reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzenie diety naszych maluchów

Eliana, my też tylko jeden smak kaszki lubimy, jemy jabłkową z bobovity. do sinlacu się na szczęście przyzwyczaił, bo my też ze skazą jesteśmy ;) tylko, że my na pepti jedziemy
klaczek, zagotuj bobofruta (trochę zimnego zostaw i rozmieszaj w nim mąkę - tak jak w normalnym kisielu) i wlej do gotującego się soku. gotowe ;)
 
reklama
Zrobilam kisiel, za drugim razem wyszedl. Kucharz to ze mnie nie bedzie. Madra ja myslalam ale po co zostawiac troche bobofruta przeciez z calego bedzie wiecej. Zagotowalam bobofruta i wsypalam make. Z maki zrobily sie grudy i odbrosly kislem. Gotowalam, gotowalam az wkoncu zapytalam babci czemu te grudy nie chca sie rozpuscic do cholery?! No i sie dowiedzialam. Ale za drugim podejsciem wyszlo PYCHA ;-)
 
Dzięki klaczek2004 patrzyłam u siebie w Rossmanie, ale niestety wszystkie były na mleku, a my potrzebujemy bez, ale popatrzę w innym może mój jakoś słabo zaopatrzony... :/
 
Zrobilam kisiel, za drugim razem wyszedl. Kucharz to ze mnie nie bedzie. Madra ja myslalam ale po co zostawiac troche bobofruta przeciez z calego bedzie wiecej. Zagotowalam bobofruta i wsypalam make. Z maki zrobily sie grudy i odbrosly kislem. Gotowalam, gotowalam az wkoncu zapytalam babci czemu te grudy nie chca sie rozpuscic do cholery?! No i sie dowiedzialam. Ale za drugim podejsciem wyszlo PYCHA ;-)

hehe ja też miałam 2 podejścia. za pierwszym za mało mąki dałam i lejący za bardzo był. ale z drugim już ok było :)
 
PANZIORKA masterchefie podziel sie jeszcze jakims przepisem bo kisiel to jutro zrobie tez dla siebie ;-)
VINGA ufff nie jestem sama hehe ;-)
 
kochane, potrzebna szybka pomoc: Jak wprowadzic mleko nastepne??

ja slyszalam zeby podac po prostu flaszke z mlekiem dwojka - na poczatek raz dziennie 2-3 dni potem coraz wiecej zastepowac.

albo zeby dac 1 miarke nastepnego i 6 miarek poczatkowego.. kilka dni i analogicznie zamieniac coraz wiecej nastepnego a mniej poczatkowego....

tak tak dopiero teraz zmieniam mleko
 
Emotion ja robiłam tym drugim sposobem tzn jednego dnia 1 miarka następnego reszta początkowego, drugiego dnia już 2 miarki następnego i tak aż do całkowitego przejścia na dwójkę. Ale z moim pierwszym dzieckiem się tak nie bawiłam bo nie wiedziałam że tak trzeba, po prostu podałam mu dwójkę i tyle.

Jak Laura miała chore gardło i nie chciała jeść to gotowałam jej tai budyń:

[h=2]30. Kisiel mleczny[/h]

Składniki:
- 80 ml mleka następnego
- 4g mączki ziemniaczanej
- 1 żółtko

Sposób przygotowania:
mleko następne przygotowujemy zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. W części zimnego mleka rozmieszamy mąkę ziemniaczaną i żółtko. Wlewamy na pozostałą ilość wrzącego mleka, i ciągle mieszając zagotowujemy. Kisiel możemy podać polany sokiem owocowym lub owocami z cukrem podanymi obok kisielu.


tylko że ja dosypywałam trochę cukru waniliowego żeby miało lepszy zapach i smak:zawstydzona/y:
 
reklama
KASIU jutro zrobie ten budyn ;-) tylko chyba troszke wieksza ilosc bo moja Niki dzis zjadla caly kisiel z duzego bobofruta. No moze ze trzy lyzeczki jej ukradlam :o
 
Do góry