reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj naszych pociech - pierwszy zab, pierwszy krok, pierwsze slowo....

Piter od Sylwestra stoi na czworakach i tak śmiesznie tyłkiem rusza :-D:-D:-D i nie wie co z nogami i rękami zrobić żeby się dalej poruszyć :-D. Ale czołganie i turlanie po całym pokoju wychodzi mu świetnie
 
reklama
Mój synuś jest z 10 czerwca. Co już umiemy:
-Sam jeszcze nie siedzi, chyba że się zapomni :)
-Zaczyna powoli pełzać do tyłu.
-Mówi: ta-ta, ga-ga, nein, aja
- Ładnie je z łyżeczki
- Podtrzymywany stoi
-Przewraca się na boki, z brzuszka na plecy

Nie umie jeszcze i troche mnie to martwi, że nie przewraca sięz pleców i boków na brzuszek oraz nie bierze stópek do buzi.
 
a u nas maly ma 4 zeby,przekreca sie z plecow na brzuch,a odwrotnie to tylko czasami,sam jeszcze nie siada,podnosi sie tylko tak do polowy i opada,ale jak sie go posadzi to siedzi bardzo ladnie,no i oczywiscie jak zdejme mu skarpetki to jakby mogl to by zjadl swoje nozki :)
 
Gabi turla sie na wszystkie strony,czyli z brzuszka na plecy z plecow na brzuszek,butelke sama trzyma juz od okolo 3 tyg. a co najdziwniejsze z pierwszym razem zalapala picie z kubka niekapka a wike uczylam pare dobrych tyg.,mala zaczela ladnie laczyc sylaby,i wychodzi jej juz baba gaba mama dada itp: a tak wogole to straszna gadula z niej:-D:-DNie stoi za to jeszcze pewnie na nozkach i nie lubi lezec na brzusiu zaraz przewraca sie na plecki,jak ma sie czegos zlapac to sama usiadzie ale samej udalo sie jej tylko dwa razy,pelza dookola jak w zegarku,moja starsz Viki nie raczkowala a chodzic zaczela jak miala ponad 10 m. wiec teraz sie tez nie martwie ze Gabi nie zabardzo sie do tego zabiera:-)
 
My od 28 grudnia walczymy z wyrzynającym się ząbkiem a przedwczoraj dopatrzyłam się że obok idzie kolejny takze 2 na raz wychodza. Noce mamy nie przespane bo maly burczy co chwile, dzisiejsza noc juz byla masakryczna wiec teraz juz chodze po scianach. Jeszcze do tego wszystkiego doklada sie @ takze wogole jest super :wściekła/y:
 
reklama
A my ząbków jak na razie nie mamy :-),czekamy ...
Ale Kubuś pięknie przewraca się z plecków na brzuszek i odwrotnie,pełza,raczkuje do tył,do przodu mu się dzisiaj też udało :-). Siedzi stabilnie jak się go posadzi,ale sam jak na razie nie potrafi usiąść. Pociągany za rączki zamiast usiąść od razu wstaje :-).Smoczka sam wkłada sobie do usteczek , uderza klockiem o klocek-bardzo się z tego cieszy że robi tyle hałasu :-). Śmieje się na cały głos,gaworzy czasem nawet wychodzi mu coś jak mam,ba ba ba
Pozdrawiam
 
Do góry