reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Retinopatia

Pawełku - zawsze idź tak dzielnie przez życie - jak to robiłeś do tej pory :)!
Życzę Ci dużo zdrowia i dużo uśmiechu każdego dnia w roku.
Buziaczki od "Cioci" Meli :)

Miller - gratuluję dzielnego synka. Pierwszy roczek już za Wami. Byliście naprawdę dzielni :).
Nieustannie śledziłam losy Waszego synka i Waszą walkę o jego zdrowie.
Jesteście naprawdę super rodzicami.
Wierzę, że Wasza historia pomoże wielu rodzicom wcześniaczków i doda im otuchy.
Pozdrawiam cieplutko
 
reklama
Asiuleks ,Melu , bardzo,bardzo dziekujemy za życzenia :).
Może nasz watek pocieszy zmartwionych rodziców i bedzie dla nich dobrym przykładem,że wszystko się może dobrze skończyć :). Wiemy jakie uczucie przerażenia,zmartwienia i strachu  czują rodzice takiego maleństwa.

Wczoraj byliśmy na kontroli u okulisty i neonatologa. Pani neonatolog zachwycała się Pawełkiem , stwierdziła ,że wszystko ok i zaprosiła nas za pół roku na kontrole,ze wzgledu na bardzo niska wage urodzeniową.Zostawilismy jej zdjecie Pawełka na pamiątke ,gdyż,jak to stwierdziła, to kolejny sukces kliniki./Oby ich było jak najwięcej./
Natomiast okulistka niestety stwierdziła krótkowzrocznośc :( i przepisała okularki /-4,5 i -2,5 /. Będzie chyba cięzko  :( .  szkoda,no ale cóz zrobić. To i tak bardzo niewiele ,mogło byc dużo gorzej....... . Nie wiadomo czy to wina retinopatii i zabiegu,czy poprostu wada wrodzona.
W kazdym razie zobaczymy jak Pawełek przyjmie te okularki






 
czesc miller

Moja Zuiza tak jak Twój Pawełek urodziła sie w 25tc i tez stwierdzono u niej retinopatie i miała lasery.
powiedz którego stopnia u Was była retinopatia i jak zachowywał sie Pawełek w czasie rozwoju? Chodzi mi o reakcje oczu, czy obserwowaliście jak widzi, czy widzi, czy śledził zabawkę i kiedy co zaczynał zauwazac.
Zuzia ma skończone 7 m-cy i wiem napewno ze widzi bo gdy jest na rękach wpatruje się w twarz jak w obrazek, zwłaszcza tatusia :D. Jednak nie śledzi zabawki, czasem ją zauwazy, ale mam wrazenie ze to bardziej za dźwiękiem grzechotki niz za jej widokiem. Nie wiem co mysleć. Lekarz narazie nic na temat widzenia nie mówi, bada tylko czy po zabiegu sie dobrze goi no i goi sie dobrze ale powoli.
Opowiedz proszę jak to u Was wyglądało. aaa i czy często zezuje????
 
no i oczywiście
:D WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ W PIERWSZE URODZINY :D

tort-blue.jpg

duuużo zdrowia, prawidłowego i bez przeszkód rozwoju​
życzą Zuzałka z rodzicami :D
 
Miller - a jest szansa ze przez okularki wzrok sie skoryguje i nie bedzie musial nosic? Wazne ze widzi i tak jak piszesz moglo byc o wiele gorzej. A pozatym okulary sa teraz w modzie ;)
A Pawelek coraz przystojniejszy :laugh: Szkoda ze nie mam corki :laugh: Ale on chyba zajety przez Martynke? Tylko cos jej ostatnio nie widac i nie slychac :laugh: Ciekawe co u niej?

Agatko - moi chlopcy tez dosyc dlugo nie wodzili wzrokiem za zabawkami. Machalam im zabawkami przed oczkami ale mieli to w nosie. Dopiero zainteresowali sie fioletowym i szeleszczacym opakowaniem po chusteczkach z Tesco :laugh: Sprobuj zainteresowac Zuzie jakims przedmiotem a potem przesuwaj zabawke i bedziesz widziala ze jak wodzo oczkami za nia to na pewno widzi.
Powodzenia
 
Agatko ,Pawełek miał retinopatie 2-go stopnia i miał stosowaną krioaplikacje czyli wymrażanie , a Zuzia lasery które są podobno lepsze . Też długo nie wodził wzrokiem za przedmiotami ,natomiast lubiał wpatrywać sie w jasną lampę. Podczas którejś kontroli p.doktor stwierdziła ,że juz powinien wodzić i Pawełek jakby to słysząc od tego dnia zaczął się rozglądac :).
Teraz gdy pełznie sobie po podłodze zauważa najmniejszy paproszek i próbuje go wziąść do rączki,a z daleka patrząc na twarz np.mamy usmiecha się odpowiadając na usmiech.
Na poczatku trzeba było bardzo powoli przesuwac przed nim jaskrawą zabawke bo gubił ją wzrokiem. Myślę,że Zuzka juz niedługo tez będzie się rozglądała więc nie martw sie tylko uśmiechaj sie :).
Asiuleks , tak naprawde to nie wiem; w karcie jest zapisane do :stałego noszenia .Najpierw lekarka stwierdziła,że nie może dokładnie zbadać,bo jet mały no i bardzo ruchliwy a później wypiasła -4,5 i -2,5. Ale dziecko się rozwija,rosnie napewno sie coś zmieni ,oczywiscie może tylko na lepsze ;) . Ale jeśli Pawełek jest krótkowidzem to powinien sciagać okularki do czytania. Dobrze że jeszcze nie czyta :laugh: , hehe.
Jak tylko zakupimy sprzęt to oczywiście wkleimy zdjecia :)
 
Agatko zapomniałem Ci odpowiedzieć : Pawełek nie zezuje i nigdy tego nie robił .No i oczywiscie dziekujemy za życzenia :)
Asiuleks ,impreza była oczywiście wspaniała  ;D , niestety torcika nie udało nam się zamówić takiego jak chcieliśmy bo w naszym mieście nie umieją takich robic :) /oczywiście dziekujemy Ci za informacje/








 
Miller - ale Was toecik tez byl ladny :laugh: Jestem doslownie w szoku, ze z Pawelka taki ladny chlopczyk wyrosl. Ma bardzo madre spojrzenie. A pamietam jaka kruszynka z niego byla. Tak ladnie sobie poradzil ze wszystkimi prpblemami. Cud ze ratuja takie malenstwa. Mozecie byc z niego dumni.
Pozdrawiamy
 
reklama
Naszemu wspaniałemu synkowi Pawełkowi z okazji Dnia Dziecka,
chcielibysmy zyczyć aby szczęście zawsze kroczyło przy nim ,aby zawsze był usmiechnięty i radosny, by omijało Go zło,smutki i przykre chwile  .Żeby wszystko w Jego życiu układało sie pomyslnie i skoro tak mocno  walczył  o to zycie,
niech ono mu przyniesie same radosne chwile:). Żyj i rosnij zdrowo nasz skarbie najdroższy.
Mama i Tato

 
Do góry