reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozterki ciężarnych Psiar :)

reklama
nooo to już w ogóle chyba się nie masz nad czym zastanawiać bo zdrowotnie tak czy siak masz wskazania , chyba że to ukryte już wycieliście :)
 

nie miał wycinanego, o kurcze nie wiedziałam, że ono się gdzieś ukryło....:confused: nie jestem specjalistą od psich jajek :-D

Psy się rodzą z dwoma jajkami.
Jajka schodzą do moszny max w wieku ok. 6 miesięcy.
Jeżeli jajko nie zejdzie to masz jednostronnego wnętra, jeśli dwa- obustronnego.
Jajko, które zostało w środku niestety ma bardzo duże tendencje do rakowacienia.
W przypadku wnętra konieczne jest wycięcie schowanego- lub od razu wszystkich jajek.
Wnętrostwo jest przekazywane genetycznie, dlatego w hodowli takich psów się w hodowli nie używa.
Bardzo rzadko jest to aż taka anomalia, żeby jedno jajko w ogóle mu nie urosło- co by było najprostsze :-)
To tak w skrócie, możesz se poczytać choćby tu Przychodnia weterynaryjna OAZA - Krakw - Wntrostwo
 
Mojemu pieskowi tez nie zeszło jajko i wet zasugerowal jak najszybsza kastracje wlasnie ze wzgledu na mozliwe powiklania z tym nie opadnietym jajkiem.Ale generalnie mielismy nadzieje ze bez jajek bedzie spokojniejszy ale nic z tego pies wielkosci szczurka a o sercu i odwadze Szarika.
 
Dzięki Marcelina, za szczegółowy opis :-). On jest z hodowli, ma te wszystkie certyfikaty, ale później się okazało, że to bardzo kiepska hodowla nastawiona na zysk :wściekła/y:

joanna dla mnie pies mojego K od poprzedniej już ciąży jest gigantycznym problemem :-(
 
reklama
No niestety wnętrostwo może się zdarzyć w każdej hodowli.
Zakłada się, że to samiec przekazuje wnętrostwo, ale nie ma na to 100 % pewności.
Samiec może wydać kilka miotów z różnymi sukami a tylko z ostatnią dać wnętra.
Uczciwa hodowla powinna od razy wyeliminować samca z dalszego użycia.. no ale różnie to bywa :sorry2:
 
Do góry