reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych pociech

reklama
to sie pochwalę, że Alicjowy język zdecydowanie do przodu poszedł. Młoda buduje już "zdania" typu "tam je (tzn.jest) łałał", "tam som brumy", "nie ma taty" itp. no i hitem wieczoru jest "słoń" wypowiadany jak "sioń" i "żółw' tez jakos tak dziwacznie wypowiadany, że aż ciężko mi to napisać :szok: ogólnie jestem z niej bardzo dumna ostatnio ale to tylko tak ciii, żeby nie wyszło żem chwalipienta jakaś :rofl2::-p
 
Makuc no to gratulacje za piekne mowienie

Moj potrafi powtórzyć tylko ładnie i wyrażnie mama tata baba tam ale za to w ciagu kilku sekund potrafi odsunąć sobie krzeslo od stołu,wleźć na niego i dalej wskoczyć do swojego krzesełka do karmienia albo z wc do umywalki wejść no i ostatnio ze schodow schodzi ładnie środkiem nie potrzymując się niczego
 
dzisiaj zesmy sie usmiali bo w mom sklepie zesmy byli po pare rzeczy i kolezanka z piekarni widziala Leane pierwszy raz, pochyla sie nad nia i mowi:
- i co powiesz slicznotko?
ja mowie do Leane (po cichu mnie pytala "kto to??") ze ta pani robi chlebek i bagietki ktore uwielbia jesc, na co Leane patrzac gleboko w oczy kolezanki:
-DAJ CHLEB!!! :)))

a tak poza tym to panna moze ostrozna jest w chodzeniu ale na wersalke wlazi w sekunde, siada i wola o " bouquin"( ksiazke, gazete) jak jej daje np reklame skelpu jakiegos to ona najpierw obejrzy a potem otworzy i szura gazeta po wersalce i wola " OGGIE" na kota zeby przyszedll sie bawic bo kot wtedy skacze z podlogi na gazete a Leane sie smieje na calego:))))
 
Oliwia wczoraj zaskoczyła, powiedziała do mnie "mamo pomóż" jak nie mogła udźwignąć butelki z wodą :-)
Renata Ty masz małego alpinistę w domu :-)
Dziulka Twoja już wspina się po wersalce, to faktycznie od tyłu wszystko robi heh :-) A taka pogadana, że szok :-)

Edit.Muszę to napisać, moja córcia wczoraj powiedziała swoje pierwsze zdanie "Pani poszła na górę". A oprócz tego dała mi zabawkę która nie działała, tłumaczę jej że nie działa, że trzeba nowe baterie a Ona mi na to "Kupisz baterie?". Normalnie mnie zatkało....
 
Ostatnia edycja:
Doris nie martw się i luknij ile dzieci jeszcze niewiele mówi, nawet dziewczynek które podobno szybciej opanowują tę umiejętność. Uważam, że każde dziecko rozwija się inaczej, Twój Dorian też zacznie mówić w swoim czasie. Mojej koleżanki syn zaczął mówić dopiero zrozumiale jak skończył dwa lata.
 
reklama
Do góry