reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost wagi

reklama
Ja mam 10 na plusie... i mój ginekolog tak mnie opierniczył ostatnio.. a wtedy miałam jeszcze 8+.. że za dużo przytyłam, że tyle miałam przytyć w ciągu całej ciaży.. i mam się skonsultować z dietetykiem.. świr totalny :D
 
Ja mam 10 na plusie... i mój ginekolog tak mnie opierniczył ostatnio.. a wtedy miałam jeszcze 8+.. że za dużo przytyłam, że tyle miałam przytyć w ciągu całej ciaży.. i mam się skonsultować z dietetykiem.. świr totalny :D

No to dziwne bo ja ostatnio dostałam opiernnicz u lekarki jak miałam na plus 7,6 kg że to za mało jak na ten etap ciąży, a teraz waga mi spadła i mam 6 na plus więc nie wiem co będzie na następnej wizycie, a zapasy mam spore, więc kolejny dowód że co lekarz to inna opinia.....na jedną krzyczy że za dużo, na inną że za mało :D
 
Po porodach bedzie trzeba ten watek przerobic na utrate wagi albo cos :) i bedziemy sie wspierac w zrzucaniu :)
 
Ja raczej nie miałam problemów z nadwagą,bo przy wzroście 164 ważyłam pomiędzy 54-58kg,ale kiedyś coś mi się w głowie poprzewracało i zaczęłam się odchudzać-w ciągu 1,5 miesiąca schudłam 8kg ,ale efektem tego było ogólne osłabienie organizmu,wypadające garściami włosy,brzydka cera i pazkokcie... :(
Teraz waga wskazuje 64,5,więc w ciąży wpadło mi ok 7 kg,ale wiem że jeśli będę bardzo chciała to pozbędę się zbędnych kilogramów,bo wiem,że dam im radę ;)
 
Ja mam 10 na plusie... i mój ginekolog tak mnie opierniczył ostatnio.. a wtedy miałam jeszcze 8+.. że za dużo przytyłam, że tyle miałam przytyć w ciągu całej ciaży.. i mam się skonsultować z dietetykiem.. świr totalny :D
Mnie też moja ginekolog w lipcu opieprzyła,że przytyłam w ciągu miesiąca 3kg :) Moja gin jest zdania,że wcale zdrowo w ciąży nie jest zbytnio tyć-dla mnie maksimum wyznaczyła 12kg :) Kazała jeść normalnie tzn zamisat dużych 3 posiłków-5 mniejszych-dużo warzyw i owoców,słodyczy najlepiej w ogóle albo od czasu do czasu...i pić przynajmniej 2 litry wody dziennie... Mitem jest by w ciąży trzeba było jeść za dwoje ;)
 
ixidixi - świr jakiś, przecież 8kg na całą ciążę to prawie nierealne, nawet zakładając, że jest się filigranową kobietką ;-) . Ja sie przejmowałam moimi +10, ale 2 lekarzy powiedziało mi, że to jest jak najbardziej ok i tak ma być. Więc tyję dalej bez wyrzutów sumienia :-) .
 
A mój lekarz pomimo tego, że mam już prawie 12+ to powiedział, żebym się nie martwiła, bo nie ma tragedii... więc macie racje - co lekarz to inna opinia!
 
reklama
Dziewczyny, po ciąży jak się karmi bardzo łatwo wszystko zrzucić ... moje 2 koleżanki przytyły odpowiedniio 22kg i 27 (zasługa słodyczy głównie) i zrzuciły wszystko a ta pierwsza nawet z okładem (ta druga ważyła przed ciążą 54 więc przytyła dokładnie 50%) ...
ja przytyłam na razie tylko 5-6, ale na początku ciąży miałam "słodkowstręt", a teraz jak już bym coś słodkiego zjadła to mam cukrzycę i martwi mnie to, że na tej diecie przytyć za bardzo nie mogę i czeka mnie opieprz od diabetologa :-) a w sumie mogłabym jakies małe zapasu zgromadzić, bo przy maluszku na jedzenie czasu mało a pokarm skądś się musi brać :-)
 
Do góry