reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pusty pęcherzyk ciążowy

witam przepraszam ze sie wtracam ale mam kilka pytan do evans18
1. kiedy mialas ostatnia miesiaczke?
2. Czy serduszko dzidzi bije? jesli tak to nie ma powodow do zmartwien kazda dzidzia ma swoj czas na wzrost i rozwoj wiec poki serduszko bije nie ma krwiaczkow to naprawde nie ma powodu do zmartwien. jesli ci lekarz nie powiedzial czy serduszko bije to go zmien natychmiast. aha i miedzy 12 a 13 tc powinno sie robic badanie genetyczne na tzw przeziornosc karkowa dzidzi zeby stwierdzic czy nie ma wad genetycznych, wedlug mnie powinien to byc standard ale to czy zrobi sie to badanie to wybor kobiety...
jesli mozesz to wstaw zdjecia z ostatnich usg :-) poogladamy i ocenimy ale wedlug mnie wielkos dzidzi nie ma az takiego znaczenia bo przeciez do zaplodnienia moglo dojsc sporo pozniej niz przewidujesz ze byla owulacja.
 
reklama
No tak ale o co chodzi z tym że jest mniejsze skoro 14tydzien to był tak naprawde 12 od poczęcia i tak jak mówie u mnie nawet 11.tego nie rozumiem właśnie...wydaje mi sie ż epowinnam zmienic lekarza bo on mi wogóle niewiele co tłumaczy może to by mnie uspokoiło?:-p
Chodzi o to że jest mniejsze niż średnia wielkość dzieci w tym wieku. Na każdy tydzień lekarze mają wyliczoną wielkość jaką "powinno" mieć dziecko, więc Twoje jest mniejsze niż średnia, dlatego tak powiedział że wygląda na młodsze. Ale to nie jest powód do zmartwienia, naprawdę. Twojemu dziecku nikt nie każe rosnąć wolniej lub szybciej bo i tak zrobi jak będzie chciało. Może nadgoni później, a może po prostu będzie małe.
Jeśli Cię to uspokoi to odwiedź innego lekarza, najlepiej prywatnie.
 
witam przepraszam ze sie wtracam ale mam kilka pytan do evans18
1. kiedy mialas ostatnia miesiaczke?
2. Czy serduszko dzidzi bije? jesli tak to nie ma powodow do zmartwien kazda dzidzia ma swoj czas na wzrost i rozwoj wiec poki serduszko bije nie ma krwiaczkow to naprawde nie ma powodu do zmartwien. jesli ci lekarz nie powiedzial czy serduszko bije to go zmien natychmiast. aha i miedzy 12 a 13 tc powinno sie robic badanie genetyczne na tzw przeziornosc karkowa dzidzi zeby stwierdzic czy nie ma wad genetycznych, wedlug mnie powinien to byc standard ale to czy zrobi sie to badanie to wybor kobiety...
jesli mozesz to wstaw zdjecia z ostatnich usg :-) poogladamy i ocenimy ale wedlug mnie wielkos dzidzi nie ma az takiego znaczenia bo przeciez do zaplodnienia moglo dojsc sporo pozniej niz przewidujesz ze byla owulacja.

a więc...osttania miesiączke miałam 3 lipca.Obecnie to jestem w 29 tygodniu ciązy od OM.Serduszko zdrowe tu nie ma się co martwić:happy2:tylko nie wiem jak teraz liczyc ile mi zostało do porodu a to dla mnie ważne bo studiuje i musze sie wymeldować odpowiednio wczesniej z akademika i tutaj teraz klops.Z OM termin mialam na 9 kwietnia.I lekarz póki co nie mówił o zmianie terminu.Z moich wyliczeń powinnam urodzić około tydzień pozniej niż z terminu OM bo mam dłuższe cykle.Ale tera zto juz wogóle nie wiem czy to był tzw 12 tydzień zapłodnieniowy czy 10 tydzień OKOŁO plus dodane przez lekarza 14 dni jeszcze.To by wychodziło wtedy jeszcze późniejszy termin no ale lekarz nic mi na ten temat nie mówił.W 23 tygodniu miałam kolejne usg i tez była różnica.według OM23 tc a na usg 21-20.Jestem troche w kropce przez to bo nie wiem kiedy złożyć wymówienie i wracać do domnku i czekać na maluszka.
 
witam przepraszam ze sie wtracam ale mam kilka pytan do evans18
1. kiedy mialas ostatnia miesiaczke?
2. Czy serduszko dzidzi bije? jesli tak to nie ma powodow do zmartwien kazda dzidzia ma swoj czas na wzrost i rozwoj wiec poki serduszko bije nie ma krwiaczkow to naprawde nie ma powodu do zmartwien. jesli ci lekarz nie powiedzial czy serduszko bije to go zmien natychmiast. aha i miedzy 12 a 13 tc powinno sie robic badanie genetyczne na tzw przeziornosc karkowa dzidzi zeby stwierdzic czy nie ma wad genetycznych, wedlug mnie powinien to byc standard ale to czy zrobi sie to badanie to wybor kobiety...
jesli mozesz to wstaw zdjecia z ostatnich usg :-) poogladamy i ocenimy ale wedlug mnie wielkos dzidzi nie ma az takiego znaczenia bo przeciez do zaplodnienia moglo dojsc sporo pozniej niz przewidujesz ze byla owulacja.
a więc...osttania miesiączke miałam 3 lipca.Obecnie to jestem w 29 tygodniu ciązy od OM.Serduszko zdrowe tu nie ma się co martwićtylko nie wiem jak teraz liczyc ile mi zostało do porodu a to dla mnie ważne bo studiuje i musze sie wymeldować odpowiednio wczesniej z akademika i tutaj teraz klops.Z OM termin mialam na 9 kwietnia.I lekarz póki co nie mówił o zmianie terminu.Z moich wyliczeń powinnam urodzić około tydzień pozniej niż z terminu OM bo mam dłuższe cykle.Ale tera zto juz wogóle nie wiem czy to był tzw 12 tydzień zapłodnieniowy czy 10 tydzień OKOŁO plus dodane przez lekarza 14 dni jeszcze.To by wychodziło wtedy jeszcze późniejszy termin no ale lekarz nic mi na ten temat nie mówił.W 23 tygodniu miałam kolejne usg i tez była różnica.według OM23 tc a na usg 21-20.Jestem troche w kropce przez to bo nie wiem kiedy złożyć wymówienie i wracać do domnku i czekać na maluszka.
 
twoja ciaza widac jest mlodsza o 2 tygodnie i nie ma w tym nic nienormalnego a na zwolnienie ja bym poszla okolo miesiac przed planowanym terminem porodu wedlug om.

troche namieszalas na poczatku bo sadzilam ze jestes w 14 tygodniu bo jakos dziwnie posty pisalas i nie wyjasnialas wszystkiego, teraz juz jest wszystko jasne.. w ogole nie wiem po co pisalas o tym 12tc i 10tc i o 14tc jak jestes teraz w 29, jak roznica sie nie zmienila to tylko jedno jest pewne ze masz mlodsza ciaze lub ze zwyczajnie dziecko bedzie male....
 
twoja ciaza widac jest mlodsza o 2 tygodnie i nie ma w tym nic nienormalnego a na zwolnienie ja bym poszla okolo miesiac przed planowanym terminem porodu wedlug om.

troche namieszalas na poczatku bo sadzilam ze jestes w 14 tygodniu bo jakos dziwnie posty pisalas i nie wyjasnialas wszystkiego, teraz juz jest wszystko jasne.. w ogole nie wiem po co pisalas o tym 12tc i 10tc i o 14tc jak jestes teraz w 29, jak roznica sie nie zmienila to tylko jedno jest pewne ze masz mlodsza ciaze lub ze zwyczajnie dziecko bedzie male....

Ajjjj...bo nie umiem dokładnie wyjaśnic o co mi chodzi.Zaplodnienie następuje około 14 dnia cyklu dl;a kobiet miesiączkujących regularnie.Więc każda ciąza 14 tc ciązy u takiej kobitki będzie 12 od poczęcia.u mnie był to 11 od poczęcia.Czyli wychodzi tydzien mniejsza fasolka.A skoro lekarz mówi że dwa to myslałam że od 12 tygodnia który był mam jeszcze odjąc dwa wychodzi więc:
14 tc licząc od OM -termin na 9 kwietnia około
według moich obliczen z obserwcji cyklu zapłodnienie nie 15 lipca (dla kobiet miesiączkujących regularnie)lecz w okolicach 21-22 lipca
a ten jeszcze jeden tydzień?to wychodzi na to że zaszłabym, w ciąże przed okresem a to niemożliwe bo wtedy nie współżyłam.:baffled:
 
tu nie chodiz o żadne zwolnienie tylko o wymeldowanie się.Bo teraz nie wiem czy wymeldowywać sie pod koniec marca czy w połowie kwietnia:baffled:a nie chce żeby pieniązki przepadły niestety przepisy.:no:
 
wiem ze do zaplodnienia dochodzi w polowie cyklu ale termin porodu liczy sie od dnia miesiaczki i to ta date bierz pod uwage z ewentualnym wymeldowaniem sie a nie wielkosc dzidzi bo ona moze byc zwyczajnie mniejsza. a jak ci lekarz mowi ze jest dzidzis mniejszy o dwa tygodnie to mu chodzi o wielkosc wedlug terminu z OM bo oni od tego licza i odejmuja i dodaja bo jak juz ktos pisal do zaplodnienia moglo dojsc pozniej lub wczesniej stad uwaza sie ze porod nastepuje w 40 tc -/+ dwa tygodnie od ostatniej miesiaczki.... w ogle nie wiem po co akurat sie uczepials tego 14tc i 12tc... :/
 
No tak ale o co chodzi z tym że jest mniejsze skoro 14tydzien to był tak naprawde 12 od poczęcia i tak jak mówie u mnie nawet 11.tego nie rozumiem właśnie...wydaje mi sie ż epowinnam zmienic lekarza bo on mi wogóle niewiele co tłumaczy może to by mnie uspokoiło?:-p
Ja bym się tym na tym etapie ciązy wogóle nie martwiła,bo często tak bywa,tak więc spokojnie poczekaj,a dopiero na połówkowym badaniu powinnas mieć bardziej szczegółowe usg ,choc i wtedy różnica dwóch tygodni też może być,gdyby było cos nie tak,to lekarz Ci powie,a to jeszcze nie jest duża różnica,poza tym potem może się wyrównać,a moze jest tak,że będziesz miała drobniesze dzieciatko-bo popatrz-jedna kobieta rodzi dziecko 4kg,a innej dziecko waży w momencie narodzin w tym samym tyg.ciązy dziecko o wadze 2900-na przykład-a jedno i drugie jest donoszone i zdrowe,a jaka różnica:tak:Tak więc bierz witaminki dla mam w ciąży,dobrze sie odżywiaj,nie odchudzaj i będzie ok.:tak:
 
reklama
Evans, nie licz według tych dwóch tygodni wstecz, tylko według ostatniej miesiączki, bo sama widzisz jakie sobie zamieszanie zrobiłaś ;) naprawdę żaden lekarz nie bierze pod uwagę tych dwóch tygodni wstecz, nigdzie się tak nie liczy, więc się tym nie sugeruj, tylko ci się wszystko poplącze i nie będzie zgadzało.
 
Do góry