reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój kwietniowych maluszków-Relacje z wizyt u lekarza.

My wczoraj byliśmy na wizycie, młody waży 6600g :-D i właśnie mamy się udać albo do neurologa albo jakiegoś rehabilitanta bo jak go się kładzie na brzuchu to on tak leży i dr powiedziała, ze trzeba go ruszyć(poćwiczyć) bo sam się nie ruszy.
Głowy nie podnosi jak się go weźmie za rączki (ale chyba jeszcze nie muszą, ale nie mam pewności) ale rączkami właśnie też nie poruszy, poprostu jak go się połozy tak leży, w domu to czasem jak się wścieknie to nosem szoruje o kocyk i macha nogami:baffled:
no i z moich obserwacji chyba mamy asymetrie bo tylko 1 raczka (lewa) laduje w buźce, uderza w zabawki, głaszcze buźkę, no w ogóle jest bardziej "aktywna"...a prawa- jest bo jest....

umówiłam młodego do neurologa na koniec czerwca- dr Mazurczak (warszawa) świetny człowiek, super podejście do dzieci, wszystko dokładnie tłumaczy rodzicom, byłam u niego w lutym z Zosia i jestem bardzo zadowolona
 
reklama
bishopka to utrzymywanie główki podczas podciągania za rączki, to chyba powinno być ok. 3 m-ca.
U Gosi lekarka mi to sprawdzała i mała nie podciągała głowki, dostałyśmy skierowanie do neurologa - termin był za 4-5 m-cy. Ogólnie miałam wrażenie, że dziecko się spięło na tej wizycie. W międzyczasie mała zaczęła tą główkę podciągać, więc odwołałam wizytę.
Nauczona doświadczeniem, próbowałam Bartka podciągać - jak lezy na moich kolanach, lekko ukośnie - to główkę podnosi, jak jest na płasko - główka zostaje w tyle. Byłam wczoraj u innej pediatry niż wtedy z Gosią (do tej mam całkowite zaufanie) i nawet nie próbowała tego podciągania. Skierowania na usg bioderek też nie daje wszystkim, mówiła, ze u nas bioderka super, ładnie odwodzi, fałdki symetryczne. Ale skoro już mam skierowanie z wizyty patronażowej, to pójdę.


bishopka
dominiczka

jeśli mogę wam coś doradzić - ćwiczcie jak najwięcej z maluchami, jak najwięcej na brzuszku. Rączki zostawiajcie wzdłuż ciała, nie wyręczajcie, niech ćwiczą wyciąganie. Nie litujcie się od razu jak zapłacze, nic się nie stanie jak chwilkę popłacze na brzuszku - najwyżej kozuchy same wyjdą;-)
Spróbujcie też zamiast na podłodze, kłaść na kanapie, tak żebyście mogły się schylić i żeby dziecko widziało waszą twarz ze swojej perspektywy.
Może też kupno jakiejś przyjemnej zabawki do raczkowania, tego typu:
FISHER PRICE MUZYCZNA KULA Małpka Wańka Wstańka (3248449348) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Fisher Price EDUKACYJNA KULA SZCZENIACZEK KIWACZEK (3308486109) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ja sama muszę kupić taką wańkę wstańkę, przy Gosi miałam podróbkę małpki fishera i miała bardzo jazgotliwy dźwięk, Gosia się jej wystraszyła i potem był ryk jak tylko ją widziała. teraz kupie oryginał, bo ma przyjemne dzwięki.
 
Nef staram siewłasnie jak najczesciej go kłasc na brzuchu i on chwile polezy i zaczyna sie denerwowac wiec zeby nie zmieniac pozycji a zeby sie nie darł dosaje smoka... i najczesciej po chwili usypia:-D zadne zabawki nie działaja...
dr stwierdziła, że jest zbytt leniwy ;-)
 
Prywatnie bo na NFZ to wiadomo jakie terminy np. w CZD przy zapisach nam powiedzieli, że terminy na czerwiec (pytałam 2.01).
Dr Mazurczak przyjmuje w kilku różnych przychodniach, my poprzednio byliśmy w Olinku ale teraz nie wiedzą dokładnie kiedy dr u nich bedzie, powiedziała, ze w 1 połowie lipca. W innej przychodni (chyba Arka) oferowano nam 11 lipiec... a zapisałam go w 3-ciej przychodni na liste rezerwową na 26 czerwca bo normalny termin to też 10 lipiec...
 
Dzisiaj mieliśmy wizytę, i Mimi waży 4,9 a urosło się jej dopiero 2 cm a wygląda na większą:szok: jedynie to z moczem coś nie tak, odparzenie się pokazało i musimy zrobić kontrolne badania. Na pytanie lekarza o rozwój maluszka typu: czy bawi się rączkami, jest ciekawska nasza królewna zaczęła ssać piąstki:-D od niedawna jest to jej stały rytuał
 
Bishopka - info o tym co powinno umieć dziecko w poszczególnych miesiącach (m.in. utrzymywanie główki) masz w książeczce dziecka... przynajmniej ja mam i tak jak pisała Nef podnoszenie główki jest przewidziane na miesiąc 3

Dominiczka - no to trochę pracy przed Wami. jeśli możesz to podaj mi na pw namiary na tego lekarza, nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać, aczkolwiek mój macha wszystkimi kończynami w zawrotnym tempie, więc chyba wszystko ok:-D A na brzuszku podobnie, kilka minut starań, płacz, smoczek i lulu:-D
 
Nef, nam neurolog kazała "uderzać " palcem w raczki aby dać sygnał do mózgu by się uniosły do góry. Cwiczymy to przy każdej zmianie pieluchy.
Pscólka, w mojej książeczce jest tylko opcja zaznaczenia co dziecko potrafi w danym miesiącu :crazy:
Zamówiłam matę, więc może tam częściej na brzuchu poleżymy.
 
reklama
Rozwój dziecka w wieku od 1. do 12. miesiąca życia - Twój portal o zdrowiu

a propos tego co kiedy i jak...

a oto Maria i jej zmagania z grawitacja...
IMG_4098.jpg
 

Załączniki

  • IMG_4098.jpg
    IMG_4098.jpg
    35,7 KB · Wyświetleń: 70
Do góry