reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy diete naszych SKARBÓW!!! :))

A mój z kolei zajada się dynią i szpinaczkiem :-) Dzisiaj też były śliwki z jabłuszkiem.
Ja mam pytanie czy Wasze dzieci zjadają słoik taki 125-130g na raz? I czy jedzą obiady codziennie?
Oli zjada caly sloiczek na raz ale nie codziennie
my codziennie obiadek - cały słoik i od kilku dni codziennie owoc. Ale zaczynaliśmy od pół;-)
a czy ten obiadek to zastepuje jedno karmienie i z deserekiem to samo ?
Magda moj miał tak wczesniej ze wsio wciskałam na siłe. Teraz daje na luz i na szczescie je ladnie łyzeczka. A przytym tak lata raczkami ze czesto łyzeczke mi wytraca:-D:-D
No ja od kilku dni wciska na sile i co chwile ale tez musze wrzucic na luz moze jakos pojdzie

U nas mniej wiecej bylo tak
6 mleczko (nie napisze ile bo ona kiedys ogolnie zawsze zjadala okolo 130 ml )
9 mleczko
12 mleczko
15 obiadek lub deserek ale nie codziennie
17/18 mleczko z kaszka
po 20 mleczko

Takze u nas nie za wiele nowosci Czasem jeszcze soczek w miedzy czasie

Teraz je w caly swiat DZIEWCZYNY CZY JAK PRZYCHODZI TERAZ GODZINA KARMIENIA I ONA ZJE 20/30 ML TO POZNIEJ DAC JEJ ZAS O TEJ GODZINIE USTALONEJ W KTOREJ MA BYC KARMIENIE A W MIEDZY CZASIE PRZEPAJAC HERBATKAMI I SOCZKAMI CZY JAK ONA TERAZ TAKA NIESNOSNA I NIE CHCE JESC WCISKAC JEJ CO CHWILE MLECZKA?????????

Musze sie za jej diete wziasc zanim jeszcze pojde do pracy Mialysmy plan ale i tak chce go poprawic Jak mi sie uda zmienic lub ulepszyc jadlospis to wam napisze co i jak :tak:
 
reklama
my jadamy tak
5-6 mleczko
8 130ml mleczka zagęszczonego jemy z kubeczka
12 obiadek zupka jarzynowa lub marchewkowa na rosołku codziennie na zmioane
15 owocek lub deserek
18-19 mleczko
22 150ml mleczka zagęszczonego na noc
w nocy jak się obudzi dostaje herbatke jabłuszko z melisą hipp
a w między czasie to wypijemy ok 200-300ml płynu soczki herbatka woda z glukozą zależy co mamy pod rękom i co wcześniej jadłyśmy

a deserek o 15 i zupka o 12 zastąpiły nam jedno jedzenie po którym moge ściągnąć mleczko żeby zagęścić na rano i wieczór bo w końcu Karolcia się przekonała i jada kaszki na moim mleczku hura hura:tak::tak::tak:
 
Wiec ja ustalilam taki jadlospis :-)
6-melczko
9-mleczko z kleikiem
12-obiadek lub deserek (najpierw tak wprowadze a z biegiem czasu bedzie w jeden dzien i obiadek i deserek :-))
15-mleko
18-kacha z lyzeczki
21 mleko z kleikiem

Miedzy czasei herbatka lub soczek :-)

Kiedys bedzie o 12 obiadek a o 15 deserek :-)

Dzis Oli je znacznie lepiej :-)
 
A ja nie wiem czy moj mlody nie pije za malo mleka bo 3 razy na dobe, czasami uda mi sie 4 raz wepchnac na spiocha...
pije kolo 5 mleko a potem dopiero jest glodny kolo 9-10 wtedy zjada deserek caly sloiczek, kolo 12-13 wypija mleko 150 ml, okolo 16-17 zjada zupke no i kolo 21 mleko juz na noc. Do kazdego mleka dodaje albo kleik na 140 ml 2 plaskie lyzeczki lub kaszke ryzowa tez 2 plaskie lyzeczki. Niestety u nas kaszki na gesto nie przychodza bo mlody od razu naciaga i zyga:angry:Czasami jak dluzej spi i godziny sie pozmieniaja to wciskam mu mleko na spiocha bo wypada albo deserek albo obiadek.

No a dzisiaj ssal ogorasa kiszonego;-) Nie dal sobie wyrwac skubany, i nic go poki co nie boli, a mine mial ze z jackowatym w glos sie smialismy:-)


dobre Madziu z tym ogorasem ghihi:-Dchcialabym to zobaczyc na wlasne oczy...nie moge sie nadziwic,co wasze maluszki juz jedza,my od poniedzialku walczymy z marchewka i jabluszkiem ciagle,ehhh dzis ciezko szla marchewa,zaciskal wary i d....:wściekła/y:ale kupki robi marchewkowe,chyba musze sie uzbroic w cierpliwosc z tym jedzonkiem:confused:mam do was pytanko: mam zamrozone sliwki i chcialabym dodac je do jabluszka na dniach,myslicie zeby takie surowe odmrozone dodac czy je jakos najpierw spazyc czy jak:confused:
 
a u nas jest tak
5.30 cyc
10 cyc
12 jabłuszko starte. dzis były jeszcze 3 lyżeczki śliwki i cyc
15 obiadek, soczek, już 2 dzień nie cyca
18 cyc
20.30 60 ml kaszki na moim mleczku i cyc
czasami w nocy 23 cyc
 
a ja dzisiaj chcialam malemu dac jablko z brzoskwiniami i taki ryk byl ze skapitulowalam.ale i tak mu przemyce te owocki i do kaszki dodam bo wyrzucac nie chce.tylko jak go nauczyc jesc lyzeczka?on z butli to wszystko zje a lyzeczka jest bleeee
 
a ja dzisiaj chcialam malemu dac jablko z brzoskwiniami i taki ryk byl ze skapitulowalam.ale i tak mu przemyce te owocki i do kaszki dodam bo wyrzucac nie chce.tylko jak go nauczyc jesc lyzeczka?on z butli to wszystko zje a lyzeczka jest bleeee

Blond,my też mamy problem z łyżeczką:-(Już pukam go w policzek,żeby otworzył buzię,a ten dziadyga zaciska wary:wściekła/y:myślę,że musimy się baaardddzooo uzbroić w cierpliwość:baffled:
 
u mnie jest klopot zle ze smoczkiem, a łyżeczka ble przy obiadku, bo owoce i kaszke to wcina
 
Ja dzisiaj dałam Bartkowi cały słoiczek zupki, ale musiałam zmiksować, bo niby od 4 miesiąca, a była lekko grudkowata, na tyle, że Bartek miał odruch wymiotny. Po zmiksowaniu wsunął aż miło :-)

Moli nie mam pojęcia czy takie śliwki mogą być :confused:
 
reklama
ASIU Oliwia jak nie chce jesc z lyzeczki Dzis nie chciala kaszki I juz kiedys dalam jej kaszke z lyzeczki i tez nie chciala to ona zaciska usta Lub wsio wypluwa ale na szczescie nie placze :-)

JEJKU DZIEWCZYNY MOJE DZIECKO WRACA DO SIEBIE ZACZELA W KONCU JESC ZJADLA DZIS :
7- MLEKO 60 ml
9/10 -MLEKO Z KLEIKIEM 130 ml :-)
po 13 caly sloiczek marchewki z ziemniakami :-)
15- mleko 100 ml
pozniej 60 ml SOCZKU
18- az 3 lyzeczki gestrzej kaszki Nie chciala jej jesc :-(
po 19- soczek 50 ml
21 - mleko z kaszka 60 ml

Sorki za takie szczegoly ale sie strasznie ciesze ze zaczela jesc :-)
 
Do góry