reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozwój kwietniowych maluszków-Relacje z wizyt u lekarza.

reklama
Hehe Kruczka mój Kubek ma taki sam bodziak a raczej miał bo był na rozmiar 56 i wyrósł z niego fantastyczny filmik, gratuluje zdolna bestia:-)
 
dominiczka u nas tez odwraca sie do dźwięku. najchętniej grzechotki :-) czasem, śledzi co robię.

Olek z boczków ( choć ma podparte plecki) od małego w nocy przewraca się na wznak, tak mu chyba wygodniej, ostatnio znalazłam go śpiącego w poprzek łóżeczka o_O

Po wizycie u ortopedy bioderka ok. Mamy robić masaż karku tej strony w którą rzadziej odwraca główkę. i zabawki tez tylko po jednej stronie żeby jak najbardziej zachęcać do odwracania się w lewo. bo asymetria w prawo. jeżeli Wasze dzieci też wolą patrzeć ciągle w jedna stronę, radze próbować zabawkami, swoja osobą zmuszać do odwracania główki.
 
Czy jak leżycie obok swoich dzieciaczków, które mają główkę odwróconą w drugą stronę i jak mówicie do nich czy wołacie to odwracają główkę w waszą stronę?
lenka różnie raz reaguje a rqz nie
Jestem po konsultacji u neantologa i mamy skierowanie na rehabilitacje bo lena ma sporą asymetrię i słaby grzbiet i jeszcze układa sie bardziej naprawą stronę.Tylko cholera rehabilitacja potrzebna na JUŻ a na NFZ termin jest po wakacjach!!!! a na prywtane wizyty mnie nie stac i co ja mam teraz zrobić :-((((
 
magda - ja po skręceniu nogi chodziłam na rehabilitację (prądy, mrożenie itp.) i niejako w ramach tego rehabilitantka pokazała mi ćwiczenia do pracy w domu. Myślę, że u Was podobnie tzn. to nie są nie wiem jak skomplikowane ćwiczenia, myślę, że jak raz (odpłatnie) Ci ktoś pokaże to można robić w domu. Ewentualnie przeszperać w necie, ale tu wiadomo jest wszystko, także i śmieci...
 
Magda sama możesz kłaść dziecko spać na przeciwny bok, i tak jak ja musisz aktywowac małą doobracania się właśnie w tę przeciwną stronę. unas asymetria w prawo, więc kładę spać na lewy. zabawki ma na lewo, my jak z nim gaworzymy to też z lewej strony. Jak najczęściej układac na brzuch. spać też może na brzuchu. bo wtedy mięśnie się rozwijają równolegle. Ja na kontrolę w czwartek i być może też dostaniemy skierowanie na rehabilitację...jak bratowa mi podeśle jakieś ćwiczenia od kolegi to się podzielę...W necie można dorwać masaż shantala ale jeszcze nie próbowałam. Ortopeda pokazała mi tylko jak masować szyjkę z prawej strony by rozciągać mięśnie...
 
Magda - pscolka dobrze mowi. Mozna pojsc raz i podpytac o cwiczenia do domu. Wiekszosc pewnie jest banalnie prostych.


Ja jutro dzwonie do szpitala. Franek dzisiaj plakal po kapieli i na samym dole blizny po operacji wyskakiwal mu taki balonik. Skora sie podnosila i upadala. Przerazilam sie. Na USG we wtorek tez plakal, ale blizna sie "nie ruszala".
 
Felidae tak robie ale mała tak mi ryczy ze mi az serce sciska i az sina sie robi z tego.A zabawki i ja staram sie z jej lewej strony ale ona i tak patzry w druga strone i nie bardzo chce odwracac głowe.
 
Smile Mam nadzieję, ze to nic groźnego.


Mój szkrab już całkiem ładnie podnosi główkę, ulubiona pozycja, to noszenie na ręce na samolot - dziecko na ręce na brzuchu. Żywo reaguje jak sie do niego mówi, od razu otwiera buźkę, uśmiecha się, zaczyna gadać ee, aa, aagu itp. Podoba mu sie jak powtarzam te dźwięki.
 
reklama
Smile_ Wy po zabiegu a my bez i w identyczny sposób pulsowała skóra pępka i też chce o to dr zapytać, czy to nie przepuklina jakaś...w pulsowało w momencie okropnego płaczu jak mu woda z wanienki do oka chlapnęła, bo moje dziecię od kilku dni jak poczuje wodę to kopie na potęgę, i do czasu "wypadku" mial radochę, teraz leję wody ledwo co...żeby przypadkiem powtórki nie było.

oficjalnie uznaję, że Olek po skończeniu 2 m-ca zaczął przesypiać noce, wieczorem mniej zjadł bo odstęp miedzy posiłkami był 2 a nie 4 godziny więc spał od 22 do 3:30, jak by zjadł swoje 120 to by był spokój znów do 5 przypuszczam.


Magda i będzie płakać, bo jej ta strona życiowo nie pasuje. póki co kładź ja po przewijaniu główką do siebie, jedna dłoń kładziesz na klatce piersiowej ( ja klatkę trzymam prawą dłonią a lewą odwracam główkę, nie zawsze chce dlatego trzeba wyczuć moment, i zdecydowanie obrócić) drugą dłonią obracasz w tą "złą" nie lubianą stronę i masujesz szyjkę przy użyciu oliwki dwoma palcami u mnie prawej dłoni o lewą trzymam delikatnie główkę. wygląda to tak że dłoń leży na policzku. i tak kilka razy dziennie żeby rozmasowywać te napięte mięśnie. i tak jak dziewczyny mówią, może jedna płatna wizyta by ktoś nauczył. bo z czytania ciężko coś takiego wykonać :-( i z tego co mi bratowa mówiła, nie godzić się w takim przypadku na vojtę tylko na bobath. w linkownie wrzucam link do filmików z masażem dzieciątka taki masaż nigdy nie zaszkodzi...
 
Ostatnia edycja:
Do góry