reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pusty pęcherzyk ciążowy

Beta powinna być wykonana dwa dni z rzędu - jeśli maleje - nieprawidłowa ciąża.

Ja miałam tak samo rok temu - w szpitalu 2 dni z rzędu badano krew i betę - niestety malała :-(

Powtórz betę koniecznie ponieważ beta powinna rosnąć w prawidłowej ciąży.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jesli beta bedzie malala to znaczy nieprawidlowa ciaza, czyli ze nic z niej nie bedzie? czy ze dziecko bedzie chore?

malejąca beta =nie rozwija się ciąża
(tak mi w szpitalu mówił lekarz)

Fragment artykułu, który znalazłam:
Ponieważ wraz ze wzrostem ciąży zapotrzebowanie na progesteron wzrasta, również produkcja i wydzielanie HCG zwiększa się w ciąży bardzo szybko. Już od pierwszych dni po zagnieżdżeniu się zarodka w macicy, w surowicy krwi matki można wykryć gonadotropinę kosmówkową, a jej poziom osiąga charakterystyczne maksimum między 50 i 80 dniem po miesiączce. Z reguły poziom betaHCG podwaja się co 2- 3 dni(...)O ile poziom beta HCG w kolejnych badaniach wzrasta, rokowanie jest z reguły pomyślne.

NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży, licząc od daty ostatniej miesiączki (LP-last period)

3 LP — 5 - 50 mIU/ml

4 LP — 5 - 426 mIU/ml

5 LP — 18 - 7,340 mIU/ml

6 LP — 1,080 - 56,500 mIU/ml

7 - 8 LP — 7, 650 - 229,000 mIU/ml

9 - 12 LP — 25,700 - 288,000 mIU/ml

13 - 16 LP — 13,300 - 254,000 mIU/ml

17 - 24 LP — 4,060 - 165,400 mIU/ml

25 - 40 LP — 3,640 - 117,000 mIU/ml

kobiety nie w ciąży: <5.0 mIU/ml

kobiety po menopauzie: <9.5 mIU/ml
 
Ostatnia edycja:
taaaak, mi też betę robiono w szpitalu co dwa dni ...i co dwa dni usg...najpierw-nic tam nie ma,później -jest pęcherzyk 3mm,następne usg-pęcherzyk 4,5 mm........oczywiście codziennie mówiono mi o pustym jaju płodowym i też wspominano o łyżeczkowaniu...ale nie zrobiono go bo beta rosła książkowo...bądź dobrej myśli.też uważam,że jeśli beta rośnie-pewnie będzie ok...trzymam kciuki...:-)
 
Hej!
Ja bym na Twoim miejscu poczekala jeszcze z 2 tygodnie.Faktycznie jesli pecherzyk rosnie to nie szlabym na lyzeczkowanie.Jestem dobrej mysli kochana i trzymam kciukaski!
 
Po pierwsze nie panikuj!! Wiem łatwo mowic ale postaraj sie.
Po drugie skoro stosunek mialas 23, to do zaplodnienia moglo dojsc pozniej!! Dzien stosuku nie jest rownoznaczny z dniem zaplodnienia. Wystarczy ze przesunela ci sie owulacja i masz inna date zaplodnienia. A z testami roznie bywa, jednym po 2 tyg od zaplodnienia nic nie pokaze a innym juz 5 dni pokaze ciaze. Nie ma regóły.
Głowa do gory, musi byc dobrze. Zrob jeszcze testy z krwi i nie poddawaj sie.
 
Ostatnia edycja:
ja w poprzedniej ciąży miałam poronienie zatrzymane,a pęcherzyk nie rósł prawidłowo,po 10 dniach wykonano mi kolejne usg i był tylko 2mm większy,ale mogło to oznaczać,że np.źle został zmierzony...zatrzymał się na pewnym etapie.W tygodniach nie będę pisać,bo cykl w którym zaszłam w ciąże miał 56dni i różnica była spora pomiędzy wiekiem OM a a wielkością pecherzyka wg USG.
Beta rosła pięknie do ostatnich dni...robiłam ją 18 i 20 grudnia i ładnie przyrastała,ale lekarze określili śmierć dziecka w okresie świątecznym.


W obecnej ciąży jak byłam na usg też były różnice,bo cykl miałam 37 dniowy,gdy byłam na usg 11 dni po spodziewanym okresie był widoczny tylko pęcherzyk,5 dni później również a jakieś 24 dni po terminie okresu już był widoczny maluszek 11mm i pęcherzyk 21mm :-) i pięknie bijące serduszko :-)
 
Zrobilam ponownie bete HCG.
W poniedzialek: 3639 mIU/ml
W piatek (dzisiaj): 5904 mIU/ml
Niby przyrost jest, ale niezbyt duzy. Wynik moze oznaczac 5, 6 lub 7 tc, ja dzis
wedlug miesiaczki zaczelam 8 tc (norma dla niego od 32065mIU/ml).
Jak myslicie?
 
u mnie beta rosła szybciej ciut...ale nie panikuj ,bo rośnie...za kilka dni przydałoby się usg i to pewnie rozwieje wszelkie wątpliwości...:tak:...i tak jak pisałam -ja też byłam pewna,że jestem w 6 tygodniu w szpitalu,a usg i beta pokazała nam ,że jednak nie!!!:-) dzień stosunku to nie dzień zapłodnienia.:-) u mnie beta równa 5.510 była w 44 dniu cyklu(dokładnie było to 31 sierpnia)...trzymam mocno kciuki...
 
reklama
Miałam całkiem niedawno, w poprzedniej ciaży podobną sytuację - zrobiłam usg, kiedy zaczęło się plamienie w 8 tygodniu. Dopiero wtedy okazało się, że pęcherzyk jest pusty, w zasadzie właśnie na poziomie rozwoju koło 5 tygodnia - co było dla mnie dużym zaskoczeniem, bo beta rosła cały czas. Ale niestey ciąża się nie powiodła i skończyło się łyżeczkowaniem.
Oczywiście można czekać, jeśli ma się jakieś wątpliwości,bo wiadomo jak trudna to decyzja. Jednak nie liczyłabym za bardzo na to że lekarz się pomylił przy odczycie usg - pusty pęcherzyk naprawdę wygląda na pusty, zarodka nie da się przeoczyć.
A pęcherzyk żółtkowy jest widoczny czy też sie nie rozwinął?
 
Do góry