reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Retinopatia

Oto nasz Pawcio w okularach.
Zrobił sie jakis taki smutniejszy, ale o dziwo okularki go nie denerwują.
Wczoraj nosił je kilka godzin i czasem tylko złapał raczką i ściągał.Troche mu przeszkadzaja w zabawie ,gdy zbliża buzie do przedmiotów aby je ugryźdź,polizać czy pocałowac:).
Ale ogólnie jest Ok:)







 
reklama
Pawelku - ale ci ladnie w okularkach :laugh: Tylko ich nie sciagaj bo napewno lepiej w nich widzisz :laugh:
Miller - moze Pawelek nie jest smutny, tylko zdziwiony i zainteresowany, bo teraz wszystko widzi o wiele wyrazniej. Moze wczesniej mial rozmazany obraz a teraz wszystko widzi ostro i wyraznie.
Mnie sie podobaja okularki :laugh:
 
no to dołaczmy do grona niemowlaków w okularkach
byłyśmy wczoraj u okulisty. okazało się że Zuzia ma oczopląs, zezuje, i jest krótkowzroczna. mamy ją rehabilitować, tzn. jej oczka.Mamy obwiesić jej łózeczko kontrastami, jakieś migające światełka, zabwki. Gdzie nie spojrzy ma miec jakąś kontrastową zabawkę w zasięgu wzroku i ręki. Już łóżeczko wygląda jak choinka :D
tylko jednego nie pojmuję. Miller piszesz ze Pawełek tez jest krótkowidzem i dostał okularki minusy. Wiesz na czym to polega? Bo Zuzia dostała plusy. Na oba oczka +4.....
 
Witamy Zuzie w  gronie "wcześniakowych okularników" ;)
Pawełek o dziwo polubiał okulary i nie zwraca na nie uwagi ,czasem tylko jak zaczepi o nie rączką to zacznie je sciągac, ale na szczescie to tylko sporadycznie :)
Nie potwierdziły więc sie nasze obawy i Pawcio dumnie nosi swoje okularki.
Z Zuzią bedzie pewnie podobnie :) tylko fakt , cos tu sie nie zgadza z ta "optyką"
Poczytaj:
http://www.mediweb.pl/diseases/wyswietl_vad.php?id=1050
 
Miller juz pewnie pisałeś a w którym tygodniu urodził sie Pawełek i w jakim szpitaku w Krakowie ?? Moja szwagierka lezy teraz w Olkuszu i zabieraja ja do Krakowa właśnie bo wody jej odchodzą a jest w 31 tc ???

I WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA PAWEłKA - żYCZENIA SPóźNIONE ALE JAK NAJBARDZIEJ SZCZERE ODE MNIE I MOJEGO MAJUTKA :laugh: :laugh: :laugh:
 
A tak w ogóle to masz fajny podpis - Majowe mamy :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ciesze się że Pawełek jest zdrowy i wszystko się ułożyło - wasza historia daje nadzieje innym mamą
 
Witam. już kiedyś pisałam na tym forum i chyba nawet w tym wątku. potem czasu zabrakło, ale trochę czytałam. I widzę, że mały Pawełek wychodzi z wcześniactwa bez szwanku. Gratulacje dla dzielnego faceta!mój Miłosz ma retinopatię V st. oka lewego [jest po witrektomii i rewitrektomii], w prawym oku retinopatia III st. cofnęła się samoistnie. ale nie o tym chciałam. od 10 m-ca życia Miłosz nosi okulary. Nosi to duże słowo, ma teraz 3 lata i ściągał je co 5 min. W prawym oku ma astygmatyzm, w lewym poczucie światła i być może coś widzi [ale niewiele]. myślałam, że takie byle jakie noszenie okularów nic nie daje. A jednak. Astygmatyzm zanika, teraz dostaliśmy nowe bardzo słabiutkie szkło i profesor powiedział, że pewnie niedługo wady nie będzie. tak, że okulary waszych dzieci też pewnie kiedyś zostaną odstawione. Na oko lewe dostał +6D optymistycznie, może to coś mu da. wczoraj odebraliśmy nowe okulary, o dziwo nosi. A co do diagnozy - zawsze była bardzo dokładna, bo profesor ma sprzęt do diagnozowania na światowym poziomie. dziecko nie musi współpracować, co też Miłosz wykorzystuje i głównie ryczy. Młody wygląda w okularach cudnie, nie widać, że oko operowane jest sporo mniejsze i nikt się nad nim nie lituje, czego nie znoszę. Pozdrawiam i życzę okularowych sukcesów. 8)
 
jsorbek pisze:
Miller juz pewnie pisałeś a w którym tygodniu urodził sie Pawełek i w jakim szpitaku w Krakowie ?? Moja szwagierka lezy teraz w Olkuszu i zabieraja ja do Krakowa właśnie bo wody jej odchodzą a jest w 31 tc ???
Troche mi zeszło z odpowiedzią ;) ; Jsorbek Pawełek urodził się w 25tc z waga 860 g. i lezał w Klinice przy u.l Kobernika w krakowie.
A podpis "majowe mamy" przykleił sie do mnie odgórnie  :laugh: , ale Nasza Mama tez czyta nasze forum  ;)
Taniu ,pozdrawiamy goraco Miłoszka i życzymy sukcesów w walce o zdrowie.
 
reklama
miller dzieki za odpowiedź - moja szwagierka lezy własnie tam więc myślę żę jest pod dobrą opieką. Narazie cały czas podtrzymują jej ciąże i kto wie może dociągnie do 9 m- ca. Dziś zaczął się 31 tc
 
Do góry