reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety maluszków

Iwon, niestety. U nas jest alergia genetyczna bo mąż jest uczulony na białko krowie i jaja, Marcel też a jak byłam z Gracjanem u alergologa to mi powiedział, że u niego jest silniejsza niż u starszego i chyba bez leków antyhistaminowych się nie obędzie. No i mam karmić jak najdłużej. Do tego drakońska dieta.... Jak narazie dostawał wysypki po mleku, jajach, płatkach kukurydzianych, pomidorze, ogórku, cynamonie i owsiance.
 
reklama
Iwon, niestety. U nas jest alergia genetyczna bo mąż jest uczulony na białko krowie i jaja, Marcel też a jak byłam z Gracjanem u alergologa to mi powiedział, że u niego jest silniejsza niż u starszego i chyba bez leków antyhistaminowych się nie obędzie. No i mam karmić jak najdłużej. Do tego drakońska dieta.... Jak narazie dostawał wysypki po mleku, jajach, płatkach kukurydzianych, pomidorze, ogórku, cynamonie i owsiance.
ale owsiankę na wodzie robiłaś?? kurcze płatki kukurydziane i owsiane niezbyt uczulające, a jednak...

a u mnie też dziwnie, bo młody ma najprawdopodobniej alergię na zielony groszek :baffled:
 
Zaza, na wodzie, na wodzie. Do tego miał maść na bazie owsa i ciągle buzia była czerwona i szorstka. Jak odstawiłam owsiankę i maśc to przeszło. A na kukurydzę Marcel też był uczulony, więc się zbytnio nie zdziwiłam.

A jak u Sergiuszka się objawia uczulenie?
 
Iwon ja podaję kleik ryżowy lub kaszkę ryżową bobovity. Na 180ml wody+6 miarek mleka+4 miarki kaszki lub kleiku właśnie. Zwykłym smoczkiem nie szło bo tam te dziurki za małe i zaczęłam stosować trójprzepływowy na II (i jest rewelacyjny jak dla mnie, już nawet bez kaszki też pije z niego tyle że ustawiam na I).
 
Dzięki młodak, teraz jeszcze tylko powiedz mi, o co chodzi z tym trójprzepływowym? :sorry2: Z jakiej firmy, gdzie go można dostać? Mam go kupić razem z butelką?
 
Iwon ja nie podaje na noc tylko jako przedostatni posilek bo mlodemu po takiej kaszce bylo za ciezko i nie mogl zasnac, a dawalam 180ml mleka i rozrobione 4 miarki kleiku kukurydzianego, dawalismy smoczkiem 2 browna, jaka masz butelke ?? z waskim czy szerokim smoczkiem ?? jesli waski to trojprzeplywowy jest z canpolu tylko w rosmanie mozna kupic , a szerokie to rozne sa

Niespodzianka
i jak sie sprawy z kupkami maja?? dajesz dalej ziemniaczka z dynia czy juz nie ??

Mlodak zazdroszcze mozliwosci gotowania, ja nie mam skad brac takich produktow pewnych

a dzisiaj mlody doslownie pochlanal dzisiejsza kaszke z bananami... coraz lepiej mu to wychodzi z lyzeczki :) zaczal juz otwierac buziola i nie wypluwac polowy tylko polykac ... a jak polyka to tak smisznie slychac jakby wielka gule przelykal :D zjadl 100ml w ciagu 5 minut :D a potem popil zwyklym mleczkiem... ale nie wypil calej 100 tylko ze 40 chyba go ta kaszka tak zapchala :D

ogolnie nie jest jakos wybredny, poczatkowo slabo mu szlo ale to kwestia wprawy widac ... ale lubi banany tak jak i rodzice :D
 
Iwon - widziała ze na mm pytałas o smoczek trójprzepływowy - większośc form ma takie. Ja mam z LOVI, TT tez chyba taki ma i AVENT raczej na pewno. Nie musisz nowej butelki kupować. Smoczek ma po prostu 3 ustawienia - w zalezności jaki chcesz przepływ tak butelke ustawiasz.
 
Monia współczuję alergii :no: Wiem, że to uciążliwe, mój starszak wprawdzie nie ma pokarmowej, ale za to jest uczulony na kurz, pleśń i rośliny - bierze leki.

Aylin a powiedz kochana, bo Ty już chyba najbardziej doświadczona z mamuś UU jesteś - czy jak podajesz małej ten "obiadek" to potem jeszcze pierś czy zastąpiłaś po prostu tym obiadkiem jedno karmienie piersią? A może pierś podajesz, ale po godzinie czy jakoś tak?
I piszesz też o wieczornej kaszce - jaką dajesz, ile, łyżeczką czy z butelki, jeśli z butelki to z jakiej i z jakiego smoczka. A tak w ogóle, to napisz jak wygląda teraz Wasz "jadłospis" - z podaniem ilości, godzinami karmień itp.
Ufff :sorry2:

edek: widzę, że czytasz w moich myślach, hehe, bo właśnie Cię też spytałam o ten smoczek - ale napisz jakiego ustawienia używasz do tej kaszki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry