reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety naszych maluszków :)

Krupko u nas tak jak u Was i u Myszki kupa 2/3 razy dziennie.:-)

Simamo u mnie Quinten tez wszystkiego próbuje, nie mogę mu odmówić bo jak na mnie spojrzy tymi swoimi oczami to mi serce pęka i daje mu odrobinę łagodniejszych rzeczy jemu nic nie jest więc się nie boję i mu daję.

Szerlok dodajesz oliwy lub oleju do papek? Bardzo pomaga na wypróżnianie, i jest coś jeszcze ze śliwkami, któraś z mam podaje tylko nie wiem która:baffled:.
 
reklama
mnie pożarto 2 razy i po ostrej reakcji za drugim razem na razie jest spokoj. kapsio tak sie zdziwil, ze ja tak mocno zaprotestowałam, ze az wielkie oczka zrobił.

i ja tez mam problem z odstawieniem od cyca. nie wiem jak sie za to zabrac, bo własnie dzis sie skapnęłam, ze niektore ryki kapsia zwłaszcza przed innym jedzonkiem niz cycus to po prostu znacza, ze najpier cyc, a potem reszta. i jak go odzwyczaic? to jest trudniejsze niz rozszerzanie diety.


Tak właśnie trzeba protestować na gryzienie;-).

A ja też nie wiem jak go odzwyczaję bo już widzę, że on poprostu kocha tej moje cycusie.:-D
 
my mamy duzo frutapury jablkowo-sliwkowej (wygranej w konkursie :-D) i chociaz Jasio zdecydowanie za nia nei przepada to jakos udaje mi sie mu ja przemycic ;-)

aha - a propos sposobu na owoce nie wiem czy jzu o tym pisalam ale kupilam Sinlac - to jest cos w rodzaju takiej kaszki i jest ona bardzo slodka - robie Jasiowi ten wlasnie Sinlac i dodaje pol sloiczka owocow :-) I zjada :-):tak:

Nestlé Sinlac to specjalny pełnowartościowy posiłek zbożowy oparty o naturalne składniki: ryż i mączkę chleba świętojańskiego. Nestlé Sinlac jest produkowany z ryżu i mączki chleba świętojańskiego - składników zazwyczaj bardzo dobrze tolerowanych w alergii. Odznacza się wysokim udziałem łatwo przyswajalnych węglowodanów, białkiem o wysokiej wartości odżywczej, zawiera tłuszcze roślinne, jest wzbogacony w witaminy i składniki mineralne, dlatego stanowi pełnowartościowy i smaczny posiłek. Jest łatwy do przygotowania - aby otrzymać porcję Nestlé Sinlac wystarczy dodać wodę.

A jeszcze wiecej o Sinlacu jest na stronie Dziecko


ewula - wydaje mi sie ze rybe mozna juz od 7 miesiac podawac - jakies przepisy widzialam ale nie pameitam jzu niestety dokladnie :-( Jak cos znajde to dam znac :-)
 
My Sinlac znamy i podjadamy na zwiększenie kaloryczności posiłków. U nas teraz 3 dni przerwy z niemleczkiem, bo po cukini miał problemy. Ale nie jest źle: dynia, ziemniak, kalarepka, pietruszka, koperek, buraczek, króliczek, jabłko i banan opanowane :-). Teraz szykuje się na weekend z próbą ponownego wprowadzenia marchewki...
A Janek nie nawidzi oliwy :-(, jak wyczuje choć krople w potrawie to od razu robi ble...
 
Dołączam się do pytania o rybkę.

A czy któraś mama ma pociechę która nie chce pić z butelki? U nas smoczek i butelka służą raczej do zabawy. Ssać tego córcia nie chce i kropka. Kombinowałam z różnymi smoczkami, kształtami, i nic...
 
ja podawałam Mai rybkę ze słoika dla dzieci ale nie specjalnie jej smakowała a teraz normalnie daję jej rybkę bez panierki filet np morszczuka i zajada ze smakiem
 
reklama
Kluliczku to widzę, że Janek juz trochę wcina:-D, Quinten tez nie lubi oliwy ja dodaje łyżeczke oleju kukurydzianego.

Rybka też była a mianowicie łosoś i był pycha;-).
 
Do góry