reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks żołądkowo-przełykowy

u nas już dużo lepiej! zamówiłam kleik kukurydziany, zmieniłam mleko na Aptamil i czasami mu sie zwróci więcej ale już nie chlusta. do mleczka dodawałam mu wczesniej 3 łyżeczki kleiku na 150ml a teraz na na Aptamilu mniej bo do 180ml dodaję 2 łyżeczki i obowiązkowo Gaviscon bo jak mu go nie dam to właśnie ulewa między posiłkami i mówię TOTALNA ZMIANA! a Ty SYLVI82 jakiego mleczka używasz? Właśnie koleżanka mi mówiła że jej synek po mleku Aptamil przestał ulewać, a też chlustał na metry! Mój synek to nawet czasami zupke i jabłko zwraca po kilku godz. jak mu nie dam Gavisconu przed jedzeniem!
No i też mam ruchliwe dziecko strasznie, nie usiedzi w miejscu chwili, chyba że sie zapatrzy w cos :-)
 
reklama
dodam jeszcze, że mój mały szkrab miał spadek wagi i lekarze wtedy też nie widzieli związku z ulewaniem, tylko poprostu stwierdzili że powinnam mu częściej dawać butle! I wysyłali do jakiejś kliniki gdzie tłumaczą jak karmić dziecko! :angry:
A mojemu synkowi, nie wcisne nic jak nie ma ochoty jeść!
 
Iwonka1985 my jesteśmy na SMA bez laktozy, do 5 tygodnia karmiłam piersią i wtedy ulewanie było jeszcze gorsze. Niestety mleka sama nie zmienię,a lekarza nie ma co prosić,bo jakbym sama nie zadecydowała się na podanie mleka bez laktozy,to nie wiem czy oboje byśmy już nie popadli w jakieś choroby,nawet nie chcę myśleć o tym czasie kiedy mały płakał jak opętany a głupia położna - nie moja, tylko inna z tego samego rejonu- na wizycie mówi,że to normalne, bo pewnie ma kolkę i tak przez dobrych kilka dni męczyliśmy się wszyscy. Do tego miał straszną wysypkę na klatce piersiowej i na buzi dużo krostek,ale to normalne tu. Nie mogłam uwierzyć, jak usłyszałam,że mleka matki najlepsze i żadnego uczulenie nie może dziecko dostać,no i jeść mogę co tylko chcę!! :no: masakra

A to dziwne,że lekarz nie zauważył związku spadku wagi z ulewaniem,bo mnie od razu mówili,że jak przybiera na wadze to nic mu nie jest!!a to moje wina,że apetyt po tacie ma i nie ważne czy ulewa czy nie jeść musi i już. Ale wesoło,to przez cały ten czas nie wiedziałaś jak karmić dziecko haha

Te ruchliwe bobaski chyba tak mają:-) oby szybko nam z tego wyrosły,bo ja mam już dość szczerze mówiąc przebierania siebie co najmniej dwa razy na dzień:-D
 
hehe ja maiałam tak samo z ubraniami!
a co do spadku wagi to najpierw mi mowili ze jak nie spada pomimo ulewania to znaczy ze to nie problem a jak juz spadł z tej wagi to szukali innej przyczyny!!
MATOŁY i tyle!
Teraz mały ładnie je i tylko przez ząbki teraz marudzi.
A co do położnych i im podobnych to dla nich wszystko jest normalne bo nie mają pojęcia o co chodzi!
A wysypka to jak wiesz że nie potówka to jasne że to alergia lub nietolerancja.
 
spadek wagi, hmmm byłoby dobrze,bo ręce mi odpadają. A u nas jakoś ostatnio rożnie z tym ulewaniem, jeden dzień prawie nic,a drugi co jakiś czas. Właśnie chyba go też dziąsła
swędzą,bo od kilku dniu ma napady nagłego gryzienia:) tak to mogę nazwać i patrzy się na mnie z otwarta buzią gotowa do ataku i do tego te śmieszne odgłosy, które wydaje.
 
Witaj Iwonka:) Ja też dodaję kleik,ale mimo tego nadal wymiotuje...zaczynam, się bać,że to coś poważniejszego skoro nawet zagęszczone jedzenie nie pomaga. Nutriconu nie próbowałam,bo kilka osób pisało,że po nim mogą wystąpić zatwardzenia bądź biegunki. Patryk cierpiał kilka miesięcy na zatwardzenia...a teraz potrafi mieć raz zatwardzenie raz za rzadką kupkę..dlatego bałam się podawać ten zagęszczacz...ale dzisiaj kupię,bo muszę coś zrobić...Synek od dwóch miesięcy przybiera na wadze tragicznie... a wizytę w poradni gastroenterologicznej mamy dopiero 3 sierpnia!!!

Ps. ja do mleka dodaję 1,5 łyżki stołowej kleiku i nie skutkuje...po kaszce ryżowo-kukurydzianej też się cofa.
 
reklama
na twoim miejscu spróbowałabym tego Nutriconu, każde dziecko inaczej reaguje. Pozatym mój synek odkąd pije soczek jabłkowy bobo frut nie ma żadnych problemów z kupkami. Daję mu pół butelki dziennie. Tylko jak będzie miał zatwardzenia to nie rezygnuj od razu z leku.
Z tego co pamiętam to próbowałaś wielu rzeczy na ten refluks więc uważam że nie zaszkodzi spróbować jeszcze czegoś.
Trzymam kciuki bardzo mocno bo wiem co przeżywacie.
 
Do góry