reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyszłe i obecne mamusie z Bielska-Białej i okolic :)

pieszczoszka1988 , Mamba_2008 , Gwiazdka092 - dziękuje Wam kochane za powitanie i miłe słowa!
Naprawdę bardzo miło jest mieć świadomość, że jest ktoś kto z chęcią doradzi odnośnie różnych kwestii dotyczących życia przyszłej mamy w Bielsku :)

Już na początku miałam kłopot ze znalezieniem odpowiedniego lekarza ginekologa w Bielsku... Najpierw byłam u jakiejś starszej Pani w Supra-Med (niestety kompletnie nie pamiętam nazwiska), która z trudem poświęciła mi 5 minut i nie była zbyt delikatna. Stwierdziła tylko, że ciąża jest ale że to dopiero początek (był to jakiś 6 tydzień) to jej zdaniem nie było sensu wysyłać mnie na żadne badania, bo skoro wcześniej poroniłam to jest większe prawdopodobieństwo, że znowu mnie to spotka, więc badania się zrobi jak ciąża będzie bardziej zaawansowana.... Oczywiście już więcej do niej nie poszłam... Potem mając okropne bóle brzucha wylądowałam na izbie przyjęć na Wyspiańskiego i nijaki Pani doktor nawet nie raczył zrobić usg. Pomacał po brzuchu i skoro nie ma krwawienia to kazał się nie przejmować...

Myślałam, że się załamię. Tak się cieszyłam, że zamieszkałam w Bielsku, ale lekarze tutaj po prostu załamywali...
Aż wreszcie trafiłam do dr Piotra Dawida, który przyjmuje w Euroklinice i dopiero on odpowiednio zajął się moją ciążą.Na pierwszej wizycie szczegółowe USG, potem skierowania na wszelkie badania itp. Wreszcie poczułam, że moja ciąża jest bezpieczna :) I jak do tej pory wszystko jest ok :)

Najważniejsze decyzje przede mną to w jakim szpitalu rodzić (tysiąc wątpliwości - ale jest jeszcze czas na zastanowienie) no i bliżej jaką szkołę rodzenia wybrać. Wiem, że to kwestia oddzielnego wątku, ale może zechcecie akurat podzielić się swoimi doświadczeniami lub podjętym wyborem... :)
 
reklama
Ciesze się ,że wreszcie trafiłaś na dobrego ginekologa;) ja tez miałam wiele problemów z ciążą na początku...krwawiłam ciągle ale dzięki Bogu jest już dobrze;-)

Co do szpitala to niektóre z nas urodzą sporo przed Toba wiec wtedy bedziemy Ci mogły powiedzieć co i jak:-D Ja będe rodzić w klinice Eskulap. Porod juz nie daleko wiec jak urodze na pewno coś doradze:-D
 
Do Mamba.
Hej. Przepraszam że dopiero teraz ale lepiej późno niż wcale. Szkoda że mamy różne godziny:-(wizyty. Może następnym razem uda się nam zgrać. Napiszę jak po wizycie i jakie wrażenia.Pozdrowionka.:-)
 
Do Pieszczoszka
Współczuję ci serdecznie. Mi z pierwszą ciążą lekarz znany w Cz-Dz powiedział, że mam tyłozgięcie macicy gdzie żaden inny przed nim tego nie odkrył a kolejny do którego poszłam powiedział że u mnie wszystko ok a pan doktor musiał być "zmęczony" po dyżurze. Potem gdy zaczęla krwawić musiałam mieć szybko zrobione USG. Pojechałam więc prywatnie do doktora śp. Zenneg. który był kiedyś ordynatorem w Wyspiańskim, Powiedział mi że poronienie w trakcie, wyszłam płacząc z gabinetu i w tym samym dniu pojechałam na usg do Niemcewicza. Tam zostało zrobione zdjęcie dzidzi i okazało się że wszystko jest w porządku. Więc ci lekarze są różniści. Teraz chodziłam do Peterki przez 10 lat, ale tydzień temu po prostu się zdenerwowałam na niego. I to już szczegół że siedziałam od 18.15 do 23. Po prostu pierwszy raz byłam niezadowolona. Pewnie jakbym była pierwszy raz w ciąży to może bym pewnych rzeczy nie zauważyła, ale no ja mam porównanie i nie było dla mnie zrozumiałe dlaczego nie zakłada mi karty ciąży, nie robi cytologii, poziomu cukru, na moje hasło że badania prenatalne są bezpłatne także w Bielsku powiedział że on jednak widzi Katowice bo ponoć lepsze, ogólnie nie było to to, czego się spodziewałam. inaczej chodzi człowiek do lekarza kontrolnie i po tabletki a inaczej gdy się jest w ciąży, dlatego idę do dr. Wojnowskiej. Z wypowiedzi na forum wynika że jest OK.
Pozdrawiam Was wszystkie.
 
Gdyby nie ten ginekolog co teraz do niego chodze pewnie bym poronila.... a raczej na pewno.Krwawienie było większy niż przy miesiączce ale Pan M przepisał mi odpowiednie tabletki po których doszłam do siebie i wszystko było dobrze.. a już traciłam nadzieję...

dziewczyny piszcie jak po wizytach:)
 
ja na szczęście nie miałam problemów z lekarzem, przy obu ciążach jestem wierna jednemu :D
w pierwszej ciąży miałam cc w esculapie i z opieki tam jestem bardzo zadowolona, ale tym razem cc będzie na wyspiańskiego.
co do szkoły rodzenia nie pomogę bo nie chodziłam :)
 
Do Mamba.
Hej. Przepraszam że dopiero teraz ale lepiej późno niż wcale. Szkoda że mamy różne godziny:-(wizyty. Może następnym razem uda się nam zgrać. Napiszę jak po wizycie i jakie wrażenia.Pozdrowionka.:-)
Hej a ty jak tam po wizycie ??? Co ci lekarz powiedział?? A i na kiedy masz termin?
 
reklama
Do góry