reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy diete naszych SKARBÓW!!! :))

A mój z kolei zajada się dynią i szpinaczkiem :-) Dzisiaj też były śliwki z jabłuszkiem.
Ja mam pytanie czy Wasze dzieci zjadają słoik taki 125-130g na raz? I czy jedzą obiady codziennie?
 
reklama
my codziennie obiadek - cały słoik i od kilku dni codziennie owoc. Ale zaczynaliśmy od pół;-)
 
No właśnie, bo Bartek już ze dwa tygodnie je obiady. Robiłam słoik na pół przez dwa dni, potem dzień przerwy i wtedy np jabłko i potem znowu słoik na dwa dni i tak się zastanawiam, czy już może zjeść cały. Wydaję mi się, że to pół to za mało dla niego i wtedy dałabym mu co drugi dzień cały słoik obiadu na zmianę z owocami. Na podwieczorek zaczęłam mu robić kaszkę na gęsto. Nie chce przedobrzyć, ale pomału będziemy przechodzić na modyfikowane w ciągu dnia. Mam nadzieję, że znowu zacznie przesypiać nocki, bo ostatnio się budzi koło 3, a w ciągu dnia zdarzają się 2 godzinne przerwy między posiłkami więc chyba jest głodny. Z Martyną po pół roku miałam problemy z laktacją i skończyłam karmić, bo dużo nerwów mnie to kosztowało, ją zresztą też. Teraz chciałbym wieczorne i poranne karmienie utrzymać tak do wakacji. Życie zweryfikuje.
 
U nas to samo co dzień cały obiadek
A dokładnie to jest tak :
ok 7 dostaje 180 ml mleka (tylko że my jesteśmy na modyfikowanym)
ok 12 kaszka 150 ml (gęsta jemy łyżeczką)
ok 14.30 cały słoiczek obiadku
ok 16 znów mleko 180ml
ok 18.30 owocki
i ok 20 ponownie 180ml mleka
Między posiłkami oczywiście go przepajam albo herbatką z Hipp malinowa z dziką różą albo soczkiem z Hipp marchwiowym lub marchwiowo owocowym. W nocy jak się obudzi też dostaje tylko piciu
 
wow często on je nie liczac przerwy nocnej i tej od 7-12:tak:

Moj tak
4-5 mleko 130 ml
8-9 kaszka 130 gesta
12-13 obiadek
15-16 owoc
18 mleko
21 kaszka gęsta
Czasami w nocy mleczko
W miedzy czasie potrafi bypic 200/300 ml herbatek soczków wody itp

Teraz mysle aby troche to zmienic bo to mleko o 18 wciskam mu na spiaco:baffled::baffled::baffled: inaczej nie zje.
I mysle tak;
rano bez zmian ale
12- owoc
15- obiadek
18 znow jakis deserek
i reszta bez zmian

Moze wtedy nie bedzie problemu z kupkami:confused:
ale pogadam o tym z pediatra jak bedzie szczepienie;-)
 
reklama
Magda moj miał tak wczesniej ze wsio wciskałam na siłe. Teraz daje na luz i na szczescie je ladnie łyzeczka. A przytym tak lata raczkami ze czesto łyzeczke mi wytraca:-D:-D
 
Do góry