reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój kwietniowych maluszków-Relacje z wizyt u lekarza.

no własnie ja zawsze podnoszę łapiąc pod główkę i pupę, nie przekręcając na bok, a to niby źle o_O, bo dziecko nagle traci kontakt z podłożem....Staram sie go teraz przekręcać na bok ale średnio mi to wychodzi,,,
 
reklama
ja różnie go biorę na ręce: w ciągu dnia jak nie jest śpiący to pod paszki go łapię a palcami z tyłu główkę podtrzymuję i mówię do niego, że go biorę na ręce-więc mały się nie boi
a w nocy to robię tak kołyskę z ramion, że ma rączki blisko ciałka i nóżki podkurczone wtedy się nie "straszy"
 
mi sie zdarzało łapac tak pod paszki ze główka jednak sie wyginała i nosic w pionie do siebie, teraz juz tak nie robie, tez troszke ogladałam zawitkowskiego i jak podnosze to z boku
 
Ja podnoszę pod paszki :-(ale palcami podtrzymuję główkę. Hania nie znosi innego podnoszenia.
Fel, nawet Zawitkowski w jednym z tych filmików stwierdził, że lekarze zbyt pochopnie nazywają wzmozonym napięciem mięśniowy zwykłe napięcie popłodowe. Ja troszkę się sugeruję jego opiniami, bo w kwesti bioderek też poszłam za jego radami i nie męczyłam Hani pieluchowaniem jak zalecał ortopeda (wujek zresztą) tylko pozwalałam na dużo ruchu nóżkami i co ? i efekt taki, że bioderka się "naprawiły".
 
lenka - poczytałam tego linka i aż mi ciśnienie skoczyło. nie sądziłam, że tak można dziecku zaszkodzić. oczywiście nosimy go w ten niedopuszczalny sposób, bo Mały tylko taki akceptuje. Chyba się jednak przejdę do neurologa:baffled:
 
Olek od kilku dni zaczął robić brzuszki, czasem myślę że kupka idzie a on sobie trening robi :-) ulubiona zabawa na macie to obracanie się na bok i próba złapania zabawki...
 
reklama
Lenka weszłam w ten link co dałaś... po przeczytaniu stwierdzam, że w takim bądź razie nic nie wolno przy dziecku robić, tylko połozyć na podłogę...
a tak na poważnie to np. nam neurolog powiedział, że możemy młodego nosić przodem do świata tak jak jest na 1 ze zdjęc jako zakazane (w dziale nieprawidłowa pielęgnacja 10 rząd zdjęć środkowe zdjęcie)....
 
Do góry