reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych maluszkow, przepisy dla malych smakoszy

NataK-składu parówek i wedlin ja nawet nie czytam jak kiedys w paróweczkach indyczych znalazłam wieprzowine;-)
Ale to kiepsko u Kubuli z tą alergia:baffled:biedni jestescie-mam nadzieje ze w koncu mu przejdzie
Aneta-Adas je czasem mleko nad ranem koło 5.Ale nie zawsze
Antylopka-Adas tylko parówki i kanapeczki własciwie je sam,czasem kaszke mu pozwalam-to powiedzmy ze cos trafi do buzi:-D
Pomidorow nie daje bo kiedys dostal kawalek i potem znalazlam go w pieluszce:dry:nie strawił :confused:je zupke pomidorowa -na domowych pomidorkach i jest ok a po surowym nie:confused:
Ze słodyczy to tez wlasciwie tylko biszkopty i ewentualnie Kinder Mleczna Kanapka:tak:i czasem cos skubnie z naszego talerza jak jestesmy u babci na kawce:-pZ jogurtów to tylko biszkoptowy Danona i kremowy truskawkowy Bakomy:dry:wybredziuch mały:-Dbiały serek nadal nie smakuje:dry:
Aneta-to super ze danonek przeszedł:tak:miejmy nadzieje ze juz jest ok
 
reklama
Ja Olce dałam kiedyś pieczarkowej taki krem własnej roboty oczywiście. Nic jej nie było. A jak smakowalo.:tak:
 
grzybki są chyba za "ciężkie" jak na takie maluszki ;-) dorosli maja problem z ich trawieniem, wiec nie ryzykowałabym u dziecka.
 
Tomola-Adas mial chyba 10 msc jak moja babcia poczestowała go zupką z suszonych grzybków:-Doczywiscie samym rzadkim-grzybków nie jadł-i nic mu nie było:tak:
Mysle ze troszke mu nie zaszkodzi-tylko ja dawałabym wczesniej-zeby nie na noc:tak:
 
Ja ostatnio czytalam ciekawy artykuł ze grzyby wcale nie sa ciezkostrawne tylko trzeba wybierac mlode (male) a nie te wielkie stare i nie jesc ich na noc, i przeczytalam tam tez ze wcale nie prawda ze nie maja witamin i zadnych wartosci odzywczych bo maja duzo wit D i jeszcze jakis, i tu znow ze w tych mlodych malych najwiecej , takze mysle ze spokojnie mozna sprobowac, ja malej dalam kawalek gotowanego grzybka i bardzo smakowal, ale potem w kupie byl, ale mysle ze dlatego ze sliski byl i nie udalo sie pogryzc, i wlasnie tez czytalam zeby sie nie przejmowac jak cos znajdziemy w kupie, bo to moze byc wynik ze maluch tego po prostu nie pogryzie i w zwiazku z tym nie ma mozliwosci sie strawic, wazne zeby oprucz tych kawalkow reszta kupy byla ok, nie rzadka albo zielona
 
My juz ponad dwa miesiace temu przeszlismy na zwykly Bebilon ale jednoczesnie zaczelam wprowadzac jabko sloiczkowe myslac ze juz mu przeszla na nie alergia i kupy byly brzydkie :-(poza tym nie przybral przez miesiac na wadze - wiec myslalysmy z lekarka ze to wina mleka i znow byl powrot do pepti. Ale odstawilam jablko i wprowadzilam jakis czas temu Bebiko - kupy sa ok:tak:a to byl u nas w sumie jedyny objaw alergii.
Wiec okazalo sie ze Karolek reagowal nawet na jablko w kaszce wieloowocowej:szok::szok::szok:a tam sa naprawde sladow ilosci...
Wedlina jakos teraz nie przechodzi za bardzo, jak juz kanapeczka to z maslem lub serkiem Gouda do smarowania.
Jajecznica przechodzi ale bez chleba:-D
Ze slodkosci :kinder mleczna kanapka, herbatniki, pierniczki z lukrem, czasem jakas rurka z nadzieniem ale czekolady narazie calkowicie unikamy.
Owoce bardzo chetnie - codziennie nektarynki ze skruszonym herbatnikiem:-D
Mleko w nocy tez mamy niestety ok 1 albo ok 4 - roznie.Zjada kaszki lyzeczka lub z butli, Danonki i Danio tez lubi.
Zupy zjada juz z takiej miski z ktorej my jemy normalnie a czasem ma dokladke:szok:pochlaniacz maly, dobrze ze ma szybka przemiane materii bo nie wiem ile by wazyl po takim jedzeniu:-p
Aneta teraz podaj jakis jogurt i zyczymy zeby tez bylo ok:tak:
 
reklama
Dziewczyny a jak myslicie czy nasze maluchy moga zjesc zupe grzybowa (z podgrzybkow)?
Ja kiedyś słyszałam że dzieciom nie powinno się grzybów podawać ale właśnie chyba dlatego że są ciężkostrawne.

Karolki-Ja k tak czytam co je Karolek i jakie ilości to jestem w szoku.Ala je bardzo niewiele a słodkości to jej żadne nie przechodzą.Może mleczna kanapka by przeszła ale ze względu na alergię jeszcze nie próbowałam.
Kiedyś kupiłam jej petitki lubisie,niestety nie smakują nie chce żadnych biskoptów nawet domowego ciasta.

Owoce je bardzo chętnie a kanapki (jak już je)to njlepiej z pomidorem albo smaruję jej deserkami.
 
Do góry