reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzenie diety naszych maluchów

Jutro i ja zabieram się za kisiel. Może Mija zje, bo apetyt ma ostatnio kiepski.
Co do wprowadzania mleka, też zastosowałam ten 2 sposób i obyło się bez problemow. Powodzenia Emotion.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Eliana mój mały też ma skazę i jedynie wystrzegam się nabiału w swojej i jego diecie(karmię cały czas piersią). Po 4msc zaczęłam mu wprowadzać nowości, a teraz tylko obserwuję czy nic się nie dzieje. Kaszkę szczerze mówiąc podałam mu pierwszy raz dzisiaj-bananowa bobovity, tyle że dodałam wodę a nie mleko. Nie grymasił tylko ładnie jadł:)
 
Elutka12 a co podawałaś poza mlekiem i kaszką? I dlaczego robiłaś kaszkę na wodzie a nie na swoim mleku?
Olaf jadł też sinlac, ale mu nie smakował i kaszkę ryżową jabłkową i tu też smak nie pasuje. Mamy przetestowane trochę warzyw i owoców, a dziś dostał pierwszy raz żółtko i mam nadzieję, że będzie dobrze :) W kolejce czeka pomidorek i rybka bo jeszcze nie jadł :)
 
aaaaaaaaaaaaaa padłam PANZIORKA MASTERCHEF :-D:-D:-D wy to potraficie człowiekowi humor poprawić ;-)
Emotion a mój sposób był szybki-podawałam przez 3 dni chyba(szczerze to nie pamietam juz dokładnie:zawstydzona/y:) pół na pół, a później poleciałam od razu 2 i nic młodemu nie było( a miał tendencje do ulewań)..czasami zdarzało mi się zagęszczac mleko budyniem, ale gotowanym na wodzie(bo mleka następnego nie powinno się gotować). Młody dzisiaj na obiad zjadl całą miskę:szok:zupy warzywnej z cielęciną i makaronem-gdzie on to mieści??:sorry2:
 
Eliana na wodzie też jest ok, smakuje mu-mleko dostaje z piersi:)zresztą dzisiaj byłam na kontroli u naszej pediatry i mi powiedziała, że tak jest ok.
Od 4msc podaję mu wszystko co mogę czyli m.in.:marchewka, kalafior, ziemniaki, seler, pietruszka, rybka, wszelkie kombinacje z mięskiem, żółtko-wszystko co jest dostępne dla bąbli w tym wieku a nie zawiera mleka, śmietany i masła. Poza tym owoce-jabłka, banany, maliny, soczki owocowe, chrupki kukurydziane, krakersiki, wafelki ryżowe, chlebek, ciasteczka dla dzieci-niektóre zawierają mleko ale o dziwo nic małemu po nich nie jest, kaszkę mannę...poza tym zjada większość rzeczy z mojego talerza:)
dzisiaj kupiłam ten sinlac, jutro postaram się przetestować
 
a co to ten sinlac wogule?

jutro zaczynam wprowadzanie. zobaczymy. polozna mowila ze dzie ko moze byc na jedynce ciagle i nie ma potrzeby zmieniac, ale inni mowi ze lepiej zmienic i chyba wszyscg zmieniaja .. //

grysik (kaszka manna blyskawiczna z bobovity) jak robie to daje jej 6 miarek na 180 - 210 ml wody, tak samo robiac kaszke ryzowa
taka gesciuche dostaje jedno na snidanie drugie na kolacje
tak czttajac tersz was to za zynam sie zastanawiac czy nie za geste :-) :-)

aktualnie wprowadzamy owoce, zeby bylo ciekawiej :-). bo warzywa to juz chyba wszystko mamy.
zauwalylam ze mloda nie przepada za slodkim, raczej gustuje w kwasnych smakach:-)
 
emotion, sinlac to jest taka kaszka na wodę dla alergików. jak mała alergii nie ma to nie polecam bo nic ciekawego a i cena trochę powalająca :/
my mamy gorsze zadanie bo nie dość że mleka nie możemy, to i glutenu! marchewkę powoli z powrotem wprowadzam, na razie nie uczuliła ponownie. z glutenem możemy próbować dopiero po skończonym roku. masakra, czasami się wkurzam bo nie wiem co mu gotować :( ostatnio zaczęłam mu dawać jedzenie w kawałkach do rączki, usamodzielniam go hehe ;)
 
Elutka12 pytałam o kaszę dlatego bo myślałam, że można robić tylko na mleku no oprócz Sinlaca. Poza tym kasza na mleku wydaje mi się bardziej pożywna :-) Olaf jeszcze nie jadł rybek, a kurczaka, cielęcinę, wołowinę i takie owoce jak maliny, poziomki, truskawki alergolog na razie odradziła. Ale kurczaka za jakiś czas podam i zobaczymy co będzie.

emotion_sickness Sinlac to kaszka zbożowa firmy Nestle nie zawierająca mleka, laktozy, białka sojowego i glutenu. I tak jak napisała vinga89 kaszkę robi się na wodzie i jest przeznaczona dla dzieci z alergią lub niedowagą.

Wczoraj Olafek do obiadku dostał żółtko i straaaaasznie się nim zajadał. Bardzo mu smakowało i jak na razie (odpukać ;-)) nic mu nie wyskoczyło i jutro znów dostanie :-)
 
my moze i niedowage mamy ale jakos nie mam zamiaru kombinowac wiecej. Kochane dalam dzis mlode

j juz 'kombinacje' mleka poczatkowego i nastepego mloda dostala. nic jej sie nie dzialo - nie zrobila dzis kupki ale to chyba nie dlatego - bo wzawsze roibi rano zaraz - a mleko dostala w poludnie. Pozatym raczej nic.

Powiedzcie mi czy teraz kolejna porcje dopiero jutro czy dzis juz dawac caly dzien tak samo w 'takiej proporcjii' ?
 
reklama
Do góry