reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy - jak zapobiegać, jak się pozbyć

z witaminą A jest tak, że w zbyt dużych ilościach (ale tylko w zbyt dużych) może powodować wady wrodzone płodu.
Słyszałam, że kremów z wit A (czyli kremy przeciwzmarszczkowe z retinolem) też nie powinno się stosować, ale szczerze mówiąc nie wiem, czy to nie jest tylko takie straszenie. Może to już akurat przesada?
Z drugiej strony, może lepiej nie ryzykować.
 
reklama
Myślę, że na czas ciąży można odpuścić sobie kremy na zmarszczki......
Poza tym większość ciężarówek jest jdnak jest w tym wieku, w którym jeszcze nie muszą ich używać.
 
Dziwi mnie tylko, że skoro wit A ma takie zgubne działanie to piszą o tym i jest to polecane w gazecie dla kobiet ciężarnych!:confused: Dzisiaj będę u gina to jak nie wypadnie mi to z głowy to zapytam z ciekawości.
 
Polecam krem Fissan. Do kupienia w aptekach.

Kosztuje nie za dużo, bo 20 kilka złotych, sama pewnie sięgnęłabym po jakiś droższy kosmetyk, ale dwie koleżanki, które przetestowały wiele, namówiły mnie do kupna. I rzeczywiście - stosowałam go codziennie od 3 miesiąca i mimo sporego przytycia (19 kg) i średnio młodej skóry (34 lata) nie mam ani jednego rozstępu. Super kosmetyk. Sama jestem nim zaskoczona.
 
Osobiście polecam Perfecta mama: Intensywny preparat przeciw rozstepon
Smaruje sie nim od końca 5 miesiąca i w efekcie mam pare rozstępów na biodrach i na piersiach ale... na piersiach wyszły mi juz na początku ciąży, może w 3 miesiacu (więc jak sie zaczęłam smarować to już były) a na biodrach wyszły mi teraz pod koniec ciąży ale to chyba było nieuniknione bo przytyłam 15 kg i rozszerzyłam sie w biodrach o ponad 10 cm. Poza tym smarując się bardziej skupiałam się na brzuchu niż na reszcie partiach ciała. Za to brzuszek piękny i bez żadnego rozstępu.:-)
Oprucz tego smarowałam sie też oliwka dla dzieci.
 
ja czekalam z kremem ziajki do 4 miesiaca tak jak bylo napisane. zaczelam stosowac i... po kilku dniach pojawily mi sie rozstepy z dnia na dzien coraz wiecej i wiecej. w chwili obecnej tj 24 tydz mam rozstepy na piersiach i uzywam jedynie oliwki. na innych partiach ciala narazie nic nie mam :|
 
ja czekalam z kremem ziajki do 4 miesiaca tak jak bylo napisane. zaczelam stosowac i... po kilku dniach pojawily mi sie rozstepy z dnia na dzien coraz wiecej i wiecej. w chwili obecnej tj 24 tydz mam rozstepy na piersiach i uzywam jedynie oliwki. na innych partiach ciala narazie nic nie mam :|
ja też go niedawno kupiłam użyłam może ze 3 razy ale jakoś po nim wydaje mi się jakby skóra sucha była hmmm
 
ja nie mialam suchej. teraz uzywam oliwki bo rozstepy i tak juz mam to po co cos przeciw ;/// :)) zapobiegawczo nawilzam uda posladki i brzuch ale to raz dziennie i na razie tfu tfu nic nie ma :)
 
reklama
hej jesli moge cos poradzic to oliwka bardzo wysusza skóre i nie powinno sie jej używac jako srodka nawilzajacego skore i dla dorosłych i dla dzieci -tylko do masażu, tak mnie w szkole na dermatologii ucza i na kosmetologii oliwka zatyka pory.
dobry do smarowania brzuszka jest olejek migdałowy taki kosmetyczny mozna go kupic w tzw mydlarniach ten olejek zawiera wit E ktora poprawia elastycznos skory:tak:mozna nim masowac krocze zapobiega pęknieciu stosowany okolo 2 mc przed porodem :-)
 
Do góry