reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Relacje z wizyt u lekarza, zdjęcia USG i zdrowie naszych Skarbów

Dzisiaj był u nas pan z wizytą kontrolną Maciusia i zważył i zmierzył malutkiego i stwierdził że ładnie przybiera na wadze bo waży 4085 g czyli przez 3 tyg swojego życia przytył 805 g i mierzy 52 cm :-) Wszystkie moje niepokoje co do pleśniawki i tego że maluszek załatwia się raz na 2 dni zostały rozwiane mam się nie przejmować a co do tego że mały ma sapkę i że nieraz sinieje to niektóre dzieci tak mają mam obserwować pilnować że powinno to minąć do chyba 7 tyg ale każde dziecko jest inne więc dokładnie nie można określić.
Pan pochwalił mnie za to że sobie radzę że nie przegrzewam Maciusia i że ładnie przybiera na wadze i że jestem dobrą mamą.
 
reklama
Byłam dziś z małą u pediatry, no i małe podsumowanie

-waga 3690 g..... po 2 tyg.mimo ciągłego wiszenia na cyckach i dużej ilości mleka. (w dniu wypisu 3700 g- tzn. że nie spadła... ale tez nie ruszyła, z powodu roznych wag u lekarza i w szpitalu mam sie tym nie przejmować i za 2 tyg. do kontroli wagi bo obawiam się takiej sytuacji jak z Kamilem że nie przybierał wręcz spadał na moim mleku)
- skóra ładna
- kikut jeszcze sie mumifikuje bo Karolina miała mega grubą pępowinę..
- skierowania na bioderka, endykrynolog( przez moją niedoczynność tarczycy) oraz audiolog, bo w szpitalu jej nei zrobili z powodu nowego roku.. i wątpliwej wiedzy co z kontraktami (pacany)
- prawdopodobnie za jakieś 3 mies. do dermatologa z powodu 3 naczyniaczków, z czego na powiece prawdopodobnie sie wchłonie ale na brzuszku ma małego naczyniaka limfatycznego( moze sie wypelniac plynem) i pod pośladkiem jeszcze jeden ktory wyglada jak siniak- ten raczej się nie wchłonie więc trzeba skontrolowac:)
-ogólnie mała zdrowa i wszystko jest w najlepszym porządku
-szczepienie ok. 14-17 luty, wtedy tez mamy mniej więcej bioderka:)
 
Poszłam dziś z małą do pediatry bo martwiło mnie jej ulewanie i problemy z kupką. I tak się sprawy mają:

-Emila waży... 4650! :szok::-D (15.12 w dniu wypisu - 3280)
- ulewaniem na razie się nie przejmujemy bo Emi dobrze przybiera ale na wszelki wypadek dostaliśmy Debridat na dwa tygodnie i 6.02 idziemy na usg brzucha
- kupka sprawia problem bo układ pokarmowy jest niedojrzały i Emila po prostu nie umie jeszcze jej uwolnić, ale wszystko jest ok, na to też powinien pomóc Debridat bo ten środek przyspiesza dojrzewanie układu pokarmowego
- za tydzień w środę idziemy na szczepienia, będziemy szczepić Infanrix IPV + HIB i Engerix
- skóra ładna, resztki ciemieniuchy na brwiach, pępek już prawie wygojony, jeszcze trochę zaczerwienione dno pępka
- ogólnie mała zdrowa i super :)
 
Zapomniałam, że jest jeszcze ten wątek :)
Także opiszę piątkową wizytę pediatryczną Kalinki.
Mała super przybrała (mały klocuszek z Niej) - waga urodzenia 3700, wypisu 3600, a teraz ma 4200g :)
Osłuchowo wszystko dobrze, skóra tez ok, tylko mieliśmy kupić oilatum soft po kąpieli do kremowania, bo oliwką nie wystarczy wg Lekarki.
Dostaliśmy skierowanie na bioderka i nasz termin szczepienia to 16 luty.
Na bioderka pojedziemy 6 lutego.
A mama została pochwalona za walkę o karmienie piersią i za to, że na moim mleczku Niunia tak ślicznie przybrała (ale coś za coś - moja głodomorra budzi się jeszcze co 1,5-max 2 godz na cycusianie i wisi 40minut, czasem dłużej)
Pępuszek ładny, jeszcze wymaga małej pielęgnacji, ale to wiadomo :)
 
Byliśmy u pediatry , który stwierdził, że na razie na skazę to nie wygląda tylko na trądzik.
Kazał kąpać małego w Oilatum itp , i pocierać twarzyczkę mokrą szorstką pieluszką i niczym nie smarować- żadne oliwki, kremy.
Jeżeli nie będzie się poprawiało , to mamy przyjechać i wtedy pomyślimy nad skazą, ale stwierdził, że skoro mały je enfamil, to nie powinien mieć skazy- co szczerze zupełnie nie rozumiem, bo to mleko jak każde inne przecież, a co z tego , że niby najlepsze na rynku:baffled:
 
wczoraj byliśmy na szczepieniu, zdecydowaliśmy sie na skojarzone. Adaś jest zdrowiutki, wazy 4040 g, mamy tylko jeden problem z odparzeniem, które nie schodzi po sudocremie ani bephantenie :-( jedynie trochę łagodzą objawy. Dostalismy recepte na masc robioną, zobaczymy czy pomoże? Po niedotlenieniu nie ma śladu. :-D
 
reklama
już po wizycie, stresowałam się okropnie, bo w zeszłym tygodniu zauważyłam chyba mi się blizna po szyciu rozeszła, przynajmniej tak to wyglądało. ale okazało się, że wszystko ładnie zagojone, a to co wyglądało na rozejście się, to reakcja alergiczna na szwy :baffled: wziął mi to jakimś płynem potraktował, szczypało okrutnie, jakby mnie szył na żywca, śmiałam się, że zacznę krzyczeć i mu wszystkie pacjentki z poczekalni wystraszę :) pobrał mi wymaz do cytologii, sprawdził szyjkę, zrobił usg, macica i jajniki super, więc odetchnęłam z ulgą.
 
Do góry