reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Ja sama na pierwsze imię zostałam bardzo skrzywdzona, dlatego też postanowiłam dzieci nie skrzywdzić tak bardzo jak mnie rodzice skrzywdzili. ;-)
Moje pierwsze imię to Anna :angry:, drugie już lepsze - Liliana :-)
Swoje dzieci nazwałam ładniutko, jak dla mnie. Pierwsza córcia to Amelia (często spotykane) Nicole (nie Nikola!!! proszę nie mylić z Nikolą, gdyż Nicole to zupełnie inne imię). Druga córeczka to Blanka Marika ;-)

A skąd wiesz ze twoim dziewczynkom spodobają się wybrane przez ciebie imiona - Anna to normalne imię rodzice nie mogli przewidzieć ze ci sie nie będzie podobało - co innego jakby ci dali na imię Hermenegilda np ale Anna to zwyczajne imię - w przyszłości twoim córka tez mogą sie nie podobać imiona które im nadałaś - więc czy ich nie skrzywdziłaś okaże sie jak dorosną :-p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moja córka ma potwornie popularne imię jak widzicie Maja - gdy je nadawałam znałam jedna Maję a teraz ich zatrzęsienie :baffled: druga to Patrycja tez popularne ale juz chyba nie tak bardzo - pasują do naszego bardzo oryginalnego nazwiska ;-)

Z rzadkich imion znam chyba jedno Noemi :sorry2: a i Nike tez rzadkie raczej
nie Naomi tylko Noemi
 
Ostatnia edycja:
W Polsce śmialiby się z dziecka , że to od samochodu , ale np w Hiszpanii czy krajach Ameryki południowej to po prostu kobiece imię. Swoją drogą samochód wziął nazwę od pięknej kobiety.
.

A to akurat jest na odwrót samochód nazywa się od imienia kobiecego ;-) przyjaciel załozyciela miał córke o tym imieniu i nadał taka nazwe swojej firmie.

W Hiszpani wymawia sie to Mersedes i mnie tez się bardzo podoba :tak::tak::tak:
 
A mój synek ma na imię Joachim, w zdrobnieniu mówimy na niego Achiś, a moja teściowa Himek (co mi oczywiście się nie podoba).
 
Jestem tutaj poraz pierwszy :)

Moja córeczka ma na imię Marika, miala być Amelka ale jest ich zatrzesienie.. Nie spotkalam jeszcze nikogo kto ma na imię tak jak moja córcia :)
 
Ja pracuję w szkole i w przedszkolu i znam kilka dzieci o imieniu Marika. Ostatnio tez popularne stało się Blanka, Lena, Maja. Z bardziej "nietypowych", bo rzadko spotykanych imion jest Inka, przynajmniej ostatnio się tego imienia nie daje. Jak mi babcia tej dziewczynki mówiła, że ma wnuczkę, ja zapytałam o imię, a ona na to, że "Inka", to od razu zaczęła się tłumaczyć, dlaczego takie imię rodzice dali, jakby w tym widziała coś dziwnego... a ja nawet miny żadnej nie zrobiłam, która mogłaby okazać moje zdziwienie, ona sama tak zareagowała, chyba dlatego, że może inni ludzie ją o to pytali, co rodziców skłoniło do nadania takiego imienia. Może warto się czasem skonsultować z rodziną, wybierając imię... Nie musi być popularne, ale bardziej "przystępne".

A jeszcze jedno słowo odnośnie "Nicole". Miałam taką dziewczynkę w klasie, która miała tak na imię, a i tak wołali na nią wszyscy "Nikola", ludzie mogą nie wiedzieć, że to 2 różne imiona, poza tym, łatwiej im jest mówić "Nikola", bo brzmi bardziej polsko niż "Nikol" (w wymowie napisałam, żeby nie było).
 
Littonia ja jak miałam 12-13 lat to podobały mi się imiona właśnie Blanka Marika i wtedy tak chciałam nazwać swoją córkę, jeśli takową bym miała. Nawet taką samą kolejność miałam ułożoną.
 
reklama
Do góry