reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzeństwo - szaleństwo :-)

Tak właśnie planuję - tydzień, dwa popróbuję, a jak nie to odkładam akcję na wiosnę.

Zastanawiam się tylko co z wyjściem na pole. Chyba pielucha? Bo do spania to wiadomo, że jeszcze będę zakładać.
 
reklama
u mnie na wyjścia ma pieluchę, tyle jest atrakcji na dworze, że kompletnie się zapomina, małymi kroczkami próbujemy, najpierw dom, później wyjścia, na koniec spanie :tak:
 
Ewa ja odpieluchowywałam zimą i po tych trzech dniach już chodził na dwór bez pieluchy. Moim zdaniem tak trzeba żeby skrócić czas odpieluchowania inaczej to może i miesiąc trwać wg mnie nawet dwa tygodnie to za dużo. To samo z drzemką po tygodniu już nie zakładałam pieluszki na drzemkę
 
Dwa lata z hakiem 3-4 miesiące może. Dość późno ale raz a dobrze. A i nawet do supermarketu się odważyłam pójść od razu bez pieluchy. Raz tatę obsikał ale to taty wina. Na początku od komunikatu chcę sikać do sikania upływało góra 30sek a ten zamiast wyjść przed szukał ubikacji :-) no to go polał bo nie zdążył. Po tych 3 dniach on już wiedział o co chodzi więc zawsze przed wyjściem gdzieś sikaliśmy i zazwyczaj starczało
 
Franek póki co jeszcze zupełnie nie potrafi nic utrzymać, więc nie wiem, jak to będzie :/ Dziś nie dał rady zrobić kupy przed zakupami i nie wytrzymał i strzelił w sklepie... A nie mieliśmy ze sobą pieluch na zmianę, bo to krótki wypad miał być :/
No nic - przyjdzie listopad, to zobaczymy. Nic na siłę. W końcu przecież się nauczy ;)
Na razie strasznie mu się spodobało spuszczanie wody w toalecie, a ma powiedziane, że może spuszczać tylko jak zrobi siku, więc co chwilę siada i sika ;)
 
kakakarolina - a jak to mówisz, żeby po prostu zdjąć pieluchę? i co dalej? co jak dziecko nie sygnalizuje jeszcze i ani raz nie załatwiło się na nocnik? jak już będzie bez tej pieluchy to co, sadzać co chwila? i co jak się zleje w ubranie? w jaki sposób dziecko ma zrozumieć o co chodzi w tym załatwianiu? bardzo mnie ten temat interesuje

Natalia potrafi powiedzieć "kupa" i kojarzy to z okolicą pieluszki, dziś pokazałam jej kupę w pieluszce i spytałam co to jest, powiedziała że kupa, na zapach kupy też tak powiedziała (raz jak poczuła z kosza) i jak pozbierałam po psie a ona to widziała i może trochę poczuła to na tą psią kupę w woreczku powiedziała kupa. ostatnio jak poszłam sikać i weszła za mną to ja powiedziałam że robię siku a ona na to "si" i chwyciła się w kroku.

więc czy to może być już czas i co mam zrobić? proszę Cię o radę :)
 
Olga, ja się nie znam za bardzo, ale sprawdź najpierw, czy Natalia już wytrzymuje dłużej bez sikania. Franek jeszcze parę miesięcy temu posikiwał co chwilę - zdjęcie pieluchy byłoby bez sensu. Teraz sika za każdym razem jak siada na nocnik (woli nakładkę, bo większa ;)), ale nic nie sygnalizuje. Liczę na to, że tego się nauczy po zdjęciu pieluchy. Choć majtek kupię dużo, bo będą na bank zasikane ;) A potem zamówię pranie dywanów i tapicerek ;)
 
ja zaczęłam Laurze zdejmować pieluchę w domu, bo zaczęła właśnie sygnalizować, jak próbowałam w czerwcu, to zasikana była co chwilę i nie wołała, nie miało to kompletnie sensu. Teraz sama się domaga, że w domu chodzi w majtkach z Dorą, Hallo Kiciusiem, albo Kubusiem Puchatkiem, a na wyjścia ma małpki dadowe :tak: ja myślę, że od poniedziałku spróbujemy wyjść bez pieluchy, najwyżej będziemy wracać zaraz, ale kiedyś trzeba się przełamać :tak:
 
reklama
irisson dokładnie trzeba się przełamać a założę się, że młoda stanie na wysokości zadania i wpadki nie będzie. weź sobie zmienne ubraanie ze sobą.

Olga wyślę Ci metodę na odpieluchowanie, wszystkie październikówki z sukcesem ją stosowały. Dziecko pierwszego dnia nie sygnalizuje a wczesniej nie sika na nocnik. Zdejmujesz pieluchę i to jest po to żeby zrozumiało to pierwszy krok odpieluchowania. Dziecko leje pod siebie a Ty co minute pytasz czy chce mu sie siku (w duzym uproszczeniu) prześlę Ci instrukcje ale teraz nie mam czasu
 
Do góry