reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych krasnoludków

A moje maleństwo cały czas tylko cyc i cyc. Soczki są blee, jakoś czsami zje marchewkowy deserek. A mam tylko dwa tygodnie żeby go nauczyć jesc coś innego poza "mną". Już sobie wyobrażam tę walkę:szok:
 
reklama
to bierz się dziewczyno do roboty, ja działam już miesiąc....a jak skończył 2 mies. uczyłam go z jeść butelki (wynikła taka potrzeba) i jak widać walka wciąż trwa....:no:

A i jeszcze chciałam polecić nektarki dla maluchów z Hippa. Bynajmniej mój terrorysta polubił bardzo. Są bananowe, brzoskwiniowe ....
 
watek nie ten ale jak juz piszecie o zasypianiu maluszkow to dodam ze moja Laura zasypia sama w lozeczku,wieczorem super poloze-10 min i spi,ale w dzien niekiedy troche poplakuje zanim zasnie ale to i tak postep bo potrafila sie drzec szczegolnie wieczorami z godzine zanim usnela:no:,trwalo to 3 miesiace zanim ja nauczylam,ale warto bylo:tak:
teraz jak jest bardzo zmeczona i nie potrafi usnac to czasem biore ja na rece,ale rzadko
wieczorami nigdy
 
A moje maleństwo cały czas tylko cyc i cyc. Soczki są blee, jakoś czsami zje marchewkowy deserek. A mam tylko dwa tygodnie żeby go nauczyć jesc coś innego poza "mną". Już sobie wyobrażam tę walkę:szok:
Mój też ciągle tylko cyc cho daje mu już owoce, zupki czy kaszki. Zje ale cycuś jest nizastapiony. Nie wiem jak go odstawie ale będzie ciezko, bo w nocy nadal budzi sie do cycusia...
 
MAM PYTANKO DO WAS :-) CZY MOGLABYM TAKI JADLOSPIS ZROBIC MALEMU NP.O 6 RANO MLECZKO Z KASZKA POTEM O 10 MLECZKO POTEM OBIADEK O GODZINIE 14 CALY SLOICZEK (ZAMIAST MLECZKA) POTEM O GODZINIE 18 MLECZKO POZNIEJ OKOLO 20 OWOCE A NA KONIEC KAPANIE I MLECZKO Z KASZKA O 22 :-) CHODZI O TO CZY NIC SIE NIE STANIE JAK ZASTAPIE MLEKO CALYM SLOICZKIEM OBIADKU ?CZY MALY NIE BEDZIE GLODNY :-p
 
Karola ja Witkowi daję o 4 sloiczek zupki albo ugotowanej przez siebie zupki i jest ok. Czasem chce jeszcze to dam mu troszkę mleczka albo soczku do popicia. Wypija wtedy max 60 ml. Zastanawia mnie tylko czemu chcesz podawać owoce tak późno - o godz. 20?

Niestety wczoraj wieczorem Witkowi wyszło na pleckach i brzuszku jakaś wysypka. Myślałam, że to może potówki, bo strasznie się poci przez tą chorobę. Ale dziś piguła powiedziała, że to uczulenie na coś. Tylko na co? Na pewno nie na leki, więc została mi zupka. Chyba kalarepka mu zaszkodziła. Teraz muszę odstawić zupki i poczekać, aż mu minie wysypka i przestanie brać leki i zacząć od nowa wprowadzanie zupek. :-:)-:)-:)-:)-(
 
no fakt owoce moglabym mu podac wczesniej :-)no zobaczymy jak to bedzie ale napewno zastapie mleko tym obiadkiem :tak:dzieki;-)
 
Ja powiem jak to u mnie wyglada:
ok. 5-6 mleko z kaszka
ok. 8 mleko mleko
ok. 10- 11 deserek i soczek do popicia
ok.13 mleko
ok.16 -17zupka obiadek
ok. 19-20 kapiel i mleko z kaszka
i do rana dziecka nie mam :cool2::tak::laugh2::laugh2::laugh2:
a i kaszke na mleku powinno sie dawac tylko raz dziennie a ze moja jest chudziutka to ja musze jej dawac dwa razy:zawstydzona/y:a no i w tzw. miedzyczasie jak malej chce sie pic daje herbatke lub klarowne soczki np. z koperkiem lub rumiankiem
 
Jeremi jest cały czas na cycku - uwielbiam te nasze słodkie chwile. Dostaje tylko sztuczne z kaszką lub kleikiem ryżowym na noc i w południe jesen "inny" posiłek, który zawsze sama mu przygotowuję. Ostatnio wcinał kaszkę na gęsto z malinkami .... Mój Malinowy Król :laugh2: Ze słoiczków kupuję tylko jakieś wymyślności, których mu nie zrobię np. dynia. I co zauważyłam, że z tych "innych" posiłków najlepiej wchodzą mu owocowe dania ...
 
reklama
no MAriola az tak calkiem na cycku to Jeremi nie jest :-) ehehehe :-) a czujesz ze masz mniej mleka przez dawanie innych jedzonek? bo u mnie chyba jest mniej, poza tym mlody ciagnie ktorko dopuki leci latwo, a jak trzeba sie wysilic to juz nie chce cycka...
Tynka dlaczego kaszek na mleku powino sie dawac tylko raz na dzien?? ja daje dwa razy :-) bo samego mleka mlody nie wypije bo jak wiadomo butelka jest beee
 
Do góry