reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Roczek"

a ja pojechałam do rodzicow i spedziliśmy go w 4. Tata zrobił tort a raczej biszkopt z dzemem w srodku a na wierzch brzoskwinie i galaretka. PRzynajmniej niunia dostała kawałek i z chęcią zjadła. Była świeczka i taka paląca się rakieta.
 
reklama
A my zaprosiliśmy najbliższą rodzinę (rodziców, moją siostrę z mężem, brata męża (czyli chrzestnego) i chrzestną z mężem) i kilku znajomych i jakoś tak nam wyszło łącznie 19 osób + ja z mężem :szok: Tzn nie wiem jeszcze czy wszyscy znajomi przyjdą. Trochę będzie ludzi, ale z drugiej strony jest fajna okazja, żeby się spotkać w większym gronie, no i mamy duży metraż do wykorzystania. Robimy te urodziny w przedszkolu w bloku obok, za darmo udostępniają na urodziny dla mieszkańców. Będzie tort, jakieś ciasta, słodkości, jakieś sałatki zrobię i tyle. Nie będzie to 'elegancka' impreza tylko tak na luzie, raczej po studencku ;-) Szwedzki stół, siedzenie na mini krzesełkach przedszkolnych albo na materacykach na podłodze ;-) Trochę będzie roboty, ale z drugiej strony drogo to nie wyjdzie i się spotkamy ze znajomymi, a rzadko bywa taka okazja. Najgorszy problem to będzie z tortem, bo nie wiem skąd go zamówić. W ciasta 'wrobię' teściową ;-) + kupimy jeszcze jakieś, do tego sałatki jakieś zrobię, teściowa też na pewno coś przygotuje (umie taką jedną pyszną robić) i będzie git ;-)
 
Ostatnia edycja:
dawidowe, może Laurka już się wpasowuje w trendy BB=AA :-D:-D:-D

nice,
fajnie macie z tym przedszkolem :tak:

My po ostatnich urodzinach mojego bratanka zaczeliśmy rozważać taki salon zabaw, chociaż wcześniej uważałam, że to jeszcze za wcześnie ... ale tylko krowa nie zmienia zdania :-p;-) Oczywiście ze względu na kase, robimy w domu, a taki salon zabaw byłby dla nas fajny bo prawie połowa gości to dzieciaki więc mieliby frajde, a przede wszystkim najważniejszy czyli jubilat uwielbia takie szaleństwa :-) Poza tym u nas tylko zimne przekąski, jakieś ciasta, ciastka, chrupki itd itp ale i tak jak sobie pomyśle o sprzątaniu po wszystkim to mnie to przeraża troszke :baffled: Goście tacy sami jak na chrzciny czyli sama rodzinka, dziadkowie, nasze rodzeństwo z dzieciakami :-)
 
NICE to fajnie macie z tym przedszkolem!

ja chyba naprawdę podam tylko kawę i tort i tyle. może i tak jak u ANIAWA niektórzy będą oczekiwać czegoś więcej, ale trudno, zaznaczę od razu, że tak będzie.
 
u mojej teściowej kawa i tort by zdecydowanie nie przeszły :rofl: robimy u nich, mają sporo miejsca więc wszyscy sie pomieszczą. A co do jedzonka to nie będziemy jakoś szczególnie szaleć, pewnie coś na ciepło, jakieś sałatki, przegryzki...i of kors torcik :-p myśle że zrobimy tak, że moja mama, teściowa i ja podzielimy sie i każda coś przygotuje więc będzie łatwiej :-p
 
u mnie nikt do gadania w tym temacie nie będzie nic miał, zresztą generalnie wolałabym gdzieś pójść z małym, żeby się pobawił i miał radochę, bo to w końcu jego święto.
 
my pewnie do południa gdzieś z małą wybędziemy żeby pobyć tylko w trójeczkę :-p musze coś speszyl wymyślić :-) a po południu reszta rodziny będzie sie mogla nią nacieszyć :-)
 
Dziewczyny a Wy nie znacie takiego zwyczaju,że odprawia się roczek na mszy w kościele również? W sensie jest msza w tej intencji itp.
U nas jest taka tradycja. My robimy roczek pod koniec października gdyż wtedy ksiądz je odprawiać będzie a po tym pójdziemy na rodzinny obiad do knajpki.
Natomiast w dniu urodzin Łukasza to nie będziemy organizować żadnej imprezy dla rodziny, tylko po prostu ten dzień będzie dniem Łukasza i chciałabym żeby on miał z niego radość. Zrobię torta prostego i pewnie gdzieś zabierzemy Łukasza:-). No a dla rodziny będzie przyjęcie w październiku i wtedy będą moi rodzice, teście, rodzeństwo G. no i chrzestni.
 
nice girl fantastycznie z tym przedszkolem ! U mnie część gości przyjeżdża dzień wcześniej, druga część rano w niedzielę, a reszta dojdzie pod kościół :) Impreza na 14 osób, ale że większość starsi, to będzie jak na chrzcinach "typowa nasiadówa" przy stole. Na chrzcinach wszystko zrobiłam sama :D I jestem z tego naprawdę dumna ! Nikt z gości nie był mi potrzebny nawet na 5 min w kuchni. Ułożyłam plan i działałam jak w dobrze zorganizowanej restauracji :) Tym razem będzie mam nadzieję tak samo. Z racji wieku ( hehehe) i doświadczenia w organizowaniu domowych imprez ( starsze dziecko) zupełnie się tym nie stresuję. Jak podchodzi się do tematu na luzie, to jest o wiele przyjemniej.
 
reklama
maga to super że Ty taka obrotna babeczka jesteś :-) ja wole dekoracje zrobić niż gotowac ale dzielnie stane na wysokości zadania :-p

mała mi a wiesz, że nie słyszałam o tym zwyczaju? musze popytać rodziny, może to taki Wasz (ach teraz już nasz :-D ) regionalny zwyczaj? roczek będziemy robić w sobote, w niedziele na pewno wybierzemy sie razem, w trójeczke do kościoła i mój małż-maruda antykościelna nie ma tu nic do gadania ;-)
a tak w ogóle to powiem Wam że bardzo sie ciesze na ten roczek i już sie doczekac nie moge. Wiecie u nas w rodzinie Iś jest pierwszym dzieckiem od bardzo, bardzo dawna dlatego wszyscy poszaleli na jej punkcie :-) więc wiem że jest to przeżycie nie tylko dla mnie. Mam nadzieje ze wszystko nam fajnie wypali. Jedynie co mi nadal zaprząta głowe to to jak zorganizować wieczór, tzn. chciałabym imprezę zrobić po południu tak ok 14.00 - uroczysty obiadek itp. i o 19.00 już sie z Isią zwinąć na kapiel kolacyjkę i lulu. A że gości bedzie u teściów więcej to fajnie byłoby do nich wrócic. Muszę Isi jakąś opiekę wymyślić...
 
Do góry