reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety naszych maluszków :)

ewitka - sprobuj wyeliminowac moze najpierw to mleko to bedziesz wiedziala. Mleko czyli maslo wlasciwie :-D
A mi jakso trudno jest sie zmobilizowac i przestawic Jasia na troche zmienione te posilki (sniadanie od razu po przebudzeniu a na drugie sniadanie kaszka jedzoan lyzeczka...) Moze w weekend jakos sprobuje, choc to samo mowilam tydzien temu... :zawstydzona/y:
 
reklama
flipsy- kupuję je w BOMI na dziale, gdzie jest jedzenie dla dietetyków, bez soli i innych dodatków

przyprawy- robię zuzi ziemniaka z masełkiem albo dodatkiem jej mleka i troszku majeranku sypię, Zuzi smakuje i Ewitko też czytałam, że można!

deserki z jogurtem- jemy już od mc, z Hippa Zuzi smakują najlepiej i są od 6 mc chyba ... lubi deser na dobranoc ...
 
ja użyłam ostatnio koperku (mam zamrożony ze swojego ogródka) - baaaaaaaaaardzo mu smakowało:)
 
postanowilam nie czekac do weekendu i zaczac od dzis. Zwlaszcza ze Jasio obudzil sie przed osma :baffled: (a akurat dzis mialam do pracy na 12:00 :confused2:) no i przewinalem go i od razu dalam mu sniadanie. Nie zjadl calego bo przeciez jadl w nocy, no ale 150ml wypil. Okolo 11:00 dostal kaszke ryzowa zrobiona na Nutramigenie - w zyciu bym tego nie zjadla :szok::szok: No ale Jasio nie jest mną i zjadl :-D
Obiad potem o normalnej porze.
Podejrzewam ze i tak sie bedzie budzil (wczoraj sie budzil o polnocy, trzeciej i szostej...), no ale zobaczymy
 
Mysz- wiadomo, ze nie od razu, ale Jasio się oswoi z nowymi daniami to może w nocy w końcu sobie odpuści ... sądzę, że to kwestia 1-2 tygodni ...:baffled::eek:
 
Mysz, przecież było juz tak, że Jasio budził się raz w nocy. Co się znów stało? Budzi siena wodę, czy co?
 
ano na wode (i raz na mleko)- moze mu jest za goraco :baffled: Spi w spiworku ale oczywiscie bez koldry. Jak spal bez spiworka to sie obracal w rozne strony i balam sie ze zrobi sobei krzywde. No a poza tym Jasio zaczal spac w tradycyjnej pizamce i notorycznie wychodzi mu bluza ze spodni i ma gole plecy - stad ten spiworek...
No, ale moze to te zeby... :confused:
 
Moje dziecko wiecznie jest nienajedzone, ja już nie wiem czy mu za mało daje czy co???:baffled: Tylko by jadł,jadł i jadł. Przed samym jedzeniem jak widzi słoik czy łyżkę zachowuje się tak jakby cały dzień nic nie miał w ustach, cały się trzesie, zaciska piąstki a wcale mało nie dostaje
9 cyc
11 deser owocowy 130 g +4 biszkopty+50 ml herbaty
14 obiad 190 g + 50 ml herbaty
17 cyc
18.30 soczek 100 ml i kilka chrupek
20 kaszka + cyc
2 cyc
5 cyc
 
reklama
mi sie wydaje, ze normalnie, bo my mamy podobny schemat aniuchosz.

mozna podawac juz ryz np. do zupek własnej roboty?

i czy zjedzenie jednej kanapki na śniadanie to duzo czy malo? bo nie mam porownania. mamo Q ile zjada twoj łobuziak?
 
Do góry