reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozszerzanie diety Maluszków

u nas też Natka niepakpiek rzucała ale odczekaliśmy trochę i się do niego przekonała. Pije soczki rozcieńczone wodą, herbatkę granulowaną i wodę z sokiem malinowym domowej roboty.
 
reklama
Patris ... my używamy bidonu z firmy Canpol 14813896744c1e01810b170.jpg... Malwinka pije z niego odkąd skończyła 10m-cy. Łatwy w myciu, słomkę można schowac. Kupiliśmy go w Tesco za niecałe 12zł.
Wg mnie jest rewelacyjny! Na spacery we wózku wręcz idealny, dziecko nie musi sie przechylac żeby sie napic, no i nie jest mokre. Używaliśmy też niekapek z Aventu i kubek Lovi 360 - u Nas bez rewelacji.

A z piciem u nas super. W końcu od jakiś 3m-cy pije mleczko nie na śpiocha, rano i wieczorem dostaje butelkę i wypija 260mm mleka+4 miarki kaszki.
W ciągu dnia woda z herbatką granulowaną, czasem słaba herbatka z cytrynką no i codziennie wypija prawie cały soczek BB.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczyny. Wygląda na to, że większość dzieciaczków nie przepada za wynalazkami typu niekapek.
Lokata - my mamy taki bidonik, tylko, że z rurką niekapką i to też jest porażka. Mnie ciężko się z niego napić, a co dopiero takiemu maluszkowi. Jak widać te udogodnienia są zbędne. Pewnie jakby była w nim zwykła słomka to zdecydowanie lepiej by mu szło.
 
U nas Maja pije od dwóch m-cy z kubka treningowego LOVI, wcześniej go nie tolerowała bo ma sporą dziurkę przez która leci woda a ona pije strasznie łapczywie i się dławiła. Wcześniej miała kubek niekapek z Canpola z miękkim ustnikiem i taką jakby kreseczką zamiast dziurki czy krzyżyka. A dziś wybrałam się do Rossmanna po tym jak przeczytałam, ze Kacper patris pił soczek Tymbarku przez rurkę, pomyślałam że kupię i sprawdzę czy młoda już jest na to gotowa. I bingo :) Zaprezentowałam Mai jak ma ssać i wciągać sok i mądra dziewczynka załapała o co kaman ;) Ach a jeszcze jak widzi, że ja piję ze szklanki to oczywiście koniecznie też chce, wtedy pod brodę podkładam jej ręcznik papierowy przechylam szklankę i młoda chłepta jak mały kotek, językiem tak śmiesznie rusza, ale zawsze coś tam upije.
A pije zwykle herbatki Bobovita granulowane, ale jedna łyżeczka na cały kubek wody, żeby nie było za słodkie. Wodę czasem też pije, jak jej się chce pić to nie robi jej różnicy czy woda czy rozcieńczona herbatka ;) Poza tym czasem dostaje tez soki Bobofrut czy herbaty z butelek 300ml hippa.
lovi.jpg lovi canpol.jpgcanpol
 
Ostatnia edycja:
No mój pije mleczko właśnie mleko właśnie z butli z takim ustnikiem tylko nie tym a kolejnym już nie kapiącym :).Jak ktoś używa butelek lovi to można właśnie sam ustnik do kupić taki jak pokazuje barbara21 albo taki nie kapkowy bo na butelki też pasuje ja tak zrobiłam właśnie tylko wyjęłam zaworek i mały tak mleko pije :).
 
Co dzieciaczek to inne upodobania :D U nas akurat najzwyklejszy niekapek z silikonowym ustnikiem się sprawdza od kilku miesięcy, Jasiek pije z niego herbatkę z granulek albo zwykłą czarną albo miętówkę do posiłków, a poza tym to mleko rano i wieczorem z butli ze smoczkiem, sok przed drzemką też z butli (dotąd kupowałam Bobofruty, ale Leony hortexu są o połowę tańsze, zawierają co prawda aromat, ale mój mężu żywieniowiec twierdzi, że to nieszkodliwe, przerzuciliśmy się na nie, naprawdę warto sprawdzać skład, bo można przepłacić nawet 200%), z rzadka sok malinowy z wodą, a na spacerach i wyjazdach króluje mini mineralka z "dzióbkiem", dzięki niej Jaś przekonał się do picia wody i potrafi czasem taką butlę w ciągu dnia wyżłopać ;) A z innych sposobów picia to umie pić ze słomki i też szukam bidonu.. Z naszego kubka też się napije.. Generalnie nie licząc mleka wypija dużo w ciągu całego dnia, średnio jakieś 500-700 ml :)
 
u nas niestety przez słomkę nie chce się nauczyć pić. mleko pijemy ze zwykłej butli a wodę przez kubek 360st 18+, o taki:
http://dino.sklep.pl/nowy/kubek-360-lovi-350ml-active-18m-p-7673.html

soczków nie chce pić od jakiś 2 miesięcy (pilismy głównie bobofruty), herbatek też nie i tez nie podawałam mu ich bo się nie mogę do herbatek przekonac bo to że mają cukier to juz bym powiedzmy przeżyła ale dla mnie one śmierdzą :crazy:
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, orientujecie się może jaka jest różnica między mlekiem Nan pro 3 a Nestle Junior (od 1-3 r.ż.)? Niby oba są po 1-szym r.ż., ten sam producent (Nestle),podobny skład tylko cena inna: Junior jest o kilka złotych tańszy.
 
reklama
Dziewczyny potrzebuje rady;-) co podajecie na deser dzieciom? tzn chodzi o cos co by miało w sobie owoce,cos gotowego lub do samodzielnego zrobienia:tak: bo moja Małgocha to nie bardzo lubi owoce:no:,toleruje jedynie deserki słoikowe i to nie wszystkie i nie zawsze:baffled:,nie wiem jak ja przekonac i czym? pomozecie?;-)
 
Do góry