reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj naszych pociech - pierwszy zab, pierwszy krok, pierwsze slowo....

Moja Viki tez juz zaczyna pelzac,a najlepiej to jej wychodzi wieczorem w lozeczku jak ma spac,kreci sie dookola jak w zegarku:-D a strasznie mnie zaskoczyla w tym tygodniu,bo gadula z niej jest ale dotad to tylko cos tam po swojemu gadala a od dwoch dni normalnie nonstop baba guga dada,no i mama:-D wiem ze to nieswiadomie ale tak cieszy:-D:-Dmoja Vika zaczela bardzo wczesnie mowic w wieku 18 m . pelnymi zdaniami wyraznie jak dorosla,ciekawe czy z Gabi tez tak bedzie
 
reklama
Mój Fifi jest tutaj najstarszy ale do jego umiejętności można wpisać tylko to że ładnie siedzi. Sam się nie podnosi, raczkować też nie będzie, nie gada i ma 2 ząbki. W rozwoju niemowalka wyczytałam że podtrzymywany powinien ładnie stać ale niestety podkula nóżki więc lipa. No ale i na niego przyjdzie kolej bo każde dziecko rozwija się w swoim tempie.
W święta mnie wkurzyła bratowa mojego męża bo wzieła Filip na ręce i stwierdziła " łe on jeszcze nie stoi, i nic nie gada...... no moja już dawno to umiałą w jego wieku. A tak wogóle to on powienien już wszystko jeść więc mamo daj mu kiełbasy" No wiecie co do tej pory mnie trzęsie jak sobie przypomnę. :wściekła/y:
 
No wlasnie kazde dziecko rozwija sie inaczej Vika w wieku Gabi juz ladnie sprezynowala na nozkach,a Gabi dopiero ladnie juz siedzi ale zeba tez nie ma jeszcze ani jednego:-):-):-) wszystko w swoim czasie
 
W święta mnie wkurzyła bratowa mojego męża bo wzieła Filip na ręce i stwierdziła " łe on jeszcze nie stoi, i nic nie gada...... no moja już dawno to umiałą w jego wieku. A tak wogóle to on powienien już wszystko jeść więc mamo daj mu kiełbasy" No wiecie co do tej pory mnie trzęsie jak sobie przypomnę. :wściekła/y:
Też mnie szlag trafia jak inne mamy "dobrze radzą". Już zapomniały jakie to wkurzające. Sama staram się nie poruszać tematów, że ktoś powinien coś robić, bo każda mama wie co dla swojego dziecka jest najlepsze... ale z tą kiełbasą to "lekko" przesadziła...
 
W święta mnie wkurzyła bratowa mojego męża bo wzieła Filip na ręce i stwierdziła " łe on jeszcze nie stoi, i nic nie gada...... no moja już dawno to umiałą w jego wieku. A tak wogóle to on powienien już wszystko jeść więc mamo daj mu kiełbasy" No wiecie co do tej pory mnie trzęsie jak sobie przypomnę. :wściekła/y:

:szok::szok: przegięcie :angry: znalazła się specjalistka od wychowania... jakbym moją drakulę słyszała...
 
Monika M olej to i sie przyzwyczaj bo pewnie to nie ostatni raz. Niestety niektore typy tak maja ze musza sie dowartosciowac czyims kosztem:no:. A z tego co piszesz Filipek rozwija sie jak najbardziej prawidlowo.
Ostatnio ktos przekonywal mnie ze ich polroczne dziecko pokazuje paluszkiem jak cos chce i mowi "mama daj". Ciekawe czy tabliczke mnozenia tez ma juz w jednym palcu....

Ja sie bardzo ciesze bo moj maly zrobil mi niespodzianke na swieta i wreszcie zjadl cos poza maminym mlekiem. Nie duzo, ale najwazniejsze ze z ochota :tak:. Po miesiacu codziennych prob!
 
Ostatnia edycja:
Piotrusiowi wyszedł wczoraj drugi ząbek, tym razem jego prawa jedyneczka. W przeciagu tygodnia wyszły mu juz 2 ząbki. Mój zębolek kochany :-D:-D
 
no a my bylismy na wazeniu 8300 :) i chyba kolejny zab idzie,ale ciezko mi sprawdzic bo maly zeby zaciska jak probuje to zrobic :)

no i zapomnialabym mój szkrab `tanczy`jak uslyszy muzyke,a wyglada to komicznie :) siedzi grzybek i rusza glowka i ramionkami :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
co do mojej małej, to ząbków jeszcze nie widać- chociaż slini się mocno i wszystko wkłada do buzi... łącznie z telefonem komórkowym i pilotem do telewizora:tak:
zaczęła od dwóch dni raczkować, a pełza już od przeszło miesiąca, tak więc całe mieszkanie jest jej!! wszędzie wlezie w każdy zakamarek, ciągle musze być przy niej i patrzeć gdzie "idzie"
a najbardziej podoba się jej przeglądanie się w lustrze, zbliża twarzyczkę i całuje (ślini) swoje odbicie!:-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry