reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost wagi

reklama
Ja też się pomierzyłam i ważyłam, wyszło że w brzuszku stunkęło 100 a w wadze rano +2,5. Czyli brzuch rośnie a waga stoi.
 
Mi według kalkulatora wagi wyszło, że nie powinnam utyć więcej niż 9 kg (przez całą ciążę...) a jestem w 28 tygodniu i mam już 11,8 kg nA + :-(
ale dziwne to trochę dla mnie bo w pierwszym trymestrze tyłam po kg na miesiąc a jadłam zatrważające ilości jedzenia....w drugim trymestrze ograniczyłam jedzenie, więcej się ruszałam etc i w 5 mcu przytyłam 4 kg a w 6tym 3! :-(

Trochę mnie to stresuje bo w ciągu dwóch lat starań o dzidzię przytyłam 20 kg....(z różnych względów, rzucanie palenia, przeprowadzane na mnie eksperymenty hormonalne przez szurniętą panią doktor i zajadanie stresów...)

więc 20kg na + sprzed ciąży, teraz już prawie 12+.... czeka mnie ciężka praca po narodzinach córci....
 
Ja dzis warze 65kg, wg kalkulatora w 32tyg czyli za tydzien powinnam miec 65,5kg wiec chyba mieszcze sie w normie, to rowno 10kg na plusie od poczatku.
 
LLF u mnie było podobnie. W 1,5 roku +17kg a wszystko za sprawą walki z nałogiem nikotynowym. Najpierw przez 3 miesiące niepalenia przytyłam 7kg i jak zobaczyłam na wadze 60kg to zaczełam palić znów,ale kg już nie straciłam. Potem znów podjęłam wyzwanie walki z nałogiem i dobiłam do 70 ;-( ale po 15 latach życia w szponach uzależnienia nikotynowego (a paliłam niemało bo 20-40 dziennie) nie palę już od 1,5 roku i wiem,że nie wrócę do nałogu :).Palic przestałam równy rok przed zajściem w ciążę i w tym mniej więcej okresie mój organizm zaczął wracać do normy. Na początku ciąży schudłam 6kg,potem to odrobiłam a od 2 miesięcy waga stała w miejscu,w ostatnim tygodniu przybyło mi 1kg. Więc uszy do góry,po ciąży organizm wróci do normy,jeśli nie miałaś nigdy skłonności do nadwagi to łatwo zrzucisz. Ja też mam nadzieje po narodzinach córci wrócić do wagi sprzed rzucania palenia a nie sprzed ciąży ;-) może niekoniecznie aż do 53kg,bo wszyscy mi mówili,ze źle wyglądam i przytyć powinnam ale chciałabym znów na wadze 5 z przodu widzieć ;)
 
No właśnie zawsze miałam tendencje do przybierania na wadze.....ale w tym momencie już wiem, że moja determinacja, żeby wrócić do wagi sprzed 2,5 roku będzie ogromna....tylko zdaję sobie sprawę, że dużo ciężej będzie mi zrzucić 35 czy 40 kg....ale znając mój charakter wiem, że to możliwe :-)

A tak w ogóle, moja przyjaciółka dokładnie rok temu urodziła córcie Aurelkę - w ciąży przytyła 40 kg!!! i dokładnie pół roku walczyła, ale udało jej się zrzucić już 35 kg! :D więc pocieszam się, że wszystko jest możliwe :-)
 
LLF ja po porodzie oprócz tego co będzie na + chce schudnąć 15-20 kg i wiem że mi się uda, bo w lutym w tamtym roku schudłam w ciągu 4 miesięcy 22 kg. :)
Więc głowa do góry, damy radę :)
 
reklama
Do góry