reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ruchy Maluszków

Mi się brzuch wybrzusza wysoko pod żebrami z prawej strony i jest to tak duża częśc ciała i tak zaokrąglona, że nie mam wątpliwości, ze to pupa. Jednocześnie tochę ponizej czuję uderzenia nóżek, ale nie takie energiczne jaki kiedyś, bardziej to przepychanie. A rączki czuję zupełnie na dole brzucha po ledwej stronie, tak myślę, że to rączki, bo są to drobniejsze części, poza tym jak wiem, że mała leży już główka na dół to muszą to byc rączki. Typowych kopniaczków już nie czuję, jest jej za ciasno na swobodne ruchy, często się rozpycha i napręża, co nie jest koniecznie przyjemne, bo wtedy czuję ucisk na żebra i jednocześnie ucisk na dolną częśc kręgosłupa i dolną częśc macicy.
 
reklama
Jest takie miejsce na górze pod żebrami po prawej stronie, które czuję bardzo, i to bardzo niemiło. W żadnym innym miejscu mała mi nie przeszkadza, ale tam po prostu boli. Co to moze byc? Strasznie nieprzyjemnie jest gdy sie napina wlasnie tam. W sumie nawet jak sie nie rusza to czuję to miejsce cały czas.
Co do ruchów. Czuje kiedy fragmentami brzuch jest twardy, albo robi sie z niego jajko, wydaje mi sie ze to pupa sie pcha z pleckami małymi. Rzeczywiście łapkami jak macha to tak delikatniej, jakby łaskotała, a nóżki to juz potrafią dokopać!! Może to nie dziewczynka? Chociaż pani doktor na USG w 24 tygodniu próbowała nam wmówic, że oto oglądamy cipke :) Te mazańce na ekranie mało przypominały cokolwiek :)
 
u mnie na filmie z 31 tygodnia widac "broszke" jak to moja pani doktor powiedziala:-D taka lezka mala ze naprawde trudno miec nadzieje ze cos jeszcze z tego urosnie:laugh2:
 
A co to czyżby wasze maleństwa sie nie rozpychały??
Ja mam wrażenie,ze mój skarbuś rusza sie wiecej niż wczesniej...a może to tylko takie wrażenie..ma tam tak cisno,ze każdy ruch czuje jak na dłoni:tak:
czasem jak sie zdenerwuje czkawka to kopie jak oszalały, a to tak boli..:baffled:
 
Mnie kopniaczki nie bolą, no chyba że się rozpycha to wtedy coś naciąga i to owszem, boli :baffled:
Rano z reguły troszkę się porusza ale tak kontrolnie tylko... żeby mamusia wiedziała że z dzidzią wszystko ok :happy: Najbardziej szaleje o 16-17, wtedy brzuszek skacze nieźle... a póxniej przed północą też daje czadu ale już trochę mniej.
Zastanawiam się czasem gdzie ja mam teraz serce, bo tam gdzie je miałam wcześniej to szaleją teraz malutkie stópki :-D
 
a ja nadal mam problem wyczucia- czy to stopki czy to pupcoa czy to inna czesc cialka. nadal czuje najbardziej rozpychanie sie nieco nad pepkiem i na stopki to mi jakos ta czesc ciala za duza (podejrzewam pupcie) ale stopek wyzej nie czuje w ogole, nie wiem jak ta moja mala lezy. wiem ze niedawno o tym pisalam ale nic sie nie zmienilo i czasem mam makabryczne mysli, ze cos nie tak z jej nozkami.....:eek:
 
susmali, przecież dziecko jest zwinięte niemal w supełek w macicy i fakt, że nie ma nóżek nad pupcią nie jest niczym dziwnym. Ja sobie wyobrażam, że nóżki ma ugięte i przyciągnięte do brzuszka, to będzie nimi kopać poniżej pupy. Makabrycznym myślom mówimy nasze zdecydowane NIE :-)
 
Moja Dzidzia tez ostro szaleje, szczegolnie w nocy. Obojetnie jak bym lezala, to ona i tak daje mi ostre kopniaki. One bardzo czesto bola. Strasznie tez sie wierci i czasami mi sie wydaje ze Malenstwo mi bokiem wyjdzie. A pod prawym zebrem, tez chyba czuje pupcie :laugh2:
 
reklama
no ja idę w czwartek do lekarza i już się bałam własnie tego twardego "jajka" co mi się często zaraz pod prawym żebrem robi. A to mój synek- wniosek z waszych doświadczeń- ufffff. i tu pojawia się znów fakt, że jestem żółtodziobem. A co do ruchów to jest ich mało a napewno mniej niż było pewnie to z braku miejsca.:laugh2: no ale takie małe lokum sobie wybrał.:-D
 
Do góry