reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój kwietniowych maluszków-Relacje z wizyt u lekarza.

reklama
No to ja mam powody do dumy
Wczoraj było wazenie i Lenka wazy 5500 g a przy urodzeniu ważyła 3200 no to ładnie jej sie utyło co ? :-D
Smile no naprwdę ładnie przybiera jak nie jedno zdrowe dziecię
 
Ostatnio rozmawiałam z matką znajomej i mówi ze jej córka (tej znajomej) waży też jakoś 5,5kg a ma 3 miesiące, a ja mówie że mój Mikołaj ma niecały miesiąc i waży ponad 4 kg to za niedługo ją dogoni, albo przegoni, a ona że dzieci później mają spadek wagi, tylko że z niczym takim się nie spotkałam i nie wiem czy mówiła prawdę czy ściemniała...
magda a karmisz piersią czy mm?
 
Właśnie wróciliśmy ze szczepienia. Teraz chłopaki śpią ;-) Adaś waży 6500g (ur. 4380g) więc rośnie chłop na potęgę Z tym spadkiem wagi to może chodziło o to że dzieci w drugim półroczu tyją wolniej bo mają więcej ruchu?
 
No to półroczu a ona ma 3 miesiące, więc chyba tak tylko palnęła. Pewnie i tak mój synek przebije jej córkę no bo wiadomo że facet będzie ważył więcej...chyba :)
 
czekolada - może jej chodziło o spadek przyrostu wagi, tak na logikę jak więcej się ruszają to więcej spalają, to mnie mogą przybierać na wadze. Z resztą w książeczce dziecka masz krzywą przyrostu wagi i ona ma pewne wahnięcia:tak:
 
Cześć dziewczyny, moja Emma ma niecałe 2 miesiące. Jest z niej mały siłacz! Najlepiej jak jest w pozycji prawie siedzącej i moze wszystko obserwować, inaczej płacze. W nocy ładnie spi. Wstaje do niej 2-3 razy. Karmie ja piersią. Miesiac temu ważyła niecałe 4 kg, nast wazenie mamy 18 czerwca. A urodziła sie z waga 3110. Widzę ze Wasze skarby sa juz szczepione. U nas szczepic zaczynaja jak dziecko skończy 6 mies. Możecie mi napisać, czy były wasze dzieci szczepione juz na gruźlicę? Jak myślicie czy mogłabym z córka przyjechać do Polski bez tego szczepienia czy lepiej poprosić aby zaszczepili ja wczesniej na gruźlicę??
 
A co do spadku wagi, to oczywiście występuje w pierwszej dobie moze 2 ;) np dziecko rodzi sie 3500 a przy wypisie waży 3400. Ale pózniej jak spada waga to nie dzieje sie to bez powodu. Moja starsza córka przez pierwszy rok przybierala tak około 700g na miesiac, im była starsza tym coraz mniej miesięcznie jej przybywało.
 
reklama
Do góry