reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyszłe i obecne mamusie z Bielska-Białej i okolic :)

Witam przyszłe Mamusie :)
Mam nadzieję, że mnie stąd nie przegonicie ;) bo poród mam za sobą od 9 miesięcy, ale też w ciąży drżałam o wynik toksoplazmozy i powtarzałam ją co miesiąc, żeby spać spokojniej. Pierwszy wyszedł, że przechodzona - dawno.
Również jestem przeciwna wyrzucaniu koteczka jak pieszczoszka1988 ale pamiętajcie, że toksoplazmozą można zarazić się przez:


  • zjedzenie niedogotowanego lub surowego mięsa zawierającego cystyToxoplasma gondii,
  • zjedzeniem pokarmu lub wody zanieczyszczonej odchodami kotów ,
  • przez uszkodzoną skórę lub przypadkowe przeniesienie sporocyst na brudnych rękach do ust w czasie prac w ogrodzie, lub podczas czyszczenia kociej kuwety,
  • podczas transfuzji krwi, lub przeszczepu narządów.
  • na innym portalu znalazłam informację, że zarażenie może nastąpić wskutek kontaktu ze śliną zarażonych zwierząt.
Trzymam za Was kciuki i za Wasze maleństwa również...

Nika - mamy identyczną różnicę wieku pomiędzy dziećmi 11 lat! Gratuluję decyzji :)

Ej ja z tym kotem żartowałam :-D
 
reklama
Najłatwiej jest się zarazić przez surowe mięso albo jak byś zjadła kupe kota hehe a tego raczej nikt nie robi:-D

i ta kupa powinna mieć kilka dni bo ze świerzej się nie zarazisz ;)

do listy czym zarazić można się toxo należy dopisać:
- nie tyle surowe co też niegotowane/dopieczone mięso - dlatego nie powinno się jeść mięsa z grilla
- nieumytych warzyw i owoców
- z gleby!

i toxo chyba w 1 trymestrze jest najgroźniejsze do płodu z tego co pamiętam?
 
W tym sklepie Duduś przy Partyzantów jest bardzo duży wybór. Do tego mogą w ciągu kilku dni sprowadzić praktycznie każdy rodzaj wózka. Tylko niestety obsługa wydała mi się tam taka dość naciągająca na najdroższe modele. Tak więc idąc tam trzeba być świadomym jaki rodzaj wózka i jakie jego funkcje są najbardziej potrzebne, a z pewnością znajdzie się coś odpowiedniego w przyzwoitej cenie :p
 
Ostatnio coś tutaj spokój.Jak tam u Was dziewczyny??? Ja w pracy nie potrafię się ogarnąć i jedyne o czym marzę to spać, spać i jeszcze raz spać
 
reklama
ja się jeszcze z wami nie znam, ale napiszę Wam że to co widzę dziś za oknem daje mi ogromną energię :)) też ostatnio byłam nie do życia. Tyle że ja nie muszę iść do pracy...
 
Do góry