 
Bo wszystkie Ryśki to porządne chłopy, że tak zacytuję "Misia" Barei :-) Od siebie dodam, że dziewczynka mojej koleżanki ma na imię Juanita (czyta się chuanita). A jej mama wcale nie wyszła za jakiegoś Hiszpana, tylko jest plastyczką i ma artystyczną duszę ;-)

Ja dla chlopaka chcialam Javier(czyt. Havier) ale maz byl absolutnie na nie.... Jest dzieczynka...
Byc moze nastepnym razem ;-) jednak zaakceptuje:-)
Chce miec Haviera i koniec ! :-D
 
Ja dla chlopaka chcialam Javier(czyt. Havier) ale maz byl absolutnie na nie.... Jest dzieczynka...
Byc moze nastepnym razem ;-) jednak zaakceptuje:-)
Chce miec Haviera i koniec ! :-D

Wiesz, imię samo w sobie jest bardzo ładne, tylko że w naszym konserwatywnym kraju rzuca się w oczy. Dorosły by się nie przejmował, ale bałabym się, że dzieci w szkole dokuczałyby takiemu dziecku.
 
Wiesz, imię samo w sobie jest bardzo ładne, tylko że w naszym konserwatywnym kraju rzuca się w oczy. Dorosły by się nie przejmował, ale bałabym się, że dzieci w szkole dokuczałyby takiemu dziecku.

Ja mieszkam w Niemczech ;-) i tyle ile tu narodowosci tyle imion i mysle,ze zadne imie tu nikogo nie dziwi.
A po drugie to dzieci zazwyczaj wysmiewaja jak moga z czyms zrymowac...np. Natan-Szatan ;-) Do Haviera jakos nie znajduje rymowanki...ale wiem,ze dziecieca fantazja nie zna granic :-D Sama bylam przezywana,ale przez nazwisko :sorry:
 
Witam dziewczyny, tak poczytałam i niektóre imiona są naprawdę kosmiczne!
Ja uważam, że dziecku powinno się nadać imię pasujące do nazwiska i oczywiście, żeby inne dzieciaku się nie śmiały w przedszkolu i szkole, ale wiadomo, nad gustami się nie dyskutuje.
Jeżeli ja się doczekam potomstwa to będą mieć na imię syn: Aleksander w skr. Alex, Adam lub Dawid, natomiast córcia: Amelia, Klaudia. Podoba mi się jeszcze Samanta- ale zabardzo nie pasuje do "otoczenia" a poza tym nie wiam jak zdrobić.
 
Natan-Szatan :-D:-D:-D no nie mogę!! :-D:-D:-D
Moja mama znowu jak się dowiedziała że brat chce dać synowi na imię Alan to chodziła i mówiła jak to będą na niego wołać : Ali w .upe wali...
Ja to po prostu nie mogłam tego słuchać a teraz kochany Alanek ma już 8 lat i to z niego własnie mały szatan :-D
 
Ja mieszkam w Niemczech ;-) i tyle ile tu narodowosci tyle imion i mysle,ze zadne imie tu nikogo nie dziwi.
A po drugie to dzieci zazwyczaj wysmiewaja jak moga z czyms zrymowac...np. Natan-Szatan ;-) Do Haviera jakos nie znajduje rymowanki...ale wiem,ze dziecieca fantazja nie zna granic :-D Sama bylam przezywana,ale przez nazwisko :sorry:

Faktycznie, nie zauważyłam, że masz nazwę miejscowości w profilu :) ale to, że mieszkasz w Niemczech zmienia postać rzeczy. Myślę, że jednak powinnaś się zdecydować na Javiera następnym razem:tak:
 
reklama
Witam.
Jestem tutaj po raz pierwszy. Niedawno zostałam mamą. Moja pociecha ma na imię Dobrawa Iga:happy2:. Uważam, że jest to imię rzadkie i jednocześnie oryginalne. Ja sama mam mało spotykane imię Ewelina i trzydzieści parę lat temu :-) było to imię niezbyt popularne. Moje rodzeństwo ma też interesujące imiona: Adrianna, Radomir i Mikołaj. Ostatnio wśród znajomych pojawiła się Nina, Michalina jak również Iga. Z imion męskich ciekawych w mojej rodzinie to Arnold.
 
Ostatnia edycja:
Do góry