reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyszłe Mamy z Bielska-Białej i okolic:)

Madzia ja też chodze do dr. Goncerza teraz to już smam nie wiem co mam robić np. moje znajome które rodziły ostatnio nie narzekały w porównaniu z tymi które rodziły jakieś 3-4 lata temu.
Ja w tej ciąży leżałam dwa razy na ginekologii w żywcu i gdyby wyciąć kontak z panią dr. Figurą i dr. Basińską wszystko było by ok.
A co do położnej to zamierzałam zapłacić takiej która przyjedzie do mnie jak zacznęrodzić.
 
reklama
No proszę to ciekawe czy kiedyś już nie spotkałyśmy się u dr Goncerza ja przez dr Figure o mało nie straciłam mojego dzidziusia nie zauważyła krwawienia w 8 tyg ciąży i właśnie po tym trafiłam do wojewódzkiego na szczeście szybko zareagowałam i tam pojechałam później przeniosłam sie do dr Goncerza i było ok a co do położnej to jak już masz rodzić w żywcu to lepiej ją opłać niech ktoś Cie ma na oku. Nie wiem jak teraz jest w Żywcu może faktycznie lepiej ale jakoś się uparłam że nie chce tam... Także na porodówce jednak się nie spotkamy :p
 
Madzia a mogę wiedzieć czego dokładnie się nasłuchałaś o Żywcu?? Teraz to już sama nie wiem co mam robić. Moja koleżanka ma termin tak jak ja na 15-tego i namawia mnie na esculap ona tam rodziła swoje pierwsze dziecviątko i jest zadowolona mimo tego że pęknął jej cały pośladek bo nie chcieli jej naciąć i przez miesiąc nie mogł ruszyć się z łużka
 
Dziewczyny zamierzacie dawać w łapę położnym:wściekła/y:!? Przecież ich obowiązkiem jest, aby się Wami i Waszymi pociechami właściwie opiekować. Jeśli jest coś nie tak to trzeba napisać skargę do Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i niech oni to załatwią. Trzeba walczyć o swoje, a nie upraszczać sobie drogę. Wiem, żę jest to często walka z wiatrakami, ale w ten sposób uczymy lekarzy, pielęgniarki i położne, że się im płaci za opiekę nad nami. Wystarczy, że opłacamy ich z naszych podatków, dodatkowo nie musimy. Opinię tą wyrażam zarówno, jako pacjentka i pielęgniarka. Dziewczyny nie dajmy się:tak:!
 
Co sie nasłuchałam pierwsze to od mojej siostry jak była to rodziła prawie dwa dni bo mądrzy lekarze w żywcu dali jej leki na podtrzymanie ciąży przy 4 cm-trowym rozwarciu rozwarcie sie zamknęło a dziecko już szło na świat także rozerwało ją na maxa po czym nie miała siły urodzić łóżyska wiec ją skrobali po wszystkim poszła prywatnie do dr goncerza i on powiedział że w szpitalu ją źle wyczyścili mogła dostać zakażenia i czyścił ja osobiście jeszcze raz. Ze wszystkich lekarzy przyszedł podczas porodu do niej tylko dr Goncerz mimo że prowadził ją Zmaczyński. Potem jedna dziewczyna opowiadała mi że w Żywcu nie pomagają z dzieckiem ona nie miała pokarmu nic jej nie pomogli z tym a w esculapie podobno nawet wezwą kogoś z poradni laktacyjnej. A jeszcze innym razem mojej koleżanki z bólami nie przyjęli na Izbę w Żywcu bo było przed 15 i kazali iść jej do lekarza rodzinnego bo oni strajkują. Poza tym podobno w szpitalu w Żywcu jest gromkowiec. Nie wiem może to wszystko to brednie albo coś ale ja wole nie ryzykować zresztą jak tam byłam na odwiedziny to oddział niby odnowiony a nie wygląda najlepiej zresztą nie chce być pod opieką lekarzy do których nie mam zaufania przecież dr Goncerz nie jest tam całymi dniami. Nie chce Cie namawiać ani straszyć tak jak mówi dorcia zawsze można złożyć skargę zresztą na dobrą sprawę gdzie zdążysz dojechać tam będziesz...
 
Dziewczyny zamierzacie dawać w łapę położnym:wściekła/y:!?

Nigdy w życiu!!!!!
To jest ich zawód i ich zakichany obowiązek opiekować się pacjentkami. To jest forma łapówki. I jak dla mnie powinno to być wręcz karalne. Ale to moje osobiste zdanie.
Tego kiedyś nie było i pewnie nikt o takich rzeczach nawet nie myślał.... Teraz to "moda" czy jak to inaczej nazwać??!!
A wiadomo, że jak długo kobiety będą płacić tak opieka państwowej służby zdrowia nigdy nie będzie taka jak powinna być. :no::no::no:

Bo nie mówię o prywatnych klinikach - tam i tak się płaci za wszystkie usługi.
 
Zgodze się z wami, może i nie powinno się płacić położnym za opiekę ale jest dobrze jak trafisz na położną która zajmie się tobą tak jak powinna a co innego jak trafisz na "wiedźme" i co wtedy zrobisz? Poza tym patrzyłam na to tylko i wyłącznie pod kątem szpitala w którym zamierzałam rodzić bo tam róznie bywa z tym personelem a poród nie trwa pięciu minut i chciała bym czuć się pewnie.
 
Monika88 a teoretycznie jak się okaże że urodzisz 2 tygodnie wcześniej albo 2 tyg. później a Twoja położna nie może być w tym czasie z Tobą to co zrobisz?? :baffled::confused::baffled:
I tak zostaniesz brzydko mówiąc pozostawiona na łasce tych położnych z danego oddziału. :rofl2::crazy::rofl2:

A poza tym wybaczcie za stwierdzenie, ale skoro jesteśmy świadomymi matkami to wiemy co nas może czekać na porodówce.:tak: Do tego mamy szkoły rodzenia do dyspozycji które przygotowują psychicznie i mentalnie do porodu i opieki nad świeżo narodzonym dzieckiem.:-)
 
No wiem wiem chyba macie rację:zawstydzona/y:
Zresztą po tym co Madzia napisała a jeszcze znajomy który jest lekarzem powiedział że obsługa w Żywcu jest super gorzej właśnie z bakteriami zastanawiam się coraz barzdiej nad porodem w żywcu.
Madzia a rozmawiałaś z goncerzem o porodzie w esculapie?
 
reklama
Do góry