reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Retinopatia

Kasiu, mam jakieś pojęcie o szachach, ale zawodowcem to nie jestem ;) , teraz to i czasu nie ma i ochoty jakoś tak ....brakuje. ???
 
reklama
No jasne Kasiu,że kiedys zagramy ;) .he...ale dłuuugo się zastanawiałem nad tą odpowiedzią ;D ;D ;D
Prosimy o  zdjecia Martynki :) !!!




Hm..a tu tak tylko pozwoliłem sobie wkleić :)


 
Witam wszystkich.
Dawno nie pisaliśmy na forum ,a pojawiło się tu sporo nowych osób.
Nasz Pawełek niedługo kończy swój pierwszy roczek.
Czas więc na podsumowanie i małą retrospekcje.
Jak dotychczas wszystko układa sie w jak najlepszym porządku.
Co prawda Pawcio jeszcze nie umie chodzić , nie umie nawet siadać sam.Nie wypowiada żadnych słow ,rośnie mu jeden ząbek no i waży troszke ponad 7 kg.mierząć 70cm i zjada ok 120-150 ml.kaszki.
W całym swoim 365 dniowym życiu 104 dni spędził w szpitalach, z czego 68 dni na Intensywnej Terapii, ale zaczynał od 3 pkt. w skali Apgar, 860 gram z 25 tyg.ciąży
Przeżył dwie operacje w tym jedną bardzo powazną na oczkach /Z tąd ten watek "Retinopatia" , bylismy bardzo przerażeni tym faktem/.
Jednak wybrnęlismy  z tego wszystkiego obronną ręką.
Teraz jest "żywym sreberkiem" nie usiedzi w jednym miejscu,wszystko go interesuje, pełza po całym mieszkaniu.a jego ulubione miejsca to te najbardziej zakazane :). Uwielbia stać przy meblach i wszelkich przedmiotach przy których może wstać.Jest bardzo pogodnym dzieckiem,choc miewa czasem swoje humorki, ale częściej sie usmiecha niz płacze . Raczej nie boi sie obcych ludzi,choć ma swoje antypatie.
Nadal rehabilitujemy go  metoda Vojty no i oczywiście kontrole lekarskie sa na bierząco , teraz na zakończenie roczku będziemy miec serie kontroli u okulisty,na słuch,u neurologa i neonatologa itd,itd.
Jestesmy z Pawełka bardzo dumni i bardzo,bardzo szczęśliwi że jest razem z nami ,choc na samym początku nie wyglądało to za różowo:)
Chłopcy ponoc sa słabsi przy porodzie i mają mniejsze szanse, ale nasz przykład może być pociechą dla wszystkich rodziców których dzieciątka  leżą jeszcze w inkubatorkach.
Pozdrawiamy wszystkich i życzymy powodzenia miluśińskim i samych usmiechów na ich twarzyczkach.
I jeszcze kilka zdjęć :)













 
Od kiedy pojawił się ten wątek podglądałam losy Pawelka oraz innych wcześniaczków i trzymałam kciuki za wykaraskanie się z wszystkich niedogodności losu jakimi zostały obdarzone już na starcie swego życia. Bardzo się cieszę z waszych wielkich małych sukcesów i... trzymam kciuki dalej !

buziaczki!!!
 
Najlepsze, najpiękniejsze zyczonka od dyżurnego składacza zyczen, czyli ciotki Kaliny i Jonatana.

Duzy rosnij, kochany Pawełku!

blackmagicredrosebouquet8tx.jpg
 
Misia_q , bardzo dziękujemu za zainteresowanie i trzymanie kciuków :) , mysle,że możemy powiedzieć : pomogło :) Pozdrawiamy ;)

Ciociu Kalinko i Jonatanku ; bardzo dziękujemy za życzonka i śliczne róże :)
Buziaki dla Was ucałowania od Pawełka dla Jonatanka ;)
 
reklama
Pawełku wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka, szcześcia, pomyślności, zawsze uśmiechniętej buzi, całej masy prezentów od Kubusia, Kamilka i ich mamy :laugh:
Rośnij duży i zdrowy​

Ps. Poproś tatusia żeby wstawił jakieś zdjęcia z roczkowej imprezy :laugh:
 
Do góry