reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

rozwój naszych pociech

Antos głowke trzyma sztywno od dłuzszego czasu. Z resza on juz jak miał około 2 tyg. to przy noszeniu do odbijania udawało mu sie oderwac glowe on mamusiowego ramienia:szok: I podobnie jak Małpki Daria do siadu sie podnosi, ale wydaje mi sie ze to za wczesnie, wiec mu tak nie pozwalam.
 
reklama
Moj tez trzyma sztywno glowe,i nie cierp lezec,a jak go chwytam za raczki i podnosze do pozycji siedzacej to on nogi prostuje i chce juz stac!!! ostatnio lezal sobei w lezaczku a corka odbiojala przed dnim balonem to tak sie smial az sie caly zaslinil,a my z niego sie smielimy sprobujcie waszym pociechom poodbijac balona moze tez im to sprawi radosc:))


 
Wczoraj znowu byłam na gimnastyce i babka powiedziała, że Max dobrze się rozwija.

Jego aktualnie ulubionym zajęciem jest
  • obracanie się jak wskazówka zegara wokół własnej głowy :-D
  • łapanie się za stopę i przeciąganie z nią na boczek
  • drapanie palcami po wszystkim
  • prężenie się do siadania - co należy ignorować bo siedzenie na tym etapie rozwoju jest złe dla kręgosłupa dziecka
 
Mój Bartek dopiero wczoraj załapał, że może się przekręcić z brzuszka na plecki. I teraz ani mu się śni na brzuchu leżeć. Rehabilitantka nawet się zdziwiła, że aż tak się przed nim broni. Poza tym nogi to zaraz do buzi włoży.
 
No mojej malej dzisiaj dopiero zaczelo udawac sie przekrecac z pleckow na brzuszek i zauwazylam za lapie sie za stopy i ciaga je i wtedy przewraca sie na boki:) jezeli chodzi o glowke to nasza mala od samego poczatku bardzo sztywno ja trzymala a teraz to woogle obraca nia na wszystkei strony:) uwielbia byc noszona w pozycji pionowej i wszsytko i wszystkich zaczepia oczywiscie pcha lapki do buzki:) i wyczaila ze kciuka mozna ssac ale jej nie pozwalam:) do siadu tez sie juz garnie mocno zadziera glowe czy to na elzaczku czy w hustawce:(

a teraz mamuski troche z innej beczki wykorzytujac fakt ze tu same maluchy wrzesniowe to chce sie zapytac o tak rzecz: otoz moja mala od jakiegos miesiaca robi kupki mniej wiecej raz na tydz bez zadnego wysilku ani nic ale sa bardziej zarte jak plastelina i dosc duzo pierdzi:( czy ktoras mama tez to przechodzi?
 
Jak karmisz piersią to nic złego się nie dzieje. To normalne. U mnie tak było. Ważne aby gazy odchodziły. Ale jak masz jakieś wątpliwości to idź do lekarza.
 
synek rowija sie superowo, wazy 8520 i ma 67 cm wzrostu.
kula sie na boczki, łapie za kolanka, podciaga sie do siadania, na brzuszku lezy z ochota, czego wczesniej nie cierpial. Ząbki idą ostro, bo ból i slinienie duze, ale jeszcze zaden sie nie pokazal.
 
:tak:no to i ja wam napisze co moje dziecko już potrafi:
* nie znosi już leżeć ,za to uwielbia siedzieć i stac na sztywnych nogach ,na co nie pozwalam
* unosi głowe i tułów bardzo wysoko w celu siedzenia,trzymając sie za raszki w łóżeczku potrafi naprawde bardzo mocno sie podniesc
*leżac na plecach wkłada stopy do buzi
*wyciąga rączki zeby ją zabrać
*pięknie je z łyżeczki
*wodzi oczami za wszystkim co wokół niej jest,za głosem mamy i taty także
*na imie Julka reaguje śmiechem
*trzyma zabawki w obydwóch rączkach(potrząsa nimi,przekłada z rączki do raczki)
*uwaga !!!! moje dziecko robi "ajki ajki"jak sie jej powie zrób mamusi ajki to ona kładzie rączki na twarzy i głaszcze no czasem uszczypnie
*uwielbia mamy oczy i nos,palce wtyka notorycznie:-D
*przekręca sie z brzuch na plecy nigdy nie odwrotnie bo nie znosi leżeć na brzuszku
*zdarza sie jej trzymac butelke podczas picia
aaaa no i najważniejsze pieknie gada i krzyczy i ściąga wszystko co ma w zasięgu swojej ręki.
*
 
Moja Wiki:
1. ma macie obraca się wokół własnej osi;
2. przewraca się zarówno z brzuszka na plecki, jak i (od 3-ech dni) odwrotnie;
3. uwielbia swoje stopki, zawzięcie ciągnie je za paluszki i gada do nich;
4. Gada na okrągło i z premedytacją mówi ta-ta i z reguły nie całym ciągiem tylko właśnie brzmi tak ,jakby wołała tatę:-p;
5. wszystko absolutnie łapie, ściąga i zabiera i klepie wszystko i wszystkich;
6. je bardzo ładnie z łyżeczki obiadki;
7. śmieje się na okrągło do wszystkich i byle głupotka powoduje wybuchy śmiechu;
8. Unosi się do siadu bardzo mocno (czasem mam wrażenie,że z pozycji leżącej na macie po prostu siądzie);
9. podskakuje stawiana na nóżki, odbija się jak sprężynka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No brawo nasze maluszki :) Czytam własnie, co piszecie i widać ze z tygodnia na tydzien bliżej 6 miesiąca idzie to wszystko u nich ekspresem, codziennie coś nowego :)
 
Do góry