reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety naszych maluszków :)

A próbowałaś hipoalergiczne (HA)? U nas jest OK, tylko mleko gorzkie i muszę mieszać z Sinlakiem.
Ha, a ja spałam na brzuchu do 7-ego miesiąca ciąży, nawet później mi się zdarzył, ze obudziłam się leżąc na brzuchu. Też kocham spać na brzuchu, a synuś ma to po mnie.
 
reklama
O, Pyzuncia to mnie zaskoczyłaś, myślałam, że już nie karmisz. Joanko to u was jeszcze karmienie pełną parą. Jak to fajnie, że są jeszcze mamusie karmiące.
 
mialm w miedzyczasie dwa wyjazdy 3 dniowe do niemiec, ale udalo sie utrzymac laktacje - sciagalam laktatorem 3 x dziennie, ale do przyjemnosci to nie nalezalo, poza tym pokarmu zbieralo sie tyle, ze az przecieklo, musialam tez troche w lazience recznie sciagac,
wiem juz ze u nas odstawianie bedzie sie u mnie z bolesciami wiazala wiec odwlekam jak moge, zreszta bardzo to lubie no i wygoda jest niesamowita; a przy okazji ostatniego wyjazdu musialm kupic sztuczne bo nie mialam juz wlasnego zamrozonego i przezylam szok - 12 pln za 5 porcji mleka - rozboj w bialy dzien - smialam sie do meza ze dzieki wlasnej "produkcji" niemalo kasy zaoszczedzilismy
 
Ostatnia edycja:
To zawzięte jesteście z karmieniem:-) Kacper odstawił się sam jak miał 8 i pół miesiąca. Niestety ja należałam do tych kobiet którym nie sprawiało to przyjemności i tylko marzyłam żeby dotrwać do roku (takie miałam założenie). A syneczek zrobił mamusi niespodziankę i sam podziękował za cyca. Zdecydowanie woli on mięso. Po tatusiu.
 
Ja karmilam rok czasu ale pod koniec to już naprawde chciałam skończyć, Quintenowi większej rożnicy to nie zrobiło:tak:.
 
My skończyliśmy przed rokiem a właściwie Rafi sam się odstawił nie wiadomo kiedy. Od tak po prostu. Wróciłam do swoich starych biustonoszy. tragedia jakie ja mam małe cycki. Tylko brzuchol wielki teraz widać.:-(
 
reklama
nie wiem - czy powinnam to tu wstawiac - jak nie - to prosze admina o usuniecie - jednak po przeczytaniu chcialam sie tym z wami podzielic, bo uznalam to za wazne:

ACTIMEL dostarcza organizmowi bakterię zwaną L.CASEI. Ta substancia jest wytwarzana w naturalny sposób przez 98% organizmów, lecz kiedy dostarcza się jej dodatkowo przez dłuższy czas, organizm przestaje ją produkować i stopniowo „zapomina”, co musi robić i jak robić, przede wszystkim u osobników poniżej 14 lat.
W rzeczywistości (actimel) pojawił się jako lek dla tych niewielu ludzi, którzy nie wytwarzają tej bakterii, ale ilość tych osób okazała się tak niewielka, że lek ten okazał się nieopłacalny. By go zrobić opłacalnym sprzedano jego patent firmom żywnościowym.
Departament Zdrowia zobowiązał ACTIMEL (firmę produkującą) do zaznaczenia w swoich reklamach, że produktu tego nie należy spożywać przez dłuższe okresy i firma ta dopełniła tego obowiązku, ale w formie tak zakamuflowanej, że żaden z konsumentów nie zauważy tego ostrzeżenia. (W każdym kraju wykorzystuje się inne kruczki językowe… W reklamach w Polsce mówi się np. wypróbuj przez 2 tygodnie - przypisek własny)

Jeśli któraś matka decyduje się na uzupełnienie diety żywnościowej swojego dziecka ACTIMELEM, nie zauważy żadnego ostrzeżenia o niestosowności jego użycia i nie dowie się, że może powodować poważną krzywdę w przyszłości, spowodowaną manipulacjami reklamowymi, aby powiększyć zyski producentów.
I znowu kilka słów wyjaśnień ode mnie: Na czym polega niebezpieczeństwo Actimela i innych podobnych produktów?
Każdy organizm produkuje własne, tzw. dobre bakterie “zamieszkujące” układ pokarmowy.
Pomagają nam w trawieniu. Ich rola jest na tyle ważna, że kiedy bierzemy antybiotyk, który wyjaławia nasz organizm z tych bakterii, lekarze zalecają równoczesne pobieranie preparatów osłonowych (np. trilac, lacidofil, lakcid) , odbudowujących naszą florę bakteryjną.
A teraz do sedna. Bakterie w Actimelu spełniają taką samą funkcję, jak Nasz prywatna flora bakteryjna.
Kiedy regularnie pijemy Actimel, w organizmie pojawia się nadmiar dobroczynnych bakterii.
Wówczas nasze ciało dostosowuje się do nowej sytuacji. Organizm przestaje produkować bakterie (bo dostaje je z zewnątrz)
Problem polega na tym, że bakterie z Actimela są wyprodukowane sztucznie i szybko “umierają”.
Jeśli więc przestaniemy pić Actimel zaczną się nasze problemy.
Organizm nie produkuje już własnych bakterii (a przynajmniej nie w ilości koniecznej do prawidłowego funkcjonowania), a sztuczne bakterie też nie są dostarczane.
Zaczynamy więc chorować.
I Prawdę wówczas mówi reklama “pij przez 2 tygodnie”, bo kiedy później przestaniesz, to zdecydowanie poczujesz różnicę (na gorsze).
 
Do góry