reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety maluszków

reklama
Ryżowy bobovity, ten:
kleik.jpg

jednak nie wytrzymałam i zrobiłam dzisiaj zupkę dyniową. Na razie z samej dyni. Młody zachwycony, choc na początku z lekka zdziwiony nowym smakiem:
zupka.jpg
 
Ja zamierzam juz cos wprowadzić za ok 3 tyg, jak mała zacznie 5 miesiąc. Pediatra ostatnio był i powiedzial, że jak najbardziej mogę juz wtedy dawać soczki i zupki jarzynowe.
Moja mama mówi, że ja w wieku 4 miesięcy wsuwałam juz mięsko:-DI całe życie jestem zdrowa i zero -problemów pokarmowych.
 
dziewczyny, moja laleczka konczy za kilka dni 4 miechy i w 5 miesiacu planuje wprowadzic gluten, ale kompletnie nie wiem jaka te kaszke kupic?? Doradzccie cos plisss:-D
 
Ja małemu dwa dni temu niechcący rozszerzyłam dietę i to takim skokiem.
Pomyliły mi się słoiczki i zamiast jabłuszka z marchewka dałam mu potrawkę z królika 9od miesiąca później). Kapnęłam sie po kilku łyżeczkach, że jest cos nie tak, bo dziwne miny robił, ale jadł. Zjadł pół słoiczka. Nic mu nie było, wiec wczoraj resztę dałam, tez OK, więc dziś z premedytacją następny poszedł.
Brzuszek nie bolał, obserwuję tylko czy uczulenia nie ma - bo tam jest kilka nowych składników, w tym seler, ale póki co wszystko OK.
 
Kasia.Natka- ja mojemu też muszę wprowadzić wcześniej właśnie ze względu na powrót do pracy:tak:
Ja już mojemu Julkowi podałam jabłuszko i wczoraj dostał dynię z ziemniakami:tak: ale wieczorem zauważyłam jakieś krostki na jego brzuchu i nie wiem czy to od tego... Rano przy przebieraniu skontroluję czy jeszcze są jak nie to dostanie jeszcze trochę dyni i jak wyskoczą ponownie to zrywamy z nią;-) W sumie dynia bardziej mu smakowała niż jabłko...
Ja się zastanawiam jak jest z kaszkami, kiedy to podawać?

Addiena- ja się dziś wybieram do Carrefoura i planuję sprawdzić sekcję z kaszkami, dam znać co znalazłam, bo jak do tej pory to same bezglutenowce widziałam
 
Dziewczyny czy nietolerancja jakiegoś składnika może objawiać się np. wysypką na brzuchu? Dałam wczoraj Julkowi dynię z ziemniakiem z Hippa i bardzo mu smakowała ale jak skończyliśmy jeść to od razu zaczął płakać i przez kilkanaście minut nie mogłam go uspokoić, tylko nie wiem czy płakał bo się skończyło, czy bolał brzuszek bo on ma problemy z wypróźnianiem ostatnio czy z powodu tej dyni... Wieczorem zauważyłam krostki na brzuchu i dalej je ma... nie jest ich baaardzo dużo ale są. I co teraz??
 
reklama
Ja tez wczoraj wyruszylam w poszukiwania tego glutenu o ktorym piszecie i nie mam pojecia gdzie to zakupic, bo wszystko co widzialam ma zaznaczone ze jest bezgllutenowe... nie wiem juz sama zglupialam.
Ale wczoraj dalam malemu pierwszy raz jabluszko i byl zachwycony az sie trzasl ze szczescia
 
Do góry