reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pyt.

  • Starter tematu moniakonopko1990
  • Rozpoczęty
reklama
Być może plemniki przetrwały te 5 dni, potem do zagnieżdżenia doszło późno po 12 dniach... Trudno powiedzieć. Ale trzymam kciuki, że pojawi się zarodek i echo
Tzn wszystko Ok, serce, dziecko jest teraz na tym etapie tylko z ciekawości jak pierwsze tygodnie ciąży były czemu taka młodsza ciąża byla niż z ostatniej miesiączki. Tym bardziej ze stosunek był 2-3 listopad z finałem w środku, a tego 28 listopada to już okres mi się spóźniał i 6 dni po stosunku z tego 28 listopada już był pęcherzyk ciążowy u ginekologa , wiec nie mogłam zajść tego 28 listopada tylko wcześniej, z ciekawości myślałam ze ktoś mi wytłumaczy czemu ciąża młodsza niż od stosunku z 2-3 listopada. To tego 4 grudnia co byłam na 1 usg powinno być widać zarodek a był sam pęcherzyk. To mnie dziwiło chciałam na przyszłość wiedzieć czemu może tak być.
 
Hm, był tu już temat, gdzie chłopak zastanawiał się, czy jest możliwe, aby jego dziewczyna 6 dni po stosunku miała pęcherzyk...
Ma pani ten temat żebym mogla przeczytać? I czy możliwe faktycznie jest ze po 6 dniach pęcherzyk ciążowy widoczny na usg ?
 
Ma pani ten temat żebym mogla przeczytać? I czy możliwe faktycznie jest ze po 6 dniach pęcherzyk ciążowy widoczny na usg ?
Nie możliwe, laska wrabia chlopaka w nie jego dziecko, czasem zdarza sie różnica między om a usg ,ważne że u ciebie jest serduszko ,I ciąża rozwija się prawidlowo
 
Ma pani ten temat żebym mogla przeczytać? I czy możliwe faktycznie jest ze po 6 dniach pęcherzyk ciążowy widoczny na usg ?
Ja miałam 2tygodnie różnicy i też nawet nie wiedziałam kiedy zaszłam w ciążę a serduszko bilo już w 6tyg też musiała mi się owulacja przesunąć...nie ma co gdybać ciąża musi być z początku listopada jak później okresu nie było pod koniec listopada...tu nikt nie jest wróżbita żeby wiedział kiedy i gdzie
 
Ma pani ten temat żebym mogla przeczytać? I czy możliwe faktycznie jest ze po 6 dniach pęcherzyk ciążowy widoczny na usg ?
Nie jest możliwe, by było to dziecko z 28.11. Nie ma ŻADNEJ szansy na to.
Dziecko musi być ze stosunku z 2.11. Jedyne wytłumaczenie jest takie, że była owulacja kilka dni później i plemniki przetrwały oraz że późno doszło do zagnieżdżenia.
Co więcej lekarz pewnie nie miał super sprzętu, tylko słaby lub średni. Zarodek może już wtedy był, a on go po prostu nie widział. :) Ja byłam w tej ciąży w tym samym dniu w odstępie 5 godzin u dwóch różnych lekarzy. U jednego zarodek miał 0.5 cm bez serduszka, taka plamka, a u drugiego niecałe 5 godzin później miał 1.3 cm, serduszko i widziałam nawet zalążki nóżek, rączek. Lekarze mają różnej jakości sprzęt USG i sami też w różnym stopniu potrafią go obsługiwać. :)
Dziecko na 100 procent nie jest z seksu z 28.11, jeśli ma to dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie. A to oznacza, że na 100 procent jest z seksu z 2.11 i tyle, skoro żadnego innego nie było w międzyczasie. :)
Myślę, że przestań już się tym głowic, co to ma za znaczenie? Czy miałaś dwóch partnerów i stąd to dociekanie? Dziecko jest z 2.11, czas zacząć cieszyć się ciąża! :)
 
Tu masz po ilu dniach dochodzi do zagnieżdżenia Link do: Poczęcie dziecka
"Zarodek zagnieżdża się zazwyczaj na przedniej lub tylnej ścianie macicy, a dochodzi do tego najczęściej między 8. a 12. dniem rozwoju zarodka."
Jeśli seks był 2.11, owulacja mogła być np. 7.11 lub przy wyjątkowo silnych plemnikach nawet 9.11, do tego zagnieżdżenie np. 12 dni, czyli było 19.11 lub 21.11.
Uprawiając seks 28.11 już byłaś w ciąży.
A tu kiedy widać coś na USG
Jeśli byłaś na USG 6 dni po 28.11, czyli gdzieś 4.12, to licząc, że owulacja była około 7-9.11, to powinnaś być wtedy w jakimś 5+4 lub 5+6 TC, niepełny 6 TC ciąży i rzeczywiście wtedy może nie być widać zarodka, bo jest za mały po prostu albo jeszcze go nie było, a dosłownie 2-3 dni później już tak. :)
A z tego wynika, że wszystko się zgadza. Zaszlas w ciążę z seksu 2.11
 
Nie jest możliwe, by było to dziecko z 28.11. Nie ma ŻADNEJ szansy na to.
Dziecko musi być ze stosunku z 2.11. Jedyne wytłumaczenie jest takie, że była owulacja kilka dni później i plemniki przetrwały oraz że późno doszło do zagnieżdżenia.
Co więcej lekarz pewnie nie miał super sprzętu, tylko słaby lub średni. Zarodek może już wtedy był, a on go po prostu nie widział. :) Ja byłam w tej ciąży w tym samym dniu w odstępie 5 godzin u dwóch różnych lekarzy. U jednego zarodek miał 0.5 cm bez serduszka, taka plamka, a u drugiego niecałe 5 godzin później miał 1.3 cm, serduszko i widziałam nawet zalążki nóżek, rączek. Lekarze mają różnej jakości sprzęt USG i sami też w różnym stopniu potrafią go obsługiwać. :)
Dziecko na 100 procent nie jest z seksu z 28.11, jeśli ma to dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie. A to oznacza, że na 100 procent jest z seksu z 2.11 i tyle, skoro żadnego innego nie było w międzyczasie. :)
Myślę, że przestań już się tym głowic, co to ma za znaczenie? Czy miałaś dwóch partnerów i stąd to dociekanie? Dziecko jest z 2.11, czas zacząć cieszyć się ciąża! :)
Nie, zreszta mam narzeczonego i jednego faceta w lozku. tak myślałam ze musiała sie przesunąć, ale ze taka duża różnica i wlasnie ten ginekolog powiedział „mam super nowy sprzęt”, cholera wie czemu ze stosunku 2-3 listopad 4 grudnia był tylko pęcherzyk ciążowy, jak żadnych stosunków w połowie nie miałam, pewnie tak jak piszą dziewczyny owulacja sie przesunęła. Cykl kobiecy to zagadka :D
 
Nie, zreszta mam narzeczonego i jednego faceta w lozku. tak myślałam ze musiała sie przesunąć, ale ze taka duża różnica i wlasnie ten ginekolog powiedział „mam super nowy sprzęt”, cholera wie czemu ze stosunku 2-3 listopad 4 grudnia był tylko pęcherzyk ciążowy, jak żadnych stosunków w połowie nie miałam, pewnie tak jak piszą dziewczyny owulacja sie przesunęła. Cykl kobiecy to zagadka :D
Bo pamietam ja wtedy jeszcze się spytałam, skoro stosunek był na początku listopada to czemu teraz nic nie widać tylko sam pęcherzyk ciążowy a ginekolog powiedział „ ciąża może być młodsza” i ze ma super nowy sprzęt.
 
reklama
Bo pamietam ja wtedy jeszcze się spytałam, skoro stosunek był na początku listopada to czemu teraz nic nie widać tylko sam pęcherzyk ciążowy a ginekolog powiedział „ ciąża może być młodsza” i ze ma super nowy sprzęt.
Mogło jej właśnie o to chodzić, że się przesunęła owulacja plus było późno zagnieżdżenie i dlatego ciąża młodsza. :)
 
Do góry