reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety Maluszków

W takim razie muszę upolować na targu jakieś truskaweczki :D

U nas ostatnio furorę zrobił ananas, kupiliśmy cały, poleżał kilka dni, dojrzał i Jasiek wcinał jak dziki po kawałeczku :D

Acha i znalazłam ostatnio w tesco takie owoce w paczuszce do wyciskania jak soczek, z hortexu, nazywają się Leon :) Najważniejsze, że bez dodatku cukru, sam mąższ, przecier, sok w różnych kombinacjach: jabłka, gruszki, banany, truskawki itd. pojemność 200ml Jak ktoś nie lubi się bawić w obieranie, przecieranie to ma gotowe :D

Znalazłam też gotowe sosy w słoiczkach z gerbera do makaronu albo ryżu, jak komuś nie chce się robić obiadu, albo akurat niekoniecznie może go zjeść maluch, to ma gotową opcję, tylko ugotować makaron :D Ja co prawda staram się gotować, ale niecodziennie mi się to udaje, a Jaś przestał mieć ochotę na słoikowe jedzenie, zbyt papkowate jest i się nim dławi :/ Jedynie te na tackach bobovity są do przyjęcia, ale tam są tylko 4 dania.. Ech chciałabym być dobrą kucharką :p Hihihihi
 
reklama
malinkaa nasze dzieci już tyle mogą jeść, że można wymyślać i eksperymentować z jedzonkiem:) dla Jaska na pewno jesteś najlepszą kucharką!!!!

a moja Zosia dorwała się do czereśni:szok: musiałam szybko wyciągać pestki bo chciala jesc w całości...zjadła z 6 i potem schowałam bo ryczała o więcej a ja się wystraszyłam, że może skórka jej zaszkodzić...ale nic jej nie było...sama nie wiem - mogą jeść już czereśnie? dawałyście już?
 
My czereśni jeszcze nie próbowaliśmy, za to z wielkim apetytem Pawcio pochłania truskawki i morele:tak:

Ja mam 2 pytania odnośnie picia naszych dzieciaków:
- z czego piją Wasze maluchy? U nas tylko butla wchodzi w grę, mamy niekapki aventa, tt, lovi i najzwyklejszy z canpola i nic. Za nic Paweł się z nich nie napije, próbowaliśmy przez kilka dni, ale prędzej by się odwodnił chyba niż napił. Poddałam się i stwierdziłam, że za jakiś czas będziemy próbowali od przestawiać się z butelki na zwykły kubek.
- co dajecie do picia oprócz wod soków i herbatek granulowanych? Myślałam żeby przerzucić się na wodę z odrobiną soku zagęszczonego lub słabo zaparzoną herbatkę owocową, u nas zwykła woda jest beeee...
 
My czereśni jeszcze nie próbowaliśmy, za to z wielkim apetytem Pawcio pochłania truskawki i morele:tak:

Ja mam 2 pytania odnośnie picia naszych dzieciaków:
- z czego piją Wasze maluchy? U nas tylko butla wchodzi w grę, mamy niekapki aventa, tt, lovi i najzwyklejszy z canpola i nic. Za nic Paweł się z nich nie napije, próbowaliśmy przez kilka dni, ale prędzej by się odwodnił chyba niż napił. Poddałam się i stwierdziłam, że za jakiś czas będziemy próbowali od przestawiać się z butelki na zwykły kubek.
- co dajecie do picia oprócz wod soków i herbatek granulowanych? Myślałam żeby przerzucić się na wodę z odrobiną soku zagęszczonego lub słabo zaparzoną herbatkę owocową, u nas zwykła woda jest beeee...

U nas również wszelkie kubki są bleeeee, leży w kącie chyba z 5 sztuk i tylko butelka wchodzi w grę, nie naciskam. Kiedyś mu się odwidzi:tak:
Do picia Bartkowi podaję: sok bobofrut rozcieńczony wodą, lub wodę z sokiem malinowym domowej roboty. Herbatek granulowanych nie podaję. Z resztą mały bardzo mało mija w trakcie dnia. Ogółem jak wypije 150-200ml nadprogramowego picia przez cały dzień, to jest sukces:tak:
 
magdzior mój mały pije z kubeczka doidy , ze zwykłego kubka lub szklanki a najchętniej z butelki po Kubusiu play.Mleko natomiast pijemy z butli ale z ustnikiem niekapiącym lovi ale wyjęłam zaworek i płynie swobodnie ma takie 3 dziurki.Nie stety i u nas nie kapek bee jak na razie a mam taki fajny łaciaty z canpol baby , można nim rzucać po podłodze i nic nie cieknie ale co z tego jak mały nie chce z niego pić.Najczęściej pije wodę z sokiem malinowym bo to lubi najbardziej czasem bobofruta jakiegoś.Woda niestety u nas bee.
 
a u nas jest butelka lub zwykła szklanka (ale tej boje się jeszcze mu dawać) a ostatnio i kubusia play pił i zdziwiłam się bo pięknie mu poszło z tego dziubka a niekapka nie chciał ruszyć ani nic tego typu i ładnie tez małemu idzie picie z kartonika ze słomki soki tymbarka... ale to zabawne bo nie ja mu zaproponowałam takie rozwiązanie tylko kartonik zobaczył jak o rok starszy kolega pije i tez chciał od razu... a butelkę kubusia u córki znajomych i tez od razu się przyssał jak popatrzył że tamta pije.....
eee szukałam jakiej firmy soki w kartonikach pije i przypadkiem odkryłam że bobovita tez ma kartoniki a nie widziałam nigdy w sklepie
 
Małgosia picie toleruje tylko z doidy cup lub ze zwykłej szklanki/kubka,na sniadanie pije herbatke granulowana a w ciagu dnia wode,nie lubi sokow ani nic co słodkie a jeszcze wode pija z butelki z tym ustnikiem jak ma kubus play czy mineralka nestle itd
 
U nas tylko butla wchodzi w grę, mamy niekapki aventa, tt, lovi i najzwyklejszy z canpola i nic. Za nic Paweł się z nich nie napije, próbowaliśmy przez kilka dni, ale prędzej by się odwodnił chyba niż napił. Poddałam się i stwierdziłam, że za jakiś czas będziemy próbowali od przestawiać się z butelki na zwykły kubek
U nas dokładnie tak samo :tak:
A do picia ja daję wodę, do której dolewam trochę soku - takiego "dorosłego" z kartonu. Robie tak zwłaszcza w upały, kiedy chcę, żeby młoda naprawdę dużo piła
 
madiu mój też pięknie pije soczki z kartonika przez rurkę. W Rosmennie są soczki Bobovity w kartonikach kiedyś nawet prawie wzięłam ale drogie są dość i jak stałam już do kasy to zobaczyłam soczki tymbarka w kartonikach obejrzałam skład że 100% sok i bez cukru i dużo tańsze to odniosłam Bobovite na miejsce i wzięłam tymbarka :).Ja się właśnie zastanawiam nad nie kapkiem Nuby z rurką taki nubyniekapekyd1.jpg albo taki c_big1352769.jpgskoro mu już z rurką tak dobrze idzie ale jeszcze nie wiem :) bo tanie nie są :)
 
reklama
U nas też jest problem z piciem w ogóle; Ania pije chętnie jedynie mleko; wszelkie granulowane herbatki odpadają,soki z BB też jej się znudziły . Myślałam,ze to kwestia kubka,ale próbowałam z niekapka z Aventu i Canpola, kubka z miękkim ustnikiem, i kubeczka z rurką. Z miernym efektem. Na jakiś czas odłożyłam "wynalazki" do pojenia :) Wczoraj spróbowałam dać jej soku z kubka z rurką i -o dziwo-spodobało jej się:-) Wniosek z tego taki,że na wszystko dziecko ma czas i samo wie,kiedy zacząć nową przygodę:-D:-) Jeśli chodzi o napoje to najbardziej smakuje małej sok Kubuś-gęsty i przecierowy :) Czasem podaję wodę z sokiem malinowym,truskawkowym.
 
Do góry