reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszka

Mój zawodnik też ostro trenuje dzisiaj miałam pracowity dzień i cały czas dostawałam kopniaczki - strasznie to fajne nareszcie wiem, że tam jesteś Dzieciaku:)
 
reklama
U mnie jedyny objaw że Maleństwo jest w brzuchu to straszny ucisk na pęcherz, jakoś tak niefortunnie leży , że cały czas strasznie chce mi sie siku. Myślałam, że to dopiero w wyższej ciąży się odczuwa ale jak mu tak wygodnie to niech sobie tak leży. Ale mam nadzieje że już niedługo sie doczekam pierwszego ruchu takiego już na serio ;-)
 
A u mnie nadal cicho..........na usg tak fikal maly jak dziki, a tu tlusta mamcia nic nie czuje.........no coz przyjdzie mi jeszcze poczekac, az sie bejbik przebije przez te wszystkie faldki hehehe.......................ale jak juz w koncu sie doczekam to normalnie bede fruwac nad ziemia!!!!!:tak::tak::tak:

a wiecie...........najsmieszniej bylo jak podczas usg gin kazal kaszlnac hehehehe, a maly fik, fik, fik takie fikolki robil smieszne hehehe, to bylo fajowskie!!!!!!
tylko czemu ja tego nic nie czuje kurcze.......
 
Ajako - ja niby cos tam czuję...to znaczy wydaje mi się...pierwsza ciąża wiec nie wiem czego sie spodziewać. Ale pytałam gina kiedy mogę rzeczywiście czuć. Książkowo, w pierszej ciąży to dopiero około 20tygodnia!! Więc czekajmy cierpliwie na kopniaki ;)
Kama - mój pęcherz też jest co chwile uciskany...ojojojoj.....:sorry2:
 
Laseczki z tymi ruchami jest tak różnie....podobno kobiety bedace drugi raz w ciązy czuja wczesniej ruchy poniewaz wiedza czego sie spodziewac,,,znaja te ruchy, A poza tym kobiety szczuplejsze takze maja szanse wczesniej poczuc niz te troszke "wieksze mamusie". Ale wczesniej czy poxniej wszystkie poczujecie te cudowne mizianko w brzuszku.
Ja poczulam w 17 tygodniu a jestem przecietnej budowy ( w sensie nie za szczupla i nie za duża). a tez na poczatku myslalam ze to gazy czy perystaltyka jelit....zorientowalam sie poniewaz te pukania zaczely sie powtarzac i stawac coraz silniejsze:tak::tak:
 
dziewczyny, powtarzam się, ale... jeszcze was dzieciaki skopią i to porządnie:-D:-D i jak pisałam- w pierwszej ciąży ruchy poczułam dopiero po 20 tygodniu (nawet chyba ok 22) i to pomimo, że byłam bardzo szczupła;-)

nasz maluch jest bardzo aktywny... serię kopniaczków dostaję regularnie rano i wieczorkiem... w ciagu dnia pewnie też, ale na leżąco są one bardziej odczuwalne:)
 
Ewunia- to ja chyba też będę miała synka bo kopie ciągle i nie da się już tego wziąc nijak za "rewolucje jelitowe":-D świetnie wczuwa się w moje samopoczucie i im bardziej ja jestem aktywna, tym bardziej ono podekscytowane i ruchliwe:)
A dzisiaj naprawdę wielkie emocje bo zobaczę buziunię z bliska i czekam strasznie na rozpoznanie płci:D poproszę lekarza żeby wpuścił też mojego faceta na badanie a niech się pobeczy znowu jak ostatnio :happy:

ajako- gdzie ty tłusta....:szok::szok: matka laska że hej:D
 
dziewczynki ja tam niby cos czuje ale nieregularnie troche mnie to martwi ze np od dwoch dni cisza a wczesniej tak szaloalo:-(.ale trapi mnie dziwne odczucie gdy sie podnosze z pozycji lezacej czuje takiego jakby mocnego kopa od srodka i nie wiem czy to w porzadku? wizyte mam dopiero 10 kwietnia moze isc z tym wczesniej i zapytac?? te ktore byly w ciazy to porownam to do mocnych kopniakow pod koniec czasem nawet gdy siedze gleboko w fotelu prawie pollezaco i wstaje czuje ten kop.mialyscie tak?
 
Hej hej :):):)

a ja w pierwszej ciąży czułam ruchy około 20 tygodnia ...
Teraz odczułam już w 15-16 ;) i to chyba nie ma az tak duzego znaczenia - czy jestes super szczupla, czy grubsza. :):):)

Pozdrawiam
 
reklama
No w sumie Madziu i może to i prawda, że nie ma znaczenia, bo i tak ruch czujesz "od środka" napewno jest różnica w wyglądzie, znaczy o pojawienie sie wyraźnego brzuszka. Ja nigdy nie byłam szczupła, zawsze było mnie o te 3-4 kilo na dużo i teraz też jak patrze na siebie to nie widze zbytniej różnicy z okolicy talii ( jak leże to widze;-)) a niektóre dziewczyny mają takie ładne zgrabne brzuszki.
 
Do góry