reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozszerzanie diety Maluszków

U nas nowości wchodzą super:-) Barti tak wcina aż mu się uszy trzęsą. Drugi dzień zjedzony cały mały słoiczek, popite wodą z odrobiną herbatki rumiankowej i jeden posiłek z głowy;-) PO furrorze jaką robi u nas słodka dynia z ziemniakami, dzisiaj zasmakował w zupce jarzynowej Bobovity, w trakcie jedzenia złościł się i mnie popędzał żebym szybciej łyżeczki serwowała.
Za waszą radą czytam teraz etykiety i jestem w szoku jak bardzo różnią się te słoiczki. Zupka jarzynowa bobovity zawiera tylko: marchew ziemniaczka i odrobinkę 2% pora, natomiast z Hippa: marchew, ziemianki, kalafior, groszek.. a obydwie nazywają się tak samo. Zaczęliśmy od bobovity, bo wiem, że po marchewce i ziemniaczku nic mu nie było.
 
reklama
scarlet to prawda róznia sie ja wczoraj w sklepie czytałam angielskie słoiczki to np po czwartm miesiącu w słoiczku jest cebula mięso marchew ziemniak :szok:
 
scarlet to prawda róznia sie ja wczoraj w sklepie czytałam angielskie słoiczki to np po czwartm miesiącu w słoiczku jest cebula mięso marchew ziemniak :szok:

ja to az sie wczoraj zdziwiłam, bo chciałam kupic małemu samą marchewkę i nie było :no: same z kurczakiem, wołowiną, spagetti i to wszystko od 4 miesiąca, w koncu znalazłam marchewke z ziemniakiem :tak:
 
U nas nowości wchodzą super:-) Barti tak wcina aż mu się uszy trzęsą. Drugi dzień zjedzony cały mały słoiczek, popite wodą z odrobiną herbatki rumiankowej i jeden posiłek z głowy;-) PO furrorze jaką robi u nas słodka dynia z ziemniakami, dzisiaj zasmakował w zupce jarzynowej Bobovity, w trakcie jedzenia złościł się i mnie popędzał żebym szybciej łyżeczki serwowała.
U nas dziś też jarzynowa z Bobovity i popędzanie:-D Pawciowi jednak najbardziej podchodzi dynia z ziemniakiem i marchewka z ziemniakiem z Hippa, czyli to co słodkie
 
U nas dzis i wczoraj tez furore robi dynia z ziemniakiem:-D Co do składu słoiczkow to dzis widziałam gerbera i hippa ze szpinakiem a w składzie było mleko:szok: i smietana:szok:
 
bo szpinak bez mleka czy smietany jest niezjadliwy - ale mleko w tych daniach to mleko modyfikowane więc jeśli wasze dzieci nie mają skazy białkowej to moga dostac te słoiczki. Potem mleko jest np. w potrwce z cielęcini hippa
 
ja puki co nie daje małej słoiczków mamy swoje warzywka w ogródku z dala od ulic i wogóle sama ekologia więc jej daje nasze w sumie nie zjada tego dużo wiec nawet szkoda otwierać słoiczki a wczoraj jak widziała że jadłam jogurt tak sie histerycznie rozpłakała że masakra dałam jej 1/4 łyżeczki i jaka zadowolona odrazu i nic a nic jej nie wysypało a dzis np dostała marcheweczke z rosołku jutro będą ziemniaczki i marchewka jestem tylko ciekawa jak mam zrobić jej zupke marchewkową z ryżem ugotować marche i ryż na wodzie tak i podreptać tak? bo ja jej nie miele dusze widelcem bo jak sie nauczy bez gródek to później może być problem
 
papciu - na poczatek gotuj płatki ryżowe, są lepsze niż ryż i mieszaj na ciapataję z marchewka i ziemniaczkiem i odrobiną innych warzyw. Stopniowo wprowadza się grudki. A jak masz swoje warzywka to możesz dawać - kiedys nie było słoików i wszystko się gotowało dzieciom:)
 
reklama
Vetus ale tam pisało ze to mleko jest z ekologicznej hodowli wiec jak modyfikowane moze byc takie? a smietana tez moze byc modyfikowana?
 
Do góry