reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozwoj naszych pociech - pierwszy zab, pierwszy krok, pierwsze slowo....

A my ząbków jak na razie nie mamy :-),czekamy ...
Ale Kubuś pięknie przewraca się z plecków na brzuszek i odwrotnie,pełza,raczkuje do tył,do przodu mu się dzisiaj też udało :-). Siedzi stabilnie jak się go posadzi,ale sam jak na razie nie potrafi usiąść. Pociągany za rączki zamiast usiąść od razu wstaje :-).Smoczka sam wkłada sobie do usteczek , uderza klockiem o klocek-bardzo się z tego cieszy że robi tyle hałasu :-). Śmieje się na cały głos,gaworzy czasem nawet wychodzi mu coś jak mam,ba ba ba
Pozdrawiam
U nas też ząbków brak ale chyba mają zamiar wychodzić bo Majeczka nie daje mi pospać. Bardzo ładnie bawi się grzechotkami, robi pa pa , kręci główką nie nie , robi po swojemu kośi łapki i a kuku robi. Z dnia na dzień umie coś nowego . Aha! a co sądzicie o chodzikach?
 
reklama
U Ninki tez zębów brak :) Pani doktor powiedziała, że nie widać żeby miały wyjść :) będą kiedy będą :) Natomiast tak mi sie rwie do chodzenia, że jej utrzymac nie idzie :) siedziec jest już be i trzeba wstawać i chodzić :) chodzika nie kupuję bo nie bardzo wierzę w te wynalazki....poradze sobie bez. Co poza tym? Nina wczoraj powiedziała swoje pierwsze, powtórzone po kims słowo: BABA :) No ale co miala powiedziec innego jak ostatnio u babci jest częściej niż z mamą..... :( ale dziś mamusię dowartościowala i powiedziala: MAMA :) tak poza tym to juz mówi: mniam, am, be, hau i na psa moich rodziców który nazywa się Kaja wola: aja :-D także kilka słów ma juz w swoim malym slowniku :)
 
U nas chodzik spisuje sie rewelacyjnie młody zasówa w nim tam i spowrotem , jak sie umęczy klapnie na dupsko i odpoczywa bawiąc sie w brumbrum , czasem powie mama ale sądze że to przypadek , tata też mu sie zdarzyło , papa gaga itp , umie przybijać piątke - nad żółwikiem nadal pracujemy ;-) sądze że na świadome mówienie to jeszcze zawcześnie. mamy też jednego zębolka , ładnie siedzi ale nieraczkuje - więcej umiejętności nieposiada.
 
a to nasz chodzik
 

Załączniki

  • 100_1953.jpg
    100_1953.jpg
    29,3 KB · Wyświetleń: 35
z moim spaniem, czy ze spaniem mojej dzidzi??:-D
ja mam ostatnio horror, bo mała się budzi co 2-3godz - daje jej cycuszka i śpi dalej, ale mam w nocy nieraz aż do 6 pobódek, nie wiem co się dzieje z nią, czy się nie najada czy co?:baffled:
dlatego ostatnio jestem strasznie niewyspana.:no:
 
na spanie nocne to rewelacja od ok 20-21 do 7-8 rano bez nocnego jedzenia i bez marudzenia zato w dzień jest katastrofa , czasem wcale czasem 4 h a żeby zasnąć marudzi , wyje -normalnie horror
 
U nas idą 2 ząbki na raz.... w dzien jest ok młody uregulował mi sie i codziennie sypia o tych samych porach, ale za to, co on w nocy odstawia to masakra. Wczoraj po kapieli przespal sie 40min tj do 20.00 a pozniej szlał do 22.30, w o 1 w nocy nie wiem czy mu sie cos przysnilo czy co, w kazdym razie obudzil sie z takim placzem ze az mi sie zanosil i nie moglam uspokoic go przez ok 5 min, pozniej jedzonko o 4 rano i spanie do 8.00. Takze bardzo rożne te nocki ostatnio mamy, ale zazwyczaj spimy do 8.00.:tak:
 
U nas idą 2 ząbki na raz.... w dzien jest ok młody uregulował mi sie i codziennie sypia o tych samych porach, ale za to, co on w nocy odstawia to masakra. Wczoraj po kapieli przespal sie 40min tj do 20.00 a pozniej szlał do 22.30, w o 1 w nocy nie wiem czy mu sie cos przysnilo czy co, w kazdym razie obudzil sie z takim placzem ze az mi sie zanosil i nie moglam uspokoic go przez ok 5 min, pozniej jedzonko o 4 rano i spanie do 8.00. Takze bardzo rożne te nocki ostatnio mamy, ale zazwyczaj spimy do 8.00.:tak:
Kami moja też tak miała jak miała 4 m-ce i właśnie wtedy wykluły jej się zęby. Jak tylko wyszły niunia nocki już przesypiała bez ataku płaczu. Więc może jemu też wychodzą zęby i przechodzi to tak ciężko jak moja.

Moja mała ma 2 zęby narazie. Posadzona siedzi i bawi się, ale sama nie siada. Pełza do tyłu, czasami uda jej się do przodu. Tyłek próbuje podnosić do raczkowania, ale niestety jest za ciężki jeszcze dla niej. Jak trzyma nasze palce to wstaje na nogi i nimi przebiera.
 
reklama
z moim spaniem, czy ze spaniem mojej dzidzi??:-D
ja mam ostatnio horror, bo mała się budzi co 2-3godz - daje jej cycuszka i śpi dalej, ale mam w nocy nieraz aż do 6 pobódek, nie wiem co się dzieje z nią, czy się nie najada czy co?:baffled:
dlatego ostatnio jestem strasznie niewyspana.:no:
podejrzewam ,że ze spaniem mamusi nie byłoby problemu;-):-D Ja też już od dawna się nie wyspałam:shocked2: Maja tak ładnie spała a teaz coś jej się poprzestawiało i budzi się często po monia i 2razy jedzonko. Wcześniej też sama zasypiała teraz nie bardzo jej to wychodz:-( Myśle, że będą wychodzić jej ząbki, bo strasznie się ślini i wszystko pcha do buźki. Może powróci do starego rtmuspania
 
Do góry